Sielski wypoczynek z biurem podróży

Sielski wypoczynek z biurem podróży sxc.hu

Planujesz wyjazd na rodzinne wczasy? Warto zastanowić się nad tym aby wymarzony wypoczynek został zorganizowany przez biuro turystyczne. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, nerwów a organizację wypoczynku zlecisz specjalistom.

Biura podróży oferują coraz większą ilość atrakcji niedostępnych osobom samodzielnie planującym swoje wczasy. Takie oferty mogą zainteresować przede wszystkim osoby, którym zależy na skupieniu się na samym wypoczynku i oddaniu spraw organizacyjnych w inne ręce.

Na wakacje z biurem podróży

Wycieczka lub wczasy wraz z biurem podróży, to brak zmartwień. Dojazd do miejsca pobytu, przejazd z lotniska do hotelu, wyżywienie, ubezpieczenie, a także opieka na miejscu rezydenta – to korzyści przemawiające za postawieniem na taki wybór planowania urlopu. Samodzielne podróżowanie ma oczywiście swoje plusy, natomiast wydatki zwykle mocno obciążają nasz budżet. Podpisując umowę z biurem podróży mamy gwarancję, jak i prawo do reklamacji, a także możliwość wnioskowania o rekompensatę. W przypadku samodzielnego organizowania wczasów, takie dochodzenie swoich praw w stosunku do hotelu jest znacznie trudniejsze.

Podobne artykuły:

Osoby decydujące się na wczasy z biurem podróży są obecnie coraz bardziej świadome różnic m.in. w przypadku wyboru miejsca noclegu. Decydując się na niską cenę wiedzą, że nie będzie ona równoznaczna z warunkami ponad standardem. Zamożniejsi Polacy coraz częściej szukają luksusowych, ale przy tym sprawdzonych i ciekawie położonych hoteli, które oprócz wypoczynku na basenie i plaży oferują dodatkowe atrakcje sportowe, tj. na przykład gra w golfa, siłownia, czy też relaks w spa.

Rezerwacja oferty first lub last minute w biurze turystycznym

Wśród ofert wakacyjnych, cieszących się szczególnym powodzeniem wyróżnić można first oraz last minute. Część urlopowiczów zabiera się za planowanie wczasów kilka miesięcy wcześniej, korzystając z nowszych, ale coraz popularniejszych propozycji first minute. Zdecydowana jednak większość osób waha się do ostatniej chwili z uwagi na brak doprecyzowanych planów na urlop, lub nie mając pewności w jakim terminie dostaną wolne w pracy. Promocja first minute bardzo często mylona jest z last minute. Jest jednak pomiędzy nimi znaczna różnica. Pierwsza skierowana jest do osób, które swój urlop planują z dużym, najczęściej wielomiesięcznym wyprzedzeniem. First minute dotyczy zwykle całej oferty katalogowej biura podróży na konkretny sezon. Z kolei promocja last minute, to głównie wyprzedaż ostatnich ofert, które albo nie cieszyły się dużym powodzeniem, albo zostały w ostatniej chwili zwrócone przez innych klientów.

Wczasy z formułą All Inclusive

Każdej z tych opcji najczęściej towarzyszy formuła all inccusive, będąca gwarancją spokoju i beztroskiego urlopu, wraz ze wszystkimi wygodami, ale bez dodatkowych wydatków. Koszt takich wakacji zawiera zwykle szeroki wachlarz świadczeń, który pozwala korzystać bez ograniczeń z hotelowych atrakcji. All inclusive obejmuje zwykle trzy posiłki dziennie, słodycze, przekąski oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe serwowane zarówno podczas posiłków, jak i do późnych godzin wieczornych w hotelowych barach. Wybór takiej opcji, to także możliwość korzystania z bogatej oferty sportowej i rozrywkowej.

Prawdziwa pasja podróżowania, to nie zawsze poszukiwanie opcji wyjazdu poza biurem podróży. W przypadku klasycznych wakacji inny wybór może okazać się po prostu nieopłacalny. Jeśli do kosztów wyjazdu na własną rękę doliczymy jeszcze wydatki, takie jak wykupienie ubezpieczenia, o którym wiele osób nie pamięta – okazuje się, że koszt samodzielnego wyjazdu znacznie wzrasta.

Juwentur-Koszalin BTU D.Stelmaszyk, J.Wojtera spółka jawna Tomasz Stelmaszyk