Skad wziąć bezpłatne oprogramowanie dla firmy?

Skad wziąć bezpłatne oprogramowanie dla firmy? http://www.freedigitalphotos.net

Najlepiej z chmury. Z darmowych narzędzi w chmurze mogą prosto korzystać nie tylko informatycy, ale także – menedżerowie, oszczędzając czas zarówno swój, jak i firmowych ekip IT. Spróbować warto, a testowanie usług przez 14 dni nic nie kosztuje.

Czy jako nowoczesny menedżer chcesz mieć darmowe rozwiązania dostępne w ciągu sekund - bez konieczności wzywania informatyków? W „chmurze” jest to możliwe - choć nie w każdej. Sprawdź, co zyskują zarządzający firmą, którzy wybierają model chmury z gotowymi instalatorami aplikacji.

Połączenie infrastruktury o skalowanej wydajności na żądanie (IaaS – Infrastructure as a Service), z bogactwem aplikacji instalowanych na jedno kliknięcie (SaaS) – często bezpłatnych – otwiera nowe możliwości dla kadry zarządzającej oraz drogę do usprawnienia pracy specjalistów IT. W końcu w ten sposób zyskuje się funkcjonalność i skalowalną wydajność w jednym. To niezwykle istotne aspekty dla polskiego przedsiębiorcy, osoby coraz bardziej świadomej konieczności efektywniejszego wykorzystywania zasobów teleinformatycznych i otwartej na nowe, elastyczne rozwiązania. Dzisiejszy przedsiębiorca wie, że nowoczesne technologie to szansa na zyskanie przewagi konkurencyjnej oraz ochrony posiadanych informacji, newralgicznych dla istnienia firmy. I to właśnie te aspekty wpływają na coraz większą popularność hostingu w „chmurze”.

Przedsiębiorcy doceniają cloud computing przede wszystkim ze względu na jego elastyczność oraz dostęp do szeregu bezpłatnych aplikacji, znacząco przyspieszających i usprawniających prowadzony e-biznes.

WAŻNE!

Już przeprowadzone w 2011 roku przez IDC analizy określały cloud computing jako naturalny kierunek rozwoju rynku nowoczesnych technologii. Aż 75% dyrektorów i kierowników IT deklarowało, że albo uważnie przygląda się propozycjom tego typu rozwiązań na rynku, albo już wprowadza określone zmiany, mające na celu ich łatwiejszą adaptację na potrzeby danej firmy.

MSP otwarte na „chmurę”

Z puntu widzenia małej i średniej firmy oszczędność czasu wdrożeń, a co za tym idzie, także kosztów – jest istotna. Dzięki darmowym aplikacjom menedżer może dwoma kliknięciami, bez angażowania IT, uruchomić nową stronę www czy też system zarządzania projektami, podczas gdy potencjał informatyków można wykorzystać na realizację bardziej wymagających zadań.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania, poza kosztami bezpośrednimi, jest możliwość swobodnego poruszania się pomiędzy parametrami, ich zwiększania czy zmniejszania w dowolnie wybranym momencie.  Jednak to docenia się dopiero wówczas, kiedy zachodzi potrzeba takiego wyskalowania. Natomiast od razu zachwyca bogactwo bezpłatnych funkcji. W końcu - ilu menedżerów jest w stanie w ciągu dwóch minut mieć nową stronę www, tylko czekającą na wypełnienie treścią, narzędzia do pracy grupowej oraz – dajmy na to – sklep internetowy i jeszcze mobilny monitoring, który podpowie, czy dział marketingu uzyskał już oczekiwaną oglądalność strony, że potrzebne staje się rozszerzenie parametrów usługi? Właśnie takie możliwości zapewnia „chmura”, od ręki.

Kto wybiera „chmurę”?

Oczywiście, do obsługi prostej strony i poczty elektronicznej w zupełności wystarczy hosting współdzielony. W połączeniu z atrakcyjną ceną zaspakaja on potrzeby wielu firm. Czy jednak każdy zadowoli się usługą z niewielkim poziomem gwarantowanej wydajności i niezawodności? Każda szanująca się firma prędzej czy później dochodzi do wniosku, że niezawodność własnego środowiska jest warta kwoty rzędu 100-200 zł miesięcznie, bo tyle kosztuje podstawowy serwer w chmurze wraz z panelem umożliwiającym realizację wszystkich najważniejszych funkcji (dane Ogicom). To koszt porównywalny z firmowym telefonem komórkowym, a przecież sklep czy strona zarobią dla firmy więcej.

Za darmo i to w kilka sekund

Dla przedsiębiorców hosting w „chmurze” oznacza dostęp do wielu funkcjonalnych aplikacji, docenianych za intuicyjność i łatwość w obsłudze. Każda z nich jest w prosty i szybki sposób instalowana przez przedsiębiorcę, nie wymagając ani fachowej wiedzy informatycznej, ani długiego czasu na wdrożenie, przygotowanie do pracy i późniejsze działanie. Aplikacje w „chmurze” umożliwiają np. zainstalowanie strony www w ciągu 34 sekund, bez żadnych opłat.

W ciągu minuty można zatem mieć nie tylko sprawnie działającą, darmową stroną, ale także inne intuicyjne systemy, np. do zarządzania projektami. W panelu można znaleźć setki aplikacji z różnych dziedzin (np. systemy prowadzenia stron internetowych, ankiety, systemy wyświetlania reklam, sklepy internetowe i wiele innych). „Chmura” z panelem Plesk sama dba o pliki konfiguracyjne, nie musimy tworzyć baz, wpisywać haseł do plików konfiguracyjnych, mozolnie przedzierać się przez rozbudowane kreatory. Co więcej, gdy biznes urośnie, a strona będzie odnotowywać coraz więcej odwiedzin, nie ma problemu, by szybko zwiększyć parametry wydajnościowe i przygotować się na obsługę większego ruchu.

Jak widać, z darmowych narzędzi w chmurze mogą prosto korzystać nie tylko informatycy, ale także – menedżerowie, oszczędzając czas zarówno swój, jak i firmowych ekip IT. Spróbować warto, tym bardziej, że testowanie usług przez 14 dni nic nie kosztuje.

Podobne artykuły:

Ogicom “Spider Sp. z o.o. S.K.A.