Smartfon w biznesie może być jednak przydatny

Smartfon w biznesie może być jednak przydatny nf.pl

Od momentu, gdy na nasz rynek telefonów komórkowych wkroczyły smartfony toczy się dyskusja do czego mogą one być przydatne w biznesie. Fakt, że można na nich oglądać filmy czy grać w gry (nawet sieciowe) niewiele zmienia. Ciągle są to zastosowania w większości rozrywkowe. Można oczywiście odbierać pocztę elektroniczną czy przeglądać strony WWW i to bywa czasami bardzo przydatne. Jednak takie funkcje były już dostępne jeszcze przed epoką smartfonów. Podstawową różnicą tych nowoczesnych telefonów jest ogromna liczba możliwych do zainstalowania aplikacji. Tego nie było wcześniej. Aplikacji są tysiące, także w języku polskim. Cóż jednak z tego jeśli są to w większości gry i rozrywka, a w każdym razie coś co pomoże nam w czasie wolnym a nie w pracy. Pojawiają się już jednak pierwsze jaskółki, które uczynią z naszego telefonu z systemem Android prawdziwe centrum informacji biznesowej. 

Wyobraźmy sobie, że nasz telefon oprócz tego, że można z niego dzwonić, pisać SMSy i wysyłać pocztę przeliczy nam wynagrodzenie pracownika (z brutto do netto i w drugą stronę). Jest to szczególnie cenne, gdy telefon „umie” to zrobić dla różnych rodzajów umów: o pracę, zlecenia, o dzieło, kontrakt.

Wybór rodzaju umowy

Wszystko jest tak skonstruowane, że nawet można uwzględnić procent pracy twórczej w przypadku umowy o pracę objętej prawami autorskimi. Jako wynik otrzymujemy bardzo dokładne wyliczenia dla pracownika i pracodawcy.

Przeliczenie wynagrodzenia

A to dopiero początek. Możemy także wygodnie i szybko przeliczyć dowolną kwotę na różne waluty z użyciem bieżących kursów walut NBP.

Przeliczenie walut

Nasza poczciwa komórka wyliczy nam także podatek dochodowy na podstawie kwoty dochodu.

Wyliczenie podatku dochodowego

Jeśli mamy ochotę na bieżąco sprawdzić poprawność przeliczeń VATu pod ręką mamy poręczny kalkulator VATowski.

Kalkulator VAT

Jeśli sami zalegamy z płatnościami lub zalega nam nasz klient możemy szybko i wygodnie ustalić kwotę odsetek zarówno wobec budżetu państwa jak i ustawowych.

Obliczenie odsetek

Wszystkie wyliczenia są dokonywane na bieżąco z użyciem najnowszych regulacji prawnych i stawek. Mamy zatem pewność, że wyliczenia są poprawne i aktualne. Do tego dochodzi bogata pomoc w samym programie

Pomoc Pani Ewy

świadczona przez profesjonalistkę, księgową Panią Ewę. Aplikacja posiada bogatą konfigurację, która umożliwia ustawienie wielu przydatnych parametrów w zależności od własnych upodobań.

Ustawienia

I wreszcie czujemy, że nasz telefon zaczyna nam pomagać w biznesie. Aplikacja nazywa się Ogarnik i jest promowana pod hasłem „Ogarnij swój biznes”. Można już pobrać wersję BETA z Google Play. To jeszcze nie wszystko. Ogarnik potrafi także przypominać i to zawsze na czas o ważnych sprawach, które musimy załatwić w naszym biznesie: terminach płatności ZUSu, podatków, decyzjach podatkowych związanych z naszą działalnością.

Blog ITwMSP Varico w biznesie warto na nas liczyć