Smartfony w 2017 roku – jakich nowości można się spodziewać?

Smartfony w 2017 roku – jakich nowości można się spodziewać? materiał PR

2017 będzie dla smartfonów przełomowy ze względu na możliwość składania ekranu oraz jego elastyczność. Można się też spodziewać aparatów z podwójną matrycą. Wokół telefonu będzie znacznie mniej okablowania dzięki wprowadzeniu słuchawek Bluetooth.

Co nowego w 2017 roku

Od ostatniego roku można zaobserwować pewną stagnację w nowych możliwościach smartfonów. Rok 2017 będzie jednak wyjątkowy pod względem telefonów komórkowych.  Producenci, aby przyciągnąć klientów, zaczynają inwestować w coraz bardziej nowatorskie technologie. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swego telefonu na wypadek kradzieży lub uszkodzenia mechanicznego. W związku z tym należy rozważyć ubezpieczenie telefonu. W tym celu można skorzystać z oferty operatora, jak również zgłosić się do firm zajmujących się ubezpieczeniem urządzeń, jak klikochron.pl.

Elastyczny telefon

W 2017 roku Samsung wprowadzi smartfony ze składanymi ekranami. Na razie temat jest owiany tajemnicą, jednak już wiadomo, że urządzenia te po rozłożeniu będą miały 8 cali, co jest początkiem ery phabletów – połączeniem tabletu i telefonu. W tym celu standardowe szkło będzie zamienione przez sztuczny materiał umożliwiający dużą elastyczność. Na rynek komercyjny wchodzi również grafen, który ma nadawać wytrzymałości i lekkości telefonom. Lenovo z kolei planuje wypuścić na rynek smartfon, który można zawinąć wokół nadgarstka, aby mieć go przy sobie, gdy ręce są zajęte. Elastyczny ekran będzie miał 4,2 cala i dostępny będzie aż w 12 kolorach.

Podwójna matryca aparatu

W dobie ewolucji smartfonów ciężko znaleźć różnice między poszczególnymi modelami, jednak to jakość aparatu wpływa w znacznym stopniu na wybór konkretnego telefonu. Z tą myślą, między innymi producenci firmy Huawei wyszli z koncepcją podwójnego aparatu, który najprawdopodobniej będzie zastosowany w nowym Honor 6X. Pojawią się dwie matryce na tylnym panelu, które będą osiągać 12 megapikseli, przy czym jeden będzie odpowiadał za stabilizację i większy kąt obrazu, a drugi – doskonały zoom optyczny. Zdjęcia wyświetlane będą na 5,5 calowym ekranie w jakości full HD, więc można się spodziewać najwyższej jakości obrazu.

I wiele innych

W 2017 roku wejdzie nowy HTC Ocean, który będzie charakteryzował się zupełnym brakiem fizycznych przycisków. Obsługa ekranu będzie dostosowywać się do aktualnych aplikacji. Na rynek wraca również Nokia, która usamodzielniła się od firmy Microsoft. W nowym roku producenci z Finlandii mają zamiar wprowadzić nowy model z rozdzielczością ekranu Quad HD, czyli o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. W nowych modelach LG ma być zminimalizowana ilość gniazd mini-jack na rzecz słuchawek Bluetooth, co jest krokiem w kierunku pozbywania się kabli wokół smartfonu.

Tomasz Delmaczyński