Social trading – jak zarabiać online?

Social trading – jak zarabiać online? NF.pl

Inwestowanie społecznościowe to wykorzystanie sieci kontaktów do zarabiania pieniędzy przez Internet. Najważniejsze to obserwowanie najlepszych inwestorów oraz kopiowanie ich posunięć na swoją korzyść. Na czym to polega? Jak zacząć?

Studia ekonomiczne, wiedza finansowa, doświadczenie – żadne z wymienionych nie jest potrzebne, aby rozpocząć działalność na giełdzie walutowej. Social trading to nowy sposób na dotarcie do rynku Forex dla handlowców detalicznych i osób stawiających pierwsze kroki na tym polu, które nie chcą poświęcać wielu godzin na naukę i żmudne analizy danych. Ta forma inwestowania opiera się na założeniu, że najprostszą metodą do osiągania zysków jest obserwowanie najlepszych traderów i kopiowanie ich ruchów dla własnych zysków.

Jak rozpocząć social trading online?

Popularne portale społecznościowe pozwalają na interakcję, rozmowę, udostępnianie treści. Na podobnym mechanizmie opiera się inwestowanie społecznościowe – traderzy tworzą międzynarodową sieć, w której można wymieniać się doświadczeniami i dyskutować na temat konkretnych decyzji. Wystarczy zarejestrować się na jednej z dostępnych platform. Dużą popularnością cieszy się portal Etoro.com z liczbą pięć milionów użytkowników. Oferuje bezpłatne konto demo, dzięki czemu można spróbować swoich sił bez ryzyka angażowania własnych środków. To dobry czas na obserwację. Wiedza to potęga – można bez limitu przypatrywać się profesjonalnym inwestorom, obserwować mechanizmy działania rynku i zyskiwać cenne wskazówki.

Masz założone konto i jesteś gotowy inwestować pieniądze?

Zacznij od wyboru najlepszych ekspertów, którzy będą determinować realne zyski. Dotarcie do liderów jest możliwe dzięki wnikliwej analizie dostępnych i widocznych parametrów każdego konta. Warto poświęcić chwilę na sprawdzenie statystyk – doświadczeni traderzy nie pozwalają sobie na stratę w przeciągu krótkich odstępów czasu, więc należy zwracać uwagę na czas od ostatniej „przegranej” operacji. Na pewno dobrym wskaźnikiem jest liczba followersów, która wskazuje na rentowne posunięcia lub/oraz otwartość użytkownika. Podobnie jak strategia inwestowania – wybór dwóch rynków i instrumentów (np. waluty i surowce) świadczy o większej specjalizacji niż inwestowanie w 10 różnych opcji. Z kolei osoby długo działające na portalu (minimum 12 miesięcy) z wysoką liczbą transakcji na koncie to gwarancja doświadczenia. Czasem zastanawiamy się, jak to możliwe, że ktoś osiągnął spektakularny sukces. W przypadku social tradingu nie musimy się zastanawiać – wystarczy napisać do tej osoby, bo nie tylko kopiowanie jest tutaj opłacalne. Także pomaganie się opłaca – najlepsi inwestorzy otrzymują prowizję od zarządzanych aktywów (tutaj więcej informacji ile mogą zarobić). Dodatkowo konkurują o liczby, statystyki i miejsca w rankingu, czyli wszystko, co składa się na ich pozycję i portfolio.

Brand.ceo NF.pl

Wybierz, w co chcesz zainwestować i zarabiaj

Handlowanie i inwestowanie to przede wszystkim wybór instrumentów finansowych typu CFD. Ich zaletą jest możliwość lewarowania, czyli stosowania dźwigni finansowej pozwalającej na duże zyski w szybkim czasie. W ramach platform social trading możesz wybierać rynki (ETF-y, akcje, indeksy, surowce, waluty), a także specjalne strategie inwestowania tematycznego tzw. CopyFunds.

Ważne jest stałe obserwowanie kursu walut online, ceny walut oraz konsekwentne kopiowanie. Największą zaletą social tradingu jest możliwość naśladowania profesjonalistów i spokojne obserwowanie zysków. Mówi się, że co dwie głowy to nie jedna, prawda?

Brand.ceo NF.pl