Spersonalizuj swoje wnętrza za pomocą rolet

Spersonalizuj swoje wnętrza za pomocą rolet LOTARI

Rolety okienne poza ochroną przed słońcem oraz spojrzeniami sąsiadów mają też inne zadanie. Są dodatkiem, za pomocą którego łatwo stworzyć wnętrze będące odzwierciedleniem własnego poczucia stylu.

Przy wyborze rolet warto więc kierować się nie tylko ich funkcjonalnością, lecz także wyglądem.

Przed urządzaniem mieszkania bardzo ważne jest określenie stylu, który ma zapanować we wnętrzu. Jeszcze przed przystąpieniem do prac warto wszystko dokładnie zaplanować. Nawet określenie koloru, na jaki pomalowane zostaną ściany, może być kluczem do stworzenia ciekawej aranżacji. Ściany stanowią tło, na którym meble i dodatki komponują się w idealną całość. Jeśli więc mają stworzyć całość, muszą mieć wspólny motyw przewodni.

Zasada kontrastu w mieszkaniu

Mieszkanie to w miejsce, w którym każdy z domowników powinien czuć się dobrze i komfortowo, jednak stworzenie warunków odpowiadających oczekiwaniom wszystkich może stanowić problemem. Zwykle mężczyźni i kobiety mają odmienne zdania na temat kolorów i estetyki. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na urządzenie mieszkania na zasadzie kontrastów. To bardzo bezpieczne rozwiązanie polecane przez architektów. Istnieje zasada, według której odcień mebli i dodatków powinien kontrastować z podłogą oraz kolorami na ścianach. W ten sposób można łączyć ulubione odcienie i stworzyć wnętrze w nowoczesnym lub klasycznym stylu.

Rozsądnie z dodatkami – mniej znaczy więcej

Podczas urządzania mieszkania należy pamiętać, że powinno być naszą prywatną przestrzenią. Stąd też należy uważać, by nie przesadzić z ilością mebli i dodatków. Mnogość elementów dekoracyjnych może przytłoczyć wnętrze i spowodować, że nie będziemy czuć się w nim komfortowo. Dlatego zamiast otaczać się kolejnymi bibelotami, warto postawić na estetyczne elementy użytkowe. Jednym z ważnych, a często pomijanych są rolety. Co prawda ich najważniejszą funkcją jest regulacja światła, ale jeśli będą miały wyrazisty kolor lub wzór, staną się świetnym elementem dekoracyjnym. Należy zwrócić na nie uwagę, gdyż w mieszkaniach bez zasłon rolety będą niemal przez większość doby opuszczone. Warto więc, aby komponowały się z aranżacją mieszkania.

LOTARI LOTARI

Ciekawe efekty dekoracyjne osiągniesz przy pomocy nowoczesnych rolet Lotari dostępnych w różnych kolorach, rozmiarach i materiałach.

Funkcjonalność rolet i dobór koloru

Dobierając rolety, dobrze jest zachować spójność z wyglądem mieszkania. Jasne kolory mebli w połączeniu z podobnym odcieniem ścian i podłogą stworzą przytulną przestrzeń, ale całości może brakować wyrazu. Jeśli jednak dodasz rolety w wyrazistym kolorze, wnętrze mieszkania zyska niepowtarzalny charakter. W ten sposób spersonalizujesz przestrzeń, w której mieszkasz. Główna zaleta rolet to ich dyskretna obecność – możesz je w każdej chwili podnieść do góry i wpuścić do mieszkania słońce. Jeśli jednak uznasz, że temperatura we wnętrzu jest zbyt wysoka, to wystarczy jeden ruch, aby opuścić rolety i cieszyć się ulubionym kolorem.

LOTARI