Sposób na słońce i upał? Rolety i zasłony zaciemniające

Sposób na słońce i upał? Rolety i zasłony zaciemniające Dekoria.pl, kolekcja Etna

Lato rozpieszcza wysokimi temperaturami i dużą dawką promieni słonecznych. Z czasem upał zaczyna jednak być męczący i większość osób marzy o schronieniu się w zacienionym, chłodnym pomieszczeniu.

Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu bez użycia klimatyzacji? Pomogą w tym rolety i zasłony zaciemniające.

Wystarczy tylko kilka elementów aranżacyjnych, by Twój dom stał się chłodnym azylem, miejscem, w którym odpoczniesz od upału. Zarówno rolety, jak i zasłony są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, łatwo więc dopasujesz je do wystroju wnętrza.

Rolety zaciemniające – izolacja termalna i ochrona przed promieniami słonecznymi

W nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach – niezależnie od pomieszczenia –  doskonale sprawdzą się rolety zaciemniające, takie jak tutaj. Zrobione są ze specjalnej tkaniny, pozwalającej nie tylko na ograniczenie dopływu światła, lecz także na zachowanie we wnętrzu optymalnej temperatury. Przykładem są rolety zaciemniające dostępne w sklepie Dekoria.pl, wykonane z tkaniny typu blackout, blokującej światło w 95 proc. i skutecznie ograniczającej przepuszczanie promieni słonecznych. Zaciemniają pomieszczenie oraz zatrzymują ciepło, zanim jeszcze dostanie się do wnętrza mieszkania.

Mają formę rolet rzymskich – układają się w delikatne, eleganckie plisy. Szeroki wybór kolorystyczny daje duże możliwości aranżacyjne – rolety występują w takich barwach jak purpura, czerń, pastelowy róż czy jasny szary. Można montować je do sufitu, ściany lub ramy okiennej.

Dekoria.pl, kolekcja Blackout Dekoria.pl, kolekcja Blackout

Roleta zaciemniająca, kolekcja Blackout

Zasłony – klasyczny sposób na zaciemnienie

Ochronę wnętrza przed słońcem i nagrzaniem mogą stanowić także zasłony. Doskonale pasują zwłaszcza do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu – najlepiej wyglądają w towarzystwie stylowych mebli i dywanów.

Najczęściej w celu izolacji termicznej pomieszczenia wybierane są te wykonane z grubych tkanin w ciemnych odcieniach. Warto poszukać jednak zasłon zrobionych z podobnych materiałów, jak rolety zaciemniające. W tym przypadku również doskonale sprawdzi się tkanina typu blackout, z której uszyte są produkty dostępne w sklepie Dekoria.pl. Dzięki wykorzystaniu specjalnego, izolującego materiału zasłony zaciemniające zachowują swoje właściwości niezależnie od barwy – równie dobrze izolują te w kolorze czarnym, jak i beżowe czy żółte.

Warto pamiętać jednak, że zasłony montuje się w pewnym oddaleniu od okna, przepuszczają więc więcej ciepła niż rolety.

Dekoria.pl, tkanina Blackout Dekoria.pl

Zasłona zaciemniająca, tkanina Blackout

Jeśli chcesz zobaczyć więcej elementów aranżacji okiennych – zajrzyj na stronę sklepu Dekoria.pl i zadbaj o komfort swojego domu.