Strzał w dziesiątkę!

Strzał w dziesiątkę! Andreas Krappweis / stock.xchng

Okazuje się, że żeby zostać dobry przedsiębiorcą, trzeba przede wszystkim wierzyć w swój sukces. Czy jest to zadanie łatwe? Spytaliśmy o to Tadeusza Hilczera.

Tadeusz Hilczer, prowadzi sklep Auto Części przy ul. Konińskiej 3 we Władysławowie. Szeroki asortyment oferowany przez sklep Pana Tadeusza powoduje, że klientem sklepu może być kierowca każdego samochodu. Sklep istnieje od 12 lat.


Skąd narodził się pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej ?

Jak zwykle z przypadku, podsunął mi tę myśl sąsiad, a że byłem wtedy bezrobotny nie miałem nic do stracenia, zaryzykowałem no i udało się.

Czy prowadzenie sklepu z auto częściami uważa Pan za strzał w dziesiątkę, czy tak jak się powszechnie uważa przedsiębiorca pracuje zawodowo 24 godziny na dobę?

Bez wątpienia był to strzał w dziesiątkę. Samochodów jest teraz więcej, z każdym dniem stają się coraz starsze, a co za tym idzie potrzebują napraw. Jeśli chodzi o drugą część pytania 24 godziny na dobę to może przesada, natomiast przyznam że często zdarza mi się w sklepie być do późnego wieczora.

Jakie cechy charakteru musi mieć kandydat na przedsiębiorcę?

Trzeba mieć wiarę w to co się robi i nie zrażać się w niepowodzeniach.

Które z Pana cech przyczyniły się do rozwoju firmy?

To się wiąże bezpośrednio z poprzednim pytaniem. Do rozwoju mojej firmy przyczyniły się takie cechy jak: wiara w siebie, pracowitość, wiara w sukces. Ponadto zawsze pracuje się lepiej, jeśli lubi się to, co się robi. W moim przypadku tak jest.

W ostatnich czasach dużo się słyszy o możliwościach rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w ramach programów pomocowych Unii Europejskiej. Czy planuje Pan aplikowanie o fundusze unijne na rozwój firmy?

Pierwsze przymiarki zrobiłem, ale przerażają mnie związane z tym procedury. Ale szanse zawsze są.

Gdyby Pan miał taką możliwość, to wybrałaby Pan pracę na etacie, czy to co Pan robi dziś?

Różne są zawody i możliwości spełnienia się, ale raczej zostałbym przy tym, co robię.

Rozmawiał Paweł Błaszczyk


Podobne artykuły:


Tadeusz Hilczer