Stwórz klimatyczne wnętrze z roletami

Stwórz klimatyczne wnętrze z roletami LOTARI

Ile razy myślałeś o tym, by spróbować odtworzyć atmosferę niedawnej podróży lub wakacji, by w jakiś sposób zachować tę niepowtarzalną atmosferę zrobić to we wnętrzu własnego mieszkania!

Przed przystąpieniem do urządzania kolejnych pokoi, zastanów się, na czym zależy Ci najbardziej – kolorze, aurze czy funkcjonalności. A może na wszystkim jednocześnie? Sprawdź, jak mogą wyglądać klimatyczne aranżacje.

Romantyczne wnętrze Twojej sypialni

Sypialnia to ważne pomieszczenie w domu. Tam odpoczywasz i nabierasz sił przed wyzwaniami kolejnego dnia. Warto zatem zrobić wszystko, by zapewnić sobie idealne warunki do spania, nie tracąc przy tym uroku i wyjątkowej atmosfery.

Urządzić sypialnię możesz na kilka sposobów:

  • Jeśli masz problemy ze snem, łatwo się budzisz i nie wysypiasz, to zadbaj o częstsze wietrzenie sypialni oraz kompletne zaciemnienie. Pomogą w tym specjalnie rolety zaciemniające, które ograniczają dostęp światła, a przy tym umożliwiają łatwy dostęp do okna i klamki! W minimalistycznej aranżacji sprawdzą się jasne, jednolite materiały.
  • Może zależy Ci na bardziej wyszukanym wystroju? Wyjątkowe zestawienie głębokiego, ciepłego brązu z żywym i chłodnym turkusem to praktyczność i finezja w jednym!
    Zwróć uwagę na wyjątkowe kolekcje dostępne na stronie marki Lotari.
  • W dużych przestrzeniach możesz sobie pozwolić na ciemne kolory w oknach. Dzięki temu każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Pamiętaj, fiolet jest dostojny, czerń – tajemnicza, a granat – praktyczny.

Miejsce stworzone do pracy

Aby wykonywana przez Ciebie czynność przyniosła efekt, potrzebna jest odpowiednia atmosfera, a ta zależy od wielu czynników. Po pierwsze konieczny jest prawidłowy układ mebli – duże biurko o odpowiedniej wysokości, krzesło z regulowanym oparciem, bliskość regału z książkami – oraz dobre oświetlenie zarówno za dnia, jak i wieczorem. Tutaj liczą się jasne kolory i przestronne aranżacje. Uwaga powinna się bowiem koncentrować na pracy, nie otoczeniu.

Jeśli okna Twojego pokoju wychodzą na południe i przez cały dzień walczysz ze zbyt dużą ilością światła słonecznego, to wybierz specjalne rolety nieprzepuszczające światła w kolorze dopasowanym do aranżacji wnętrza.

Oryginalnym pomysłem będzie także stworzenie własnego wzoru na rolecie przy pomocy wirtualnego projektanta Dec’n’Roll lub skorzystanie z gotowych kolekcji.

Ciepły klimat Twojego domu dzięki roletom

Praca i obowiązki uniemożliwiają Ci lub znacznie opóźniają wymarzony wyjazd na zasłużone wakacje? Nic straconego! Odtwórz egzotyczną atmosferę w swoim domu. Pomogą w tym m.in. rolety w różnych kolorach i wzorach:

  • Wyjątkowe rolety rzymskie, np. w kolorze białym, w otoczeniu mebli w tym samym kolorze oraz błękitnymi ścianami to wspaniałe nawiązanie do Grecji. Wystarczy dodać do tego kilka złotożółtych elementów, położyć znalezione nad morzem muszle, by przywołać wspomnienia z urlopu.
  • Możesz również iść krok dalej i zdecydować się na oryginalne rolety lub fototapety z widokami plaży, morza lub – jeśli wolisz – gór. Tym sposobem codziennie będziesz wkraczać w wakacyjne klimaty.
  • Jeżeli wolisz chłodniejszy klimat, dzięki białym roletom sprowadzisz do wnętrza skandynawską aurę.

Tutaj zobaczysz ofertę wyjątkowych rolet rzymskich.

Powrót do źródeł, czyli wnętrza „z przeszłością”

Rolety rzymskie w dostojnych barwach bordo, ciemnej zieleni lub brązu pozwolą Ci stworzyć aranżację inspirowaną przeszłością. To również skuteczny przepis na klasyczną elegancję. Rolety tego typu w połączeniu z zasłonami przeniosą Cię w czasy stylu angielskiego – pełnego przepychu, bogatych zdobień oraz falban.

Do tego złocone ramy luster i obrazów, charakterystyczne posążki i bukiety kwiatów w mosiężnych wazonach – jeśli lubisz historyczne wnętrza, to ten pomysł jest dla Ciebie.

Rolety dla każdego

Niezależnie od tego, jakie wnętrze chcesz stworzyć, wykorzystaj do tego grę kolorów, materiałów i kształtów. W ten sposób odtworzysz klimat wybranego miejsca lub stworzysz coś należącego wyłącznie do Ciebie. 

LOTARI LOTARI

LOTARI