Szczyt głupoty! Pijanego kierowcę zastąpił pijany kolega

Szczyt głupoty! Pijanego kierowcę zastąpił pijany kolega sxc.hu

Policjanci z gdyńskiej drogówki w ciągu godziny dwukrotnie zatrzymali do kontroli tego samego citroena. Za każdym razem, za kierownicą siedział pijany kierowca.

Na ulicy Kontenerowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód marki Citroen. Podczas badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 38-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli ma w organizmie 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze na miejscu odebrali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą podróż citroenem.

Podobne artykuły:

Kierowca poprosił o pomoc w prowadzeniu auta kolegę.

Godzinę później na Obwodnicy Trójmiasta ten sam samochód ponownie został zatrzymany przez mundurowych z gdyńskiej drogówki. Tym razem za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec.

Wynik badania alkomatem wykazał, że także ten kierowca jest nietrzeźwy. W jego organizmie były blisko 2 promile alkoholu. 32-latek stracił na miejscu prawo jazdy, pojazd trafił na policyjny parking.

W 2013 r. w 2336 wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęło 306 osób. W 2011 r. życie straciło 300. Większa za to była liczba wypadków z winy pijanych kierujących – 2717.
Rok wcześniej, czyli w 2010 r., statystyki te wyniosły odpowiednio: 2455 wypadków oraz 248 ofiar śmiertelnych.

Nowoczesna Firma S.A. Paweł Krusiński