Telefon z abonamentem czy może abonament bez telefonu?

Telefon z abonamentem czy może abonament bez telefonu? orange.pl

Obecnie niemal każdy posiada telefon komórkowy, a wielu z nas jest abonentami różnych operatorów. Co jakiś czas stykamy się więc z wyborem podczas przedłużania umowy - jaki abonament wybrać i czy brać nowy aparat? Zbadajmy więc sprawę z obu stron.

Gdy zależy nam na tym, by wymienić telefon na nowy lub dokupić drugi, jedną z opcji jest abonament z telefonem. Obecnie niemal wszyscy operatorzy oferują w ramach oferty nielimitowane rozmowy i smsy w kraju, natomiast różnią się pakietami danych (od 1GB do nieograniczonego transferu), a także dodatkowymi usługami. Co za tym idzie, im wyższy bierzemy abonament, tym niższe będą ceny telefonów (często część abonamentu stanowi po prostu rata za telefon). Co ciekawego pojawiło i pojawi się w 2017 roku jeśli chodzi o smartfony na polskim rynku?

Na pewno warto zwrócić uwagę na Samsunga Galaxy S7, oferującego wszystko to, co nowoczesny telefon powinien posiadać. Napędza go procesor Exynos 8890, pamięć RAM 4GB oraz dysk o pojemności 32GB. Telefon wyposażony jest w dwa, dobrej jakości aparaty - przedni 5 MP, i tylny 12 MP. Bateria o pojemności 3000 mA sprawi, że nawet intensywny dzień nie zmęczy sprzętu. Na dodatek model ten jest poręczny i gabarytowo idealnie leży w dłoni.

Nie sposób przejść obojętnie także obok nowego Lenovo P2. To dość spory sprzęt, ale waga przekłada się na naprawdę niezłe wyposażenie. Mocną stroną tego modelu jest jego wyświetlacz - aż 5,5” pozwala na oglądanie seriali i filmów w podróży, a ekran Super AMOLED zadba o obraz najwyższej jakości. Do obsługi takiego ekranu potrzebna jest mocna bateria, i tutaj Lenovo również daje radę. 5100 mAh potrafi utrzymać telefon “przy życiu” (przy dość optymalnym korzystaniu) nawet cztery dni. Dwa aparaty - 13 i 5 MP - trzymają wymagany od tego segmentu poziom.

Szukając złotego środka

Dobry telefon za niewygórowaną kwotę? Warto sprawdzić Honor 8 - model wyprodukowany pod flagą Huaweia, wyposażony w ekran 5,2” Full HD. Honor 8 ma wszystko, czego możemy się spodziewać po takim smartfonie prócz ceny - jest niższa niż wskazywałyby na to parametry. Telefon został wyposażony w trzy obiektywy, w tym podwójny aparat fotograficzny wyciągający jak najlepsze światło nawet w trudnych warunkach. Pamięć identyczna jak u konkurencji - RAM 4 GB, a pamięć wewnętrzna 32 GB. Na koniec rzadko spotykany aktywny Dual SIM, który sprawia, że smartfon staje się totalnie kompaktowy.

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć czegoś dla fanów Apple’a. iPhone 7 zadebiutował pod koniec zeszłego roku i jego ceny w końcu się unormowały. Mimo, że obsługuje go zaledwie 2 GB RAM, to dzięki systemowi iOS 10 i rozwiązaniom jabłuszka urządzenie śmiga i nie zawiesza się. Firma w końcu dostrzegła, że współczesna komunikacja stoi na zdjęciach z telefonu, co zaowocowało świetnym, 12-megapikselowym aparatem głównym ze światłem f/1.8 i stabilizacją obrazów, który robi niesamowite serie, slow-motion czy przyspieszenia. Tym smartfonem naprawdę można się fotograficznie dokształcić. iPhone 7 dostępny jest w czterech wariantach pamięciowych: 32GB/128GB/256GB.

Tyle z nowości i opcji z telefonem. A co jeśli nie chcemy kupować nowego aparatu? Wówczas dobrym wyborem może okazać się abonament bez telefonu, oferujący te same usługi telekomunikacyjne. Przeanalizować to możemy na przykładzie oferty Orange, gdzie przedłużając umowę bez nowego sprzętu mamy do wyboru cztery opcje abonamentowe. Najniższa wynosi zaledwie 19,90 zł na miesiąc, a ramach jej otrzymamy 1,9 GB internetu przez 3 miesiące (a potem 0,5 GB, a do tego 0,2 GB za przedłużenie umowy), a także nielimitowane rozmowy do Orange. Ciekawie została rozwiązana kwestia połączeń i smsów do innych sieci. Otóż, nie płacimy za nie jeśli z nich nie korzystamy, ale jeśli danego dnia wykonamy połączenie lub wyślemy wiadomość, naliczane jest 99 groszy i do końca tego dnia te usługi są nielimitowane. Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy raczej kontaktują się wewnątrz sieci z rodziną czy przyjaciółmi.

Dorzucamy 10 zł i mamy abonament za 29.99 zł miesięcznie. W tej ofercie dostaniemy aż 4 GB internetu w telefonie przez 3 miesiące (później 2, ale bonus wynosi już 1 GB). W tej opcji mamy już nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz nielimitowane smsy, a teraz także w Unii Europejskiej. Jeszcze wyższy abonament to kwota 39,99 złotych miesięcznie. Tutaj mamy już sporo, bo 9 GB internetu w telefonie przez pierwsze 3 miesiące później aż 5 GB (plus 2,5), co świetnie się sprawdzi, jeśli na co dzień odwiedzasz YouTube, oglądasz seriale jadąc autobusem do pracy czy wrzucasz sporo zdjęć i filmów. W tej opcji połączenia są nielimitowane również na numery stacjonarne.

Najwyższa opcja to abonament bez telefonu za 59,99 zł miesięcznie. W tym pakiecie do wykorzystania mamy aż 20 GB internetu w telefonie przez 3 miesiące, a następnie zostaje nam 10 GB, co wygląda naprawdę imponująco w porównaniu do innych operatorów. W każdej opcji otrzymamy także Spotify Premium, a najwyższej opcji dostępne bezpłatne przez trzy miesiące. Spotify jest platformą oferującą miliony utworów, które w opcji Premium możemy odsłuchiwać także będąc off-line. Jest także wyposażona w inteligentny silnik badający nasz gust muzyczny i sugerujący podobne lub nowe dźwięki.

Kwoty wszystkich abonamentów zakładają wyrażenie zgody na e-fakturę i zgody marketingowej w momencie podpisania umowy. Pierwsza sprawia, że faktury i rachunki będą przesyłane do nas wygodnie drogą mailową (nie zaś pocztą), a druga jest klasycznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych. Więcej szczegółów na temat ofert można przeczytać tutaj: www.orange.pl