Trwa Kongres Kadry – Warszawa stolicą światowego HR!

Trwa Kongres Kadry – Warszawa stolicą światowego HR! nf.pl

Za nami pierwsza część XIII Kongresu Kadry  – największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia w branży HR. Tym razem ma ono charakter szczególny – jest jednocześnie 40. Światową Konferencją IFTDO & Expo. Warszawa gości ok 2 tys. uczestników z 50 krajów świata. Relacje z poszczególnych wystąpień uczestnicy mogli śledzić na profilu Nowoczesnej Firmy na Facebook.com.
 
W poniedziałek już od rana w warszawskim hotelu Marriott polscy i zagraniczni goście brali udział w licznych wystąpieniach dotyczących praktycznych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi. Uczestnicy mogli wybierać z niemal czterdziestu wystąpień zgrupowanych w aż dziewięciu blokach tematycznych.  

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Grupy Onet.pl na temat znaczenia kultury organizacji – amerykańskie przedsiębiorstwa, które odniosły sukces w ciągu ostatnich dwudziestu lat niekoniecznie dysponowały unikalnym produktem lub miały przewagę w postaci wysokiej bariery wejścia na rynek. Źródłem ich sukcesów była natomiast wyróżniająca je kultura organizacji – mówiła Renata Wiśniewska, dyrektor personalny w Grupie Onet.pl.  – Kultura organizacji nie jest dobra ani zła, może natomiast wspierać lub nie strategię firmy – podkreślała.        

Gala Programu Inwestor w Kapitał Ludzki

Ważny elementem kongresu stanowiła część oficjalna, podczas której głos zabrał między innymi Ireneusz Tomczak,  Prezydent IFTDO i Prezes Fundacji Obserwatorium Zarządzania oraz Bob Morton, Przewodniczący Zarządu IFTDO. W ramach części oficjalnej odbyła się również uroczysta Gala Programu Inwestor w Kapitał Ludzki, podczas której wyróżniono firmy, które prowadzą politykę kadrową na najwyższym poziomie.

Do grona Laureatów Programu dołączyli:

 • Bank BPH S.A. Grupa GE Capital
 • BSH Sp. z o.o.
 • Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
 • Com.40 Limited Sp. z o.o.
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA
 • Michelin Polska S.A.
 • MS Services Sp. z o.o.
 • Nordea Bank Polska S.A.
 • Objectivity
 • Oticon Polska Production Sp. z o.o.
 • Qubus Hotel
 • ULTIMO spółka z o.o.

Bezpośrednio po gali Victor H. Vroom przedstawił wyniki swoich czterdziestoletnich badań na temat przywództwa opracowanych w oparciu o sposoby podejmowania decyzji przez kilkuset tysięcy liderów. Vroom opowiedział między innymi o tym w jaki sposób dostosowywać styl przywództwa do konkretnej sytuacji, za pomocą jakich narzędzi można go oceniać oraz jak ewoluują style przywództwa i dlaczego.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się również otwarta sesja plenarna z udziałem Gościa Specjalnego - Michała Boniego który mówił o wyzwaniach rozwojowych dla polskich firm oraz roli osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi.

Z kolei o przywództwie w czasach kryzysu i o wyborze takich liderów, którzy potrafią sprostać w trudnym czasie recesji opowiedział Bob Morton. Uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób wybierać i rozwijać elastycznych liderów, efektywnych również w czasach turbulencji.

Dzień zakończył się niezwykłym bankietem HR w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim. W atmosferze tego historycznego miejsca wręczone zostały nagrody IFTDO Global HRD Award 2011.  Wyróżnione zostały najlepsze działania z zakresu ZZL, które przekładają się na cele biznesowe organizacji.
Nagrania wideo i zdjęcia z poszczególnych wystąpień zostaną w najbliższym czasie udostępnione dla dziennikarzy akredytowanych na kongres.

Zapraszamy na profil Nowoczesnej Firmy na Facebook dostępny pod adresem:
http://www.facebook.com/pages/Warszawa/Nowoczesna-Firma/

Kontakt prasowy:
Nowoczesna Firma:
Małgorzata Stępień, malgorzata.stepien@nowoczesnafirma.pl,
22 314 14 62
602 721 327


Fundacja Obserwatorium Zarządzania:
Radosław Wałkuski radoslaw.walkuski@obserwatorium.pl,
790 856 169
22 379 47 04
790 856 169

Nowoczesna Firma S.A.