Ubezpieczenie Autocasco dla podróżujących z rodziną - jak wybrać?

Ubezpieczenie Autocasco dla podróżujących z rodziną - jak wybrać? porownywarka-oc-ac.pl

Podróżowanie z rodziną to dużo większa odpowiedzialność niż korzystanie z samochodu w pojedynkę. Dowiedz się, co powinna zawierać polisa komunikacyjna, aby odpowiednio chroniła Ciebie i Twoją rodzinę w podróży.

Chroń zawartość pojazdu


Zwłaszcza przewożenie małych dzieci powoduje, że w samochodzie znajdują się dodatkowe, często wartościowe przedmioty, jak wózek dziecka lub fotelik. Bez względu na to, czy jeździsz w obrębie swojego miasta, podróżujesz po Polsce, czy za granicą, powinieneś zastanowić się nad ochroną na wypadek kradzieży przedmiotów znajdujących się w pojeździe. Wówczas, nawet po stracie fotelika dla dziecka, będziesz mógł kupić nowy za pieniądze z odszkodowania.


Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciele w Ogólnych Warunkach Umowy często umieszczają zapis określający minimalną wartość szkody. Oznacza to, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci pieniędzy z polisy AC, jeśli fotelik, o którym była wcześniej mowa nie zostanie wyceniony przynajmniej na tę minimalną kwotę. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wyłączają spod podstawowej ochrony takie wyposażenie auta – aby otrzymać odszkodowanie za skradziony fotelik, trzeba opłacić dodatkowe ubezpieczenie.


Samochód zastępczy po wypadku

Kalkulator OC AC https://porownywarka-oc-ac.pl/kalkulator-oc/ pozwala znaleźć takie oferty, w ramach których ubezpieczyciel zapewnia udostępnienie klientowi samochodu zastępczego do czasu naprawienia jego własnego pojazdu. Często opcja ta jest bezpłatna jako dodatek do ubezpieczenia AC wybranego przez kierowcę.


Dzięki możliwości skorzystania z samochodu zastępczego ubezpieczony nie zostanie pozbawiony możliwości przemieszczania się na co dzień i będzie mógł kontynuować wyjazd wakacyjny, jeśli do wypadku dojdzie podczas urlopu z rodziną.

 

porownywarka-oc-ac.pl porownywarka-oc-ac.pl

 

Ubezpieczyciel zapewni nocleg lub powrót do domu


Najmniej oczekiwaną sytuacją podczas wypoczynku jest wypadek czy nawet niewielka stłuczka. Może ona skutecznie zepsuć Twoje wakacyjne plany i uniemożliwić powrót do domu. Zwłaszcza gdy podróżują z Tobą dzieci, będziesz potrzebował pomocy. Dlatego ubezpieczyciel zajmie się nie tylko usunięciem szkody, ale także zorganizuje nocleg dla Ciebie i Twojej rodziny do czasu odzyskania auta. Wówczas nie będziesz musiał martwić się o dach nad głową podczas naprawy pojazdu.


Jeśli postanowisz wracać z rodziną z wakacji wcześnie z jakichś powodów, np. poważnej choroby, zamiast noclegu ubezpieczyciel w ramach Autocasco samochodowego zorganizuje Tobie i Twojej rodzinie powrót do domu innym środkiem transportu, jeśli Twoje auto lub Ty jako kierowca będziecie niedysponowani. Może to być pociąg w I klasie, autobus lub nawet samolot, jeśli podróż innym pojazdem trwałaby dłużej niż 12 godzin.


Opieka nad dziećmi po twoim wypadku


Będziesz spokojniejszy, wiedząc, że Twoje dzieci nie pozostaną bez opieki, gdy Ty ucierpisz w wypadku drogowym podczas wakacyjnego wyjazdu. Ubezpieczyciel może oferować w ramach assistance zapewnienie opieki nad dziećmi, jeśli na wyjeździe były pod Twoją wyłączną opieką. W przypadku hospitalizacji trwającej dłużej niż 3 dni możesz liczyć na zapewnienie pociechom zakwaterowania i opiekuna lub zorganizowanie ich wcześniejszego powrotu do domu.


Pamiętaj, że najprostszym i najbardziej efektownym sposobem doboru odpowiedniej polisy dla ciebie będzie porównanie ubezpieczenia AC. Możesz to zrobić, korzystając z porównywarki internetowej.