Ultrabooki klasy biznes

Ultrabooki klasy biznes kuzniewski.pl

Nowoczesny biznes w wielu aspektach oparty jest na najnowszych technologiach oraz wysokiej mobilności. W prawie wszystkich branżach komputery stały się nieodzownym narzędziem codziennej pracy i komunikacji.

Wymogi nowoczesnego świata zmusiły producentów do stworzenia nowej klasy laptopów, które najlepiej odpowiadają na nowe wymagania użytkowników.

Ultrabooki to laptopy, bez których wielu ludzi biznesu nie wyobraża sobie pracy w biurze i poza nim. Ich wyjątkowo kompaktowe rozmiary oraz mała waga powodują, że są niemal niezauważalnym elementem bagażu podczas podróży służbowych. Pomysł firmy Intel, przejęty przez gigantów branży komputerowej, doprowadził do przełomu. Dzięki zdrowej konkurencji producenci prześcigają się w coraz większym odchudzaniu i tak już lekkich maszyn, jednocześnie pracując nad zwiększeniem mobilności i komfortu pracy.

Naprzeciwko wielkim oczekiwaniom klientów wyszło m.in. Lenovo z ultrabookami z serii ThinkPad. Wybrane produkty z tej linii łączą w sobie wydajne podzespoły, bogate wyposażenie, najwyższą jakość wykonania oraz lekkość konstrukcji. Na szczególną uwagę zasługuje model Lenovo ThinkPad New X1 Carbon. Flagowy produkt Lenovo pokazuje jak można stworzyć najlżejszego czternastocalowego ultrabooka na rynku przy jednoczesnym zachowaniu niemal pełnej funkcjonalności wymaganej w biznesie.

Lenovo ThinkPad New X1 Carbon kuzniewski.pl

Ten wyposażony w innowacyjne rozwiązania laptop podkreśli prestiż swojego właściciela, będzie wydajnym narzędziem pracy i jednocześnie niemal nieodczuwalnym obciążeniem aktówki podczas transportu.

Ultrabook wyposażony jest standardowo w najnowsze procesory Intel Core i5 lub i7 gwarantujące szybkość tak potrzebną w pracy oraz komunikacji. Dzięki ich energooszczędnej charakterystyce pracy możemy być spokojni o długie działanie z daleka od elektrycznego gniazdka. Razem z procesorami dostajemy także zintegrowane karty graficzne Intel HD Graphics 4400 lub 5000, które w zupełności wystarczą do wszelkich zastosowań biznesowych. Na podorędziu mamy też do 8 GB pamięci RAM DDR3 oraz niezwykle szybkie dyski SSD. Magazyny tego typu, o pojemności do 512 GB, sprawiają, że nie tylko system operacyjny, ale i wszystkie programy będą reagować i działać w piorunującym tempie.

Na pochwałę zasługują montowane w tej serii matowe ekrany pozwalające na wygodną pracę nawet na dworze i w innych, silnie oświetlonych miejscach. W niektórych modelach tej serii znajdziemy także ekrany dotykowe. Największą atrakcją jest jednak wersja z matrycą IPS i bardzo wysoką rozdzielczością 2560x1440 pikseli. Zapewnia ona wspaniałą jakość obrazu w każdym aspekcie.

Całość została zamknięta w wyjątkowo eleganckiej obudowie wykonanej z włókna węglowego. Sprawia to, że ultrabooki te nie ważą więcej niż 1,3 kg oraz grubością nie przekraczają 18 mm. Projektanci nie zapomnieli przy tym o odpowiednim zestawie portów. Na bokach nowego X1 Carbon znalazło się miejsce dla dwóch portów USB 3.0, HDMI oraz mini DisplayPort. Całość uzupełnia gniazdo OneLink Dock umożliwiające podłączenie do laptopa miniaturowej stacji dokującej, co znacząco zwiększy komfort pracy w biurze. Komputery dostępne są w konfiguracjach zarówno z systemem Windows 7 Professional, jak i Windows 8.1 Pro.

Nie można również przejść obojętnie obok takich nowinek jak możliwość sterowania gestami czy kompaktowa, pięciorządkowa klawiatura z adaptacyjnym panelem multimedialnym.

Drugim wartym uwagi producentem jest nieśmiertelny Hewlett Packard oraz ich komputery z linii EliteBook, np. model Folio 1040. Maszyna ta jest alternatywą dla opisywanego wyżej X1 Carbon proponowanego przez Lenovo.

Folio 1040 kuzniewski.pl

Podobnie jak w komputerach Lenovo, mamy tutaj do czynienia z energooszczędnymi procesorami Intela Core i5 lub i7 i bardzo sprawnymi układami graficznymi Intel HD Graphics 4400. Komputer HP również wyposażony jest w czternastocalowe matowe ekrany. Tu zdecydowano się m.in. na panel w rozdzielczości Full HD, tak jak w ThinkPadzie, wytworzonym w technologii IPS. Wyświetlany przez niego obraz zachwyca swoją jakością. HP również wprowadził ciekawostki technologiczne. Zastępujący touchpad innowacyjny Forcepad ułatwia wydajną pracę w środowisku Windows.

Za przechowywanie danych odpowiadają ultraszybkie dyski SSD. Możliwe jest rozbudowanie pamięci operacyjnej aż do 12 GB pojemności. HP EliteBook Folio 1040 to ultrabook najwyższej klasy, przeznaczony dla biznesu i profesjonalnych użytkowników indywidualnych. Ma on maksymalnie zaledwie 16 mm grubości, a jego waga zaczyna się tuż powyżej 1,5 kg, co czyni go wyjątkowo zgrabnym. Nie ma przy tym mowy o kompromisie w kwestii solidności, gdyż laptop ten zbudowany jest z aluminium i magnezu. Pomimo smukłego profilu nie brakuje niezbędnych złączy, w tym gniazda stacji dokującej, co pomaga zoptymalizować środowisko pracy w biurze.

Oba prezentowane ultrabooki dobrze obrazują, czym jest biznesowy ultrabook klasy premium. Najwyższa jakość wykonania, kompaktowe wymiary i waga stoją tutaj w parze z wysoką wydajnością, bogatym wyposażeniem oraz długim czasem pracy na baterii. Nie zapomniano też o podkreślających prestiż nowinkach technologicznych wspomagających pracę oraz wymaganych w biznesie funkcjach z zakresu bezpieczeństwa, zarządzania i komunikacji.