Urlop po polsku. Gdzie najchętniej jeździmy na wakacje?

Urlop po polsku. Gdzie najchętniej jeździmy na wakacje? tapetyczne.pl

Właśnie rusza sezon wakacyjny i jak informuje „Rzeczpospolita”, nadal niesłabnącym powodzeniem wśród polskich urlopowiczów cieszy się Południe Europy. Jakich hoteli i gdzie najczęściej szukamy? Oto hity tegorocznych wakacji.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, z danych niemieckiej firmy Trivago, która zajmuje się porównywaniem cen hoteli na świecie, wynika, że w tym sezonie wśród preferencji indywidualnych polskich turystów korzystających z tego pośrednika dominują Włochy, a najpopularniejszym miastem jest Rzym.

Ile chcemy wydać na hotel?

Jak wynika z analizy niemieckiej firmy: „podczas tygodniowego wakacyjnego wyjazdu Polacy wydają na hotele średnio 3 074 zł, przy czym jest to koszt sześciu noclegów dla dwóch osób” – podaje Justyna Śnieżek z Trivago.

Polskie hity

Jeżeli chodzi o polskie podwórko, to tutaj najpopularniejszym wakacyjnymi miejscowościami dla osób organizujących min. tygodniowe wczasy samodzielnie są Zakopane i Władysławowo.

Co ciekawe, powoli zaczynamy wcześniej planować wakacje – „wyprzedzenie sięga nawet dwóch miesięcy przed wyjazdem” – mówi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu Travelplanet.pl.

red./Rzeczpospolita