Usługi edycji i korekty tekstów

Usługi edycji i korekty tekstów stock.xchng

Twoimi atutami musi być szybkość, dokładność i wysoka jakość wykonania pracy.

Z każdym dniem zwiększa się liczba serwisów, stron i portali internetowych. Co dziennie mnóstwo tekstów przygotowywanych jest dla mediów tradycyjnych i elektronicznych. Każdy z tych tekstów wymaga korekty i edycji.

Korekta i edycja tekstów przeznaczonych do internetu i prasy może być doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy online. jako freelancer oferujący w Internecie usługi korekty i edycji (a także ewentualnie tworzenia tekstów) możesz pracować dla wielu firm i elastycznie reagować na ich potrzeby.

Twoja strona internetowa

Marketingowa podstawa Twojego biznesu będzie strona internetowa, na której muszą się znaleźć podstawowe dane teleadresowe, informacje o zakresie świadczonych usług, informacje o doświadczeniu zawodowym oraz portfolio.

Jak w przypadku każdego innego biznesu w Internecie, musisz zadbać o odpowiednią promocję - a więc o pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarkach. Na pewno będziesz musiał także zadbać o marketing za pomocą mailingu i bardziej tradycyjnymi metodami - używając do tego celu także telefonu. Aby wejść na rynek musisz zadbać także o to, by Twoje ceny były nieco niższe niż ceny konkurencji albo zaproponować jakąś wartość dodatkową - np. express (czyli pracę "na wczoraj") w cenie zwykłej lub np. odpowiednie zniżki przy większych zleceniach. Oczywiście, wszystkie ceny musisz odpowiednio kalkulować, tak, aby pewne minimum zleceń zapewniało Ci pokrycie kosztów działalności.

Jak szukać zleceniodawców

O potrzebie zatrudnienia osób do korekty, edycji lub tworzenia tekstów pracodawcy zazwyczaj informują w popularnych serwisach poświęconych poszukiwaniu pracy, a także w działach"praca" lub "kariera" na swoich stronach internetowych. Dlatego, jeszcze przed rozpoczęciem działalności musisz poświęcić jakiś czas - do kilku miesięcy  miesiące na zdobycie zleceniodawców, którzy np. zatrudnią Cię na umowę o dzieło. Dopiero, gdy będziesz miał kilku stałych kontrahentów, możesz zacząć myśleć o rozpoczęciu działalności, co wiąże się przecież z powstaniem stałych kosztów ( ZUS oraz np. opłacenie księgowej).

Nieprzerwany marketing

Przez cały czas prowadzenia tego biznesu musisz być aktywny marketingowo (dbać o pozycjonowanie strony) oraz przeglądać oferty i obserwować rynek serwisów, portali i prasy. Jest to o tyle konieczne, że zawsze może się zdarzyć, że pewne zlecenia się skończą i trzeba będzie szybko znaleźć następną firmę chętną do podjęcia współpracy.

Twoimi atutami musi być szybkość, dokładność i wysoka jakość wykonania pracy.

Agencja tłumaczeń online

Na podobnych zasadach będzie działać agencja tłumaczeń online - może być to dodatkowa oferta Twojej firmy, jeżeli jesteś biegły w jednym lub kilku językach obcych. Daje ci to także dodatkową możliwość elastycznego czerpania dochodów z kilku źródeł - korekta, edycja, tłumaczenia (i ewentualnie tworzenie tekstów). Musisz jednak przy tym pamiętać, że powinieneś ustalić sobie pewien rozsądny limit dzienny tekstów oparty o ich objętość i rodzaj zlecenie (edycja, tłumaczenie, tworzenie, korekta), tak, aby nie mogła się zdarzyć sytuacja, w której masz dużą liczbę  zleceń, ale zaczynasz się spóźniać z ich realizacją, ponieważ przekracza ona Twoje możliwości.

Podobne artykuły:

xxx