Vth International PMI PC Congress

Vth International PMI PC Congress nf.pl

Spotkaj światowej sławy ekspertów i praktyków zarządzania projektami Polski Oddział Project Management Institute (PMI Poland Chapter) zaprasza do udziału w piątym, jubileuszowym spotkaniu poświęconemu zagadnieniom project managementu - „Vth International PMI PC Congress”. W dniach 25-26 listopada br., w Warszawie w Hotelu Mariott, światowej sławy eksperci i praktycy PM, podzielą się z uczestnikami najnowszymi trendami zarządzania projektami.

Coroczne spotkania organizowane przez PMI Poland Chapter kierowane są do osób, które w codziennej pracy zarządzają projektami bądź uczestniczą w realizacji projektów na różnych płaszczyznach. Rozpiętość branż, do których kierowany jest kongres jest bardzo szeroka.  Przekazywane informacje znajdą miejsce do zastosowania w projektach realizowanych w branży IT,  przemyśle, telekomunikacji czy też budownictwie, który w Polsce jest drugim, a na świecie pierwszym sektorem pod względem realizacji projektów.
„- Uczestnicy mają możliwość poznania najnowszych trendów project managementu, na najwyższym poziomie. Nasi wykładowcy, to światowej sławy eksperci, którzy przekazują aktualne trendy i kierunki PM. To również praktycy biznesu, którzy dzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem.” - mówi Agnieszka Kosicka, Prezes stowarzyszenia PMI Poland Chapter.

W tym roku wśród wykładowców znajdą się m.in.: Prof. Rodney Turner – wydawca International Project Management Journal, zdobywca PMI Research Achievement Award, 2004, Gerard Hill – ekspert w dziedzinie Project Management Office czy też Dr. David Hillson – światowy autorytet w zarządzaniu ryzykiem. Podczas konferencji nie zabraknie  polskiego akcentu – wśród wykładowców pojawi się  mgr inż. MBA Adam Łazarski, który jest jednym z pierwszych Polaków uczestniczących w programie DBA (Doctorate of Business Administration).

Tegoroczne spotkanie, to aż 10 wykładów w obszarach: zarządzania projektami w organizacjach (PMO, Zarządzanie Programami i Portfelami, Dojrzałość Projektowa Organizacji, Organizacje Zorientowane Projektowo), zarządzanie ryzykiem, metodyka agile oraz projekty unijne. (Szczegółowy harmonogram konfrencji dostępny jest pod adresem: http://congress.pmi.org.pl/pl/agenda/ / http://congress.pmi.org.pl/en/congress-schedule-/

Vth International PMI PC Congress to nie tylko wykłady i prelekcje. To również możliwość udziału w całodniowym warsztacie. W tym roku temat przewodni workshopu to „Rozpoznawanie i rozwiązywanie konfliktów w projekcie”. Warsztaty poprowadzi dr. Steven Flannes – uznany autorytet miękkich technik zarządzania projektami. Jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych ekspertów, którego wiedza jest wiedzą praktyczną, stosowaną w każdym obszarze zarządzania projektami. Regularnie prowadzi warsztaty w USA, Kanadzie, Ukrainie i Wielka Brytania oraz dzięki kongresowi, również w Polsce.

„W dobie bardzo dużej konkurencji na rynku pracy, ważnym elementem udziału w kongresie i warsztacie jest możliwość zdobycia 19 punktów PDUs (Professional Development Units). Punkty te uczestnicy mogą wykorzystać do zdobycia kolejnych certyfikatów z zakresu zarządzania projektami. Są one istotne dla tych osób, dla których ważny jest rozwój osobisty i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, a co za tym idzie – ugruntowania swojej pozycji u pracodawców” - podkreśla A. Kosicka.

Spotkania cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Z roku na rok, przybywa osób, które chcą poznać aktualne trendy rynkowe z dziedziny project managementu. W ubiegłym roku w Kongresie uczestniczyło ponad 170 osób. Eksperci i wykładowcy przyciągają uczestników nie tylko z Polski. Wśród ubiegłorocznych uczestników znalazły się również osoby z Grecji i Portugalii.

„Co roku staramy się poruszać inną tematykę oraz weryfikować aktualne nurty PM tak, aby uczestnicy mieli możliwość uzyskania jak największej ilości niezbędnych informacji. Ubiegłoroczny kongres został poprzedzony jednodniowym warsztatem zorganizowanym przez firmę DAT CC, na którym przedstawiono najnowsze produkty software’owe Oracle wspomagające zarządzanie projektami (wytworzone przez firmę Primavera Systems, aktualnie będącą częścią Oracle).” - mówi Prezes PMI Poland Chapter Agnieszka Kosicka
Spotkanie odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Hotelu Mariott w Warszawie. Warsztat poświęcony tematyce „Rozpoznawanie i rozwiązywanie konfliktów w projekcie” odbędzie się 24 listopada br.
Szczegółowe informacje o Kongresie oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej:http://congress.pmi.org.pl/pl/rejestracja/

Kongres został zorganizowany przez Polski Oddział PMI we współpracy ze sponsorami. Wśród sponorów znaleźli się: MT&DC, VALENSE Organizational Colsuntants, Risk Doctor, ICTAS, uczestnicy.pl, Studia Podyplomowe na Politechnice Warszawskiej – Zarządzanie Projektami.
Patroni medialni wydarzenia to: Puls Biznesu, serwis społecznościowy Goldenline.pl, serwis PMmanager.pl, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, Personel Plus, Business Coaching Magazine, Fundusze Europejskie, IPO.pl, kariera.pl, Nowoczesna Firma, decyzje-IT.pl, Gazeta Bankowa, money.pl
Informacje o PMI V International PMI PC Congress organizowany jest przez polski oddział Project Management Institute. PMI jest najbardziej znaczącą zawodową organizacją zajmującą się zarządzaniem projektami, mającą ponad 300 000 tysięcy członków na wszystkich kontynentach. Przewodnik po wiedzy o zarządzaniu projektami (PMBOK®Guide), wydawany przez PMI jest najbardziej rozpoznawanym na świecie wydawnictwem poświęconym tej dziedzinie wiedzy. Polski Oddział PMI został założony w 2003 roku i aktualnie liczy ponad 500 członków.