Warszawski Wilanów tętni życiem i oferuje setki atrakcji

Warszawski Wilanów tętni życiem i oferuje setki atrakcji Przemysław Jahr/Wikipedia

Szukasz zielonej i bezpiecznej okolicy? Żyjesz aktywnie i nie cierpisz nudy? A może chcesz uciec od miejskiego zgiełku? Wybierz Wilanów – wyjątkowe miejsce właśnie dla Ciebie.

Wilanów to dzielnica dla każdego, kto chce co rano witać jutrzenkę (z łac. zora) i cieszyć się urokami miejskiej enklawy oraz wieloma atrakcjami dla ciała, umysłu i duszy.

A jaki naprawdę jest Wilanów?

White Stone Development urbanity.pl

Dobrze ułożony

Jak każdy, kto ma królewski rodowód, Wilanów może pochwalić się nienagannymi manierami, przemyślaną architekturą i niepowtarzalnym stylem. W ten nurt wpisuje się inwestycja Zora Wilanów – nowoczesna i pełna zieleni. Dogodna lokalizacja to dodatkowa zaleta miejsca. Dojazd do centrum komunikacją miejską wynosi od pół godziny do czterdziestu minut. W Wilanowie znajdziesz bogatą infrastrukturę i punkty usługowe. Kilkanaście przychodni lekarskich, apteki oraz gabinety stomatologiczne tworzą pełne zaplecze medyczne dla mieszkańców. Restauracje, sklepy, żłobki, przedszkola i szkoły, linia tramwajowa, której ukończenie planowane jest na 2020 rok – Wilanów cały czas się rozwija, zachowując przy tym swoją odrębność na tle całej Warszawy i pozostając jedną z najbezpieczniejszych dzielnic stolicy. To właśnie z tego powodu wiele osób szuka tu mieszkania, które spełni ich indywidualne potrzeby. Jesteś szczęśliwą mamą, ambitnym menadżerem lub młodym małżonkiem? Zora Wilanów to inwestycja w komfortowe życie Twoje i Twojej rodziny.

White Stone Development White Stone Development

Piękny i królewski

Wilanów może pochwalić się okazałym pałacem króla Jana III Sobieskiego. Jednak nie sam pałac, a park wilanowski najbardziej przyciągają tu osoby spragnione kontaktu z naturą. Spacery wśród zadbanych trawników, drzew, krzewów i kolorowych kwiatów to wymarzona propozycja dla rodzin z dziećmi lub dla wielbicieli joggingu. Architektura Wilanowa to połączenie nowoczesności i funkcjonalności w otoczeniu przyrody. Mieszkając w Wilanowie, poczujesz wyjątkowy klimat, daleki od gwaru i hałasu, a jednak nadal blisko miasta.

Wilanów White Stone Development

Kulturalny

W pałacu w Wilanowie rodzice znajdą bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych (warsztaty literackie czy wycieczki przyrodnicze). Koneserzy muzyki klasycznej w każdym wieku mogą się nią delektować podczas koncertów odbywających się w ramach Festiwalu Mozartowskiego. Centrum Kultury Wilanów to kolejna propozycja na artystycznej mapie Wilanowa. Oprócz tego galerie, wilanowskie muzeum z 12 tysiącami eksponatów, pracownie artystyczne, biblioteki, klubokawiarnie dla starszych i młodszych czy Park Kultury w Powsinie. Wilanów to kultura na najwyższym poziomie tuż przy Twoim nowym, wilanowskim mieszkaniu.

Zielony

Wilanów nie bez powodu jest nazywany zieloną enklawą stolicy. Łazienki Królewskie, park w niedalekim Powsinie, połacie zieleni, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne – z tego wszystkiego mogą w pełni korzystać mieszkańcy Wilanowa. Dodatkowo Zora Wilanów daje możliwość jeszcze bliższego obcowania z naturą, która znajduje się na wyciągnięcie ręki. Taras lub balkon z widokiem na zielone patio z brzozowym laskiem i modernistyczna elewacja porośnięta dekoracyjną zielenią tworzą przyjazną, pełną spokoju okolicę.

aktywność fizyczna White Stone Development

Nowoczesny

Nie musisz jechać do centrum, żeby pójść na kawę lub na sushi ze znajomymi, kupić wykwintne wino, zdrową żywność czy świeże wędliny. Amatorzy polskiej kuchni i przysmaków prosto z Sycylii, Tajlandii, Chin czy Indii znajdą w Wilanowie klimatyczne restauracje z pysznym jedzeniem. Każdy potrzebuje czasem chwili relaksu – znajdziesz go w salonach kosmetycznych i spa. Dla tych, którzy lubią być aktywni, wilanowskie centrum sportu otwiera swoje podwoje, a w nich basen, boiska i halę sportową. Zielone tereny zachęcają do biegania, wycieczek rowerowych, aerobiku czy nordic walkingu. Nie masz czasu jechać nad morze? Odwiedź plażę Wilanów. Bez względu na pogodę o dobrą formę zadbasz w klubach fitness i crossfit, na basenach lub na polu golfowym – z całą rodziną lub indywidualnie.

White Stone Development