Własne warzywa z ogródka – dlaczego warto je hodować?

Własne warzywa z ogródka – dlaczego warto je hodować? warzywa

W dzisiejszych czasach, mamy bardzo dużo diet do wyboru. Jeśli tylko chciałaby się wprowadzać codziennie inną, to starczyłoby ich na co najmniej dwa miesiące. Ciągle panuje moda na jakieś niestandardowe odżywianie się.

 Jednak, aby dieta była zdrowa, potrzebne są witaminy i minerały, które dadzą organizmowi niezbędne budulce do tworzenia odporności, zdrowych paznokci, skóry, włosów oraz utrzymania pełnego zdrowia. Jednak w czasach mnóstwa diet, bardzo często zapomina się o tym, jak ważne są dary natury, które nie zostały przetworzone przez człowieka.

Jedzenie naładowane pozytywną energią

Bardzo często, zamiast jeść większą ilość lub jakąkolwiek prawdziwego jedzenia, wspieramy się suplementami diety i witaminami w tabletkach. Tymczasem, pod nosem mamy jedynie pełne witamin, które zaspokoi wszelkie niedobory oraz doda energii i chęci do życia. Na pewno zauważyłeś, że ci którzy jedzą wszytko przetworzone i bez wartości są ciągle niewyspani, mają podkrążone oczy, brakuje im energii i zawsze marudzą. Ci zaś którzy jedzą sałatki, warzywa i owoce oraz zawsze odmawiają frytek i słodkości, są zdrowi, wysportowani i pełni życia oraz zarażają pozytywną energią. Co więc cię trzyma po tej złej stronie? Zapewne tłumaczenie, że dzisiejsze rośliny mają mnóstwo nawozów oraz środków ochrony roślin, które bardziej zaszkodzą niż pomogą.

Rzeczywiście rośliny są bardzo intensywnie nawożone. Spójrz jednak na to z innej strony. Zdrowiej jest zjeść frytki i hamburgera w których nie ma praktycznie żadnych wartości odżywczych prócz tłuszczów trans i mnóstwa dodatków smakowych, czy lepiej zjeść warzywa ugotowane na parze, które były podlewane nawozem, ale mają witaminy i minerały? Odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli nie możesz się przekonać do sklepowych warzyw, to zawsze możesz sam sobie wyhodować takie zdrowe bez nawozów.

Własny ogródek pełen warzyw

Własna hodowla warzyw to doskonałe wyjście na zdrowe i pełne witamin pożywienie. Jeśli tylko masz ogród wokół domu lub działkę poza miastem, to warto wykorzystać te ziemie, aby stworzyć swoje własne witaminy. Co prawda, takie przedsięwzięcie wymaga pracy i czasu. Efekty jednak są na tyle zachwycające, że warto poświęcić zarówno czas, jak i wysiłek. Według ekspertów, którzy zajmują się uprawą ekologicznych roślin, bardzo pomocne są tunele foliowe. Warto się w takowe wyposażyć. Będą one nie tylko chronić uprawę przed wiatrami i mocnym deszczem, ale także przed szkodnikami, zbyt mocnym słońcem oraz chłodem. Zastosowanie tuneli, pozwala na szybsze uzyskanie dojrzałych warzyw, ponieważ można je znacznie wcześniej wysiewać. Warto zainwestować w tunel foliowy, ponieważ jest on lekki, łatwy w montażu oraz wytrzymały. Co więcej, efekty jego zastosowania będą zachwycające, a zdrowe jedzenie pomoże uzyskać lub utrzymać zdrowie i witalność na długo.