Wolność wyboru platformy dla systemu ERP

Wolność wyboru platformy dla systemu ERP Image courtesy of kraifreedom/FreeDigitalPhotos.net

W dzisiejszych czasach większość firm nie działa wewnątrz własnych czterech ścian. Coraz częściej systemy ERP kluczowych dostawców oraz odbiorców są zintegrowane z systemem twojej firmy, co prowadzi do powstania rozszerzonego przedsięwzięcia.

Nikt nie lubi, gdy mu się mówi, co ma robić, szczególnie gdy taka instrukcja nie bierze pod uwagę preferencji danej osoby lub w jakiś sposób ją ogranicza. To właśnie dlatego w Swojej firmie powinieneś mieć swobodę wyboru platformy, na której będzie pracował system ERP, bez względu na to, czy będzie to jeden wybrany dla całej organizacji system operacyjny, czy też kilka różnych.

Dzięki możliwości użycia dowolnego systemu operacyjnego i dowolnego urządzenia (w tym także urządzeń mobilnych), zyskujesz elastyczność pracy z jednym rozwiązaniem ERP i możliwość wyboru takiego urządzenia, które jest najlepsze dla danego zespołu pracowników: urządzenia Apple dla działu graficznego, komputery z Windows 7 dla administracji, tablety z Androidem lub iOS dla sprzedawców, a urządzenia z Windows 8 dla kadry menedżerskiej.

Podobne artykuły:I właściwie dlaczego nie? Większość dyrektorów widzi plusy i minusy każdego z systemów operacyjnych czy klasy urządzenia. Jeżeli twój system ERP pracuje z nimi wszystkimi, jesteś w stanie zoptymalizować technologicznie miejsce pracy, dzięki czemu możesz czerpać korzyści z zalet różnych systemów i urządzeń, jednocześnie redukując niedogodności.

Bring Your Own Device - wolność wyboru

To nie wszystko, jeżeli twój system ERP działa na dowolnym urządzeniu i dowolnym systemie operacyjnym, pracownicy mogą używać tego, co im najlepiej służy.

W dzisiejszym świecie zmiany następują bardzo szybko. Często się zdarza, że dział IT nie posiada już pełnej kontroli nad użytkownikami. Coraz lepiej poinformowani i bardziej asertywni pracownicy umysłowi mają coraz większe własne preferencje. To wychodzi znacznie poza sferę wyboru auta służbowego, a sięga urządzeń, które wykorzystujemy zarówno do wykonywania naszej pracy, jak i zorganizowania naszego prywatnego życia.

Zaczęło się od telefonu komórkowego, a dziś każdy z nas potrzebuje własnego laptopa oraz własnego smartfona. Urządzenia przekazywane pracownikom przez firmy nie stanowią już wartości dodanej, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Dla wielu drugi smartfon lub drugi laptop oznaczają dodatkowy ciężar i więcej bagażu w podróży. W wielu przypadkach pracownicy przynoszą do pracy własny laptop i własny smartfon. A coraz częściej, również własny tablet.

Utrzymanie zadowolenia pracowników na wysokim poziomie - to jedno. Utrzymanie wysokiej produktywności - to zupełnie inna rzecz. Jeżeli nie jesteś w stanie osiągnąć obu tych celów, szanse, że twoi pracownicy odejdą, są dużo większe. Na rynku wygrywają te przedsiębiorstwa, które posiadają dojrzałość organizacyjną, wspartą elastycznością systemu, dzięki której pracownicy mogą używać takich urządzeń, jakie preferują, oraz pracować w sposób, w jaki chcą pracować. Firmy stosujące BYOD postrzegane są na rynku jako nowocześni i atrakcyjni pracodawcy, dla których potrzeby pracowników są równie ważne, co realizacja celów biznesowych

Zwiększ zasięg

W dzisiejszych czasach większość firm nie działa wyłącznie wewnątrz własnych czterech ścian. Coraz częściej systemy ERP kluczowych dostawców oraz odbiorców są zintegrowane z systemem twojej firmy, co prowadzi do powstania rozszerzonego przedsięwzięcia. Jeżeli ma to miejsce również w twoim biznesie, łatwość (lub trudność) osiągnięcia integracji ze światem zewnętrznym zależy od tego, jak dobrze twój system współdziała z innymi platformami. Jeżeli czynnikiem ograniczającym jest ERP, może on hamować produktywność twojej firmy, powodując jednocześnie efekt domina w stosunku do twoich partnerów i klientów.

W przypadku kompatybilności oraz wolności wyboru, w jaki sposób Ty, Twoi pracownicy oraz Twoi kontrahenci współpracujecie ze sobą, to do ciebie należy decyzja. Decyzja jakiego sprzętu używać, powinna być Twoim wyborem, a nie narzucona przez dostawcę oprogramowania ERP.

Podobne artykuły:

HansaWorld Poland Sp. z o.o. Diana Kłobukowska