Wpadłeś samochodem w zaspę? Kto za to zapłaci?

Wpadłeś samochodem w zaspę? Kto za to zapłaci? Pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się zima. Zmieniająca się aura i coraz trudniejsze warunki na drodze, powinny skłaniać do rozważań na temat… ubezpieczenia. Myślisz, że pora roku nie ma nic wspólnego z polisą ubezpieczeniową? Tylko pozornie.

Bądź bezpieczny także zimą

Mimo, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy aut, bez względu na to w jakich warunkach atmosferycznych przyjdzie im podróżować, to warto zdawać sobie sprawę, że zimą posiadanie dobrej polisy, może okazać się szczególnie przydatne. Śliska nawierzchnia i zalegające masowo zaspy śnieżne sprawiają, że bardzo szybko możemy stracić kontrolę nad pojazdem. A wtedy wypadek lub drobna stłuczka są niemal gwarantowane. Nawet jeśli obejdzie się bez udziału osób trzecich, to Twój samochód może ulec zniszczeniu. Co wtedy? Pokrycie kosztów naprawy z własnej kieszeni mogłoby być nieco frustrujące. Dlatego warto zadać sobie trochę trudu i poszukać polisy, która zapewni nam jak największe poczucie komfortu. W  znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia auta pomocna może okazać się porównywarka OC Ubezpieczamy Auto, która wybierze dla nas tylko najlepsze oferty.

Kolizja z Twojej winy

Może się zdarzyć, że nawet mistrz kierownicy, nie zapanują zimą nad własnym autem. Łatwo też stać się ofiarą cudzej brawury, braku doświadczenia lub zwykłego pecha. Jeśli z naszej winy zostanie uszkodzone auto innego użytkownika ruchu, koszty pokryje posiadane przez nas obowiązkowe OC. Ale co z naszym samochodem? Bardzo łatwo możemy wpaść w poślizg lub nie zdążyć wyhamować przed zaspą śnieżną. O odszkodowanie możemy ubiegać się jedynie, gdy mamy wykupione ubezpieczenie AC (auto casco). Warto więc już na etapie wyboru OC zainwestować niewiele więcej i zapewnić sobie większe bezpieczeństwo. A jeśli w wypadku zostały poszkodowane nie tylko auta? Wiele firm oferuje OC i AC w pakiecie z NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) na preferencyjnych warunkach. Taka polisa pokryje koszty leczenia osób, które w spowodowanej przez nas kolizji, odniosły obrażenia. Szukając najtańszego OC warto skorzystać ze strony https://ubezpieczamy-auto.pl/tanie-oc/ ,dzięki temu, w krótkim czasie znaleźć najkorzystniejszą opcję ubezpieczenia.

 

Jedziemy na narty!

Coraz więcej osób aktywnie spędza czas również zimą. Popularne stałe się wyjazdy na narty nie tylko w nasze polskie góry, ale także te dalsze, zagraniczne, np. Alpy. Droga jest długa, trudna i… nieprzewidywalna. Jeśli wybieramy się za granicę, warto rozszerzyć klasyczne ubezpieczenia (OC, AC czy assistance) na obszar poza terenem Polski. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w razie potrzeby uzyskamy pomoc także za granicą. Jeśli zamierzamy wyruszyć poza strefę UE, należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w tzw. Zieloną Kartę, która potwierdza ważność naszego ubezpieczenia.

Pomyśl zanim kupisz

O ile posiadanie polisy OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy aut, o tyle istnieją dodatkowe ubezpieczenia, które możemy wykupić dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa. Warto więc na etapie wyboru odpowiedniego pakietu pomyśleć, co może przydać nam się zimą. To, z czym najczęściej borykają się kierowcy o tej porze roku, to zamarznięcia płynów, awarie akumulatora, uszkodzenia opon, problemy z pracą silnika i przede wszystkim drobne stłuczki. Assistance w dużej mierze pokryje koszty wszystkich tych awarii, oczywiście jeśli posiadamy odpowiednio dobraną polisę. Warto nie kusić się na najtańszą opcję, która zakłada wiele ograniczeń (np. usterki samochodu, czy holowanie tylko w określonej strefie). Niewiele droższe pakiety mogą posiadać o wiele szerszy zakres usług.

Kupując ubezpieczenie pomyślmy nieco perspektywicznie. Jeśli zakup polisy przypada na wiosnę lub lato, gdy pogoda jest piękna, a warunki na drodze korzystne, łatwo zapomnieć, że już za kilka miesięcy sytuacja diametralnie się zmieni. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie wykupujemy na cały rok, dlatego warto tak dobrać pakiet, by spełniał on potrzeby na każdym jego etapie. To zdecydowanie zwiększy nasze bezpieczeństwo, a także poprawi komfort psychiczny.