Wybierz kolorową sofę i odmień salon na wiosnę!

Wybierz kolorową sofę i odmień salon na wiosnę! Black Red White

Wiosną wszystko budzi się do życia. Zainspiruj się tą porą roku i zafunduj swojemu wnętrzu odżywczą metamorfozę! Efekt wiosennego przebudzenia uzyskasz m.in. dzięki wymianie sofy w salonie na tę o bardziej wyrazistej barwie.

Energetyczna żółć, wyrazista czerwień, charakterystyczny błękit, stonowany fiolet i egzotyczna limonka – dzięki tym kolorom wprowadzisz do wnętrza sporą dawkę pozytywnej energii. Specjaliści marki Black Red White przygotowali kilka rad dotyczących łączenia barw z poszczególnymi stylami wnętrzarskimi. Dowiedz się więcej i zdecyduj, który z kolorów najbardziej pasuje do Twojego wnętrza.

Pokoloruj swój salon na wiosnę, czyli kolor sofy ma znaczenie

Kolory oddziałują na Twój humor, mogą Cię rozdrażnić lub wręcz przeciwnie – uspokoić. Zazwyczaj podświadomie wybierasz rzeczy o wybarwieniu, które wpływa na Ciebie pozytywnie. Jeśli planujesz odświeżenie wnętrza na wiosnę i wprowadzenie do niego wyrazistego odcienia, to najpierw zastanów się nad tym, jaką energię do aranżacji wprowadzi konkretna barwa.

Kolekcja Cupido Black Red White

Co oznaczają najpopularniejsze kolory wykorzystywane w aranżacji wnętrz?

  • żółty – symbolizuje radość i optymizm, przywołuje też wspomnienia ze słonecznych wakacji, a w deszczowe dni pozwala poczuć promienie słońca;
  • czerwony – przyciąga spojrzenia, wprowadza w stan ekscytacji i kojarzy się z żywiołowością;
  • fioletowy – znakomicie wycisza, łagodzi objawy stresu i poprawia koncentrację;
  • zielony – związany z życiem i odradzaniem się, symbolizuje nadzieję i zmianę.

Pamiętaj jednak, że wybór koloru zawsze jest sprawą indywidualną i każda z tych barw może działać na Ciebie nieco inaczej. Przejrzyj dokładnie ofertę sof Black Red White i daj sobie chwilę na zastanowienie.

Narożnik Olimp Black Red White
Wysokość, szerokość, ustawienie – na co zwrócić uwagę podczas wyboru sofy

Kanapa jest dominującym elementem wystroju salonu i to właśnie ona nadaje charakter całemu wnętrzu. Zanim jednak zdecydujesz się na kolor czy deseń tkaniny, zastanów się nad innymi aspektami istotnymi dla tego mebla.

1)      Wymiary

Przed wyjściem na zakupy zmierz przestrzeń, którą dysponujesz, i na której ma stać kanapa. Pamiętaj, że nawet najładniejsza sofa nie będzie wyglądać dobrze, gdy będzie źle dopasowana do wnętrza.

Sofa Olimp Black Red White

2)      Styl

Pełen przepychu, z charakterystycznymi masywnymi meblami styl angielski, nowoczesne narożniki z ledowym podświetleniem lub bardzo klasyczny komplet wypoczynkowy z fotelami – wybierz estetykę, która najlepiej odpowiada Twoim upodobaniom. Jeśli zależy Ci na ciekawszym efekcie, wymieszaj ze sobą elementy właściwe różnym stylom, np. biały i minimalistyczny salon przełam kolorową sofą, chociażby modelem Long Lux 3DL dostępnej w ofercie Black Red White.

3)      Funkcja spania

Wygląd to nie wszystko, liczy się jeszcze funkcjonalność. Jeśli często przyjmujesz gości, którym zdarza się nocować, warto przygotować im specjalne miejsce. Najłatwiej kupić rozkładaną sofę lub wersalkę. Dzięki temu nigdy nie zabraknie Ci miejsca dla (nie)spodziewanego gościa! W tym wypadku ważne jest jednak ustawienie kanapy tak, by można było z łatwością ją rozkładać.

Sofa Garry Black Red White

Sofa w salonie – na dzień dobry i na dobry wieczór

Kolorowa sofa sprawdzi się zarówno we wnętrzu skandynawskim, industrialnym, jak i glamour. Efekt końcowy zależy jednak od wszystkich ustawionych we wnętrzu mebli oraz dekoracji. Jeśli to właśnie sofa będzie jedynym kolorowym elementem wystroju, to bez wątpienia stanie się ona niekwestionowaną królową wnętrza, która samym swoim wyglądem będzie zapraszać do chwili relaksu. Gra warta świeczki, prawda?