Wycieczka do Australii – 5 powodów, by się na nią wybrać!

Wycieczka do Australii – 5 powodów, by się na nią wybrać! lidl-podroze.pl

Marzysz o wycieczce do Australii? Piękna, wyjątkowa, ciągle czekająca na odkrycie – Australia jest marzeniem dla turystów z całego świata. Poznaj 5 powodów, dla których zakochasz się w Australii.

Wakacje Australia 2018 – dlaczego warto?

  • Road trip – wyjątkowy sposób na spędzenie wakacji: w Australii wszystko jest od siebie daleko. Między Sydney a Melbourne jest prawie 900 kilometrów, z Brisbane do Perth prawie 4500 km. Planując podróż po Australii zdecydowanie warto rozważyć zakup biletów lotniczych – sieć połączeń jest świetnie rozwinięta, bilety jednak są drogie. Podróżującym nie poleca się raczej pociągów. Doskonałą alternatywą będą za to wycieczki samochodowe – road trip po bezdrożach brzmi świetnie prawda? Jeśli więc masz odrobinę czasu i zapału, po prostu wynajmij terenowy samochód, zaopatrz się w dobrą mapę i ruszaj przed siebie. Po drodze zatrzymuj się wszędzie, gdzie tylko chcesz – fotografuj i chłoń przyrodę.
  • Ślady Aborygenów: będąc w Australii koniecznie poszukaj śladów rdzennych mieszkańców. Wybierz się do miasteczka Alice Springs albo pod świętą skałę Aborygenów, Uluru. Możesz też zaplanować wycieczkę na Outback.
  • Surfing: Australia to prawdziwy raj dla surferów! Na lekcję surfingu możesz wybrać się na Gold Coast, na Bondi Beach w Sydney, albo na Great Ocean Road. Jeśli jeszcze nigdy nie trzymałeś deski w rękach – nic straconego. Na wybrzeżu jest mnóstwo szkółek surfingowych, więc z łatwością znajdziesz instruktora, który wprowadzi Cię w tajniki tego sportu.
  • Nurkowanie: W Australii nie brakuje wspaniałych miejsc do nurkowania. Najpopularniejszym jest oczywiście Wielka Rafa Koralowa, która stanowi największy na świecie system raf. Znajdziesz tu m.in.: 6 gatunków żółwi, delfiny, wieloryby, rekiny, 400 gatunków miękkich i twardych korali oraz 1500 gatunków ryb. Prawda, że imponujące?
  • Góry: Uwielbiasz piesze wycieczki? Australia pozytywnie Cię zaskoczy. Gdy zwiedzanie wschodniego wybrzeża już Cię znudzi, koniecznie wybierz się na trekking w Góry Błękitne, w Góry Śnieżne albo do Parku Narodowego Grampians – widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane. Więcej inspiracji na emocjonujące podróże po Australii szukaj na lidl-podroze.pl.

 

Australia – wycieczka objazdowa


Australia jest naprawdę olbrzymia i ciężko w czasie jednej podróży zwiedzić wszystko, co faktycznie warte jest zobaczenia. By nie przegapić żadnej atrakcji i dotrzeć do mało znanych, urokliwych zakątków, warto wybrać się na wycieczkę objazdową. Doskonała logistyka, z góry zaplanowany program, opieka pilota, wyżywienie, noclegi, przeloty – w tej opcji nie musisz się o nic martwić. Za 12-dniową wycieczkę objazdową po Australii ze śniadaniami, noclegami i przelotem zapłacisz ok. 16 000 zł. Co obejmuje program?


Na początek zwiedzanie Dubaju – dubajska zatoka, targi z przyprawami, centrum handlowe Mall of the Emirates, Marina – czyli dzielnica najwyższych apartamentowców świata – kompleks Madinat Jumeirah, nazywany dubajską Wenecją.


Zwiedzanie Melbourne – drugiego co do wielkości miasta w Australii. W programie spacer po ogrodach Royal Botanic Gardens, zwiedzanie Katedry Św. Pawła, wizyta na targu Queen Victoria Market i w XIX-wiecznym pasażu handlowym The Block Arcade.


A także: zwiedzanie Alice Springs, przejazd przez interior do Kings Canyon z możliwością spotkania rdzennych mieszkańców. Zwiedzanie okolicy Ayers Rock wraz z niezwykłą górą Uluru.


Zwieńczeniem podróży będzie spacer po Sydney – wizyta m.in.: w Hyde Parku, w Katedrze NMP, Ratuszu i Katedrze Anglikańskiej, na wieży widokowej Westfield Tower.


Australia to fascynujący i piękny kraj, który rozbudza wyobraźnię. Tu nowoczesność spotyka się z tradycją – kultura Aborygenów wychodzi naprzeciw szybko rozwijającym się metropoliom wschodniego wybrzeża. Rafa Koralowa, Góry Śnieżne, majestatyczne Sydney, dziki interior – Australia ma naprawdę wiele do zaoferowania. Więcej ofert fascynujących wycieczek po Australii szukaj na lidl-podroze.pl.