Chcesz mieć pewną pracę? Wyjedź na Erasmusa

Chcesz mieć pewną pracę? Wyjedź na Erasmusa sxc.hu

Absolwenci uczelni wyższych, którzy posiadają międzynarodowe doświadczenie szybciej znajdą pracę i są mniej narażeni na długotrwałe bezrobocie –wynika z badania „Erasmus Impact Study”.

Komisja Europejska zebrała informacje od blisko 80 tys. osób i instytucji związanych z programem Erasmus. Na ich podstawie powstał raport „Erasmus Impact Study”, z którego wynika, że u absolwentów, który uczyli się lub odbywali staż poza granicami kraju, występuje o połowę mniejsze ryzyko długotrwałego bezrobocia niż u tych, którzy nie dysponują takim doświadczeniem. Dodatkowo, wśród tej grupy, stopa bezrobocia w ciągu pięciu lat po zakończeniu nauki jest o 23 proc. niższa.

Jak pisze Forbes, dane zebrane przez KE ułatwiają stworzenie obrazu przeciętnego pracownika posterasmusowego, który pod wieloma względami jest bardziej wartościowy na rynku pracy od absolwenta, zdobywającego wyksztalcenie i doświadczenie jedynie w ojczystym kraju. Osoby takie są bardziej mobilne, tolerancyjne i przede wszystkim bardziej odpowiedzialne.

Redakcja