Wyścig szczurów

Wyścig szczurów nf.pl

"Wyścig szczurów" - bieg charytatywny na rzecz Fundacji Sue Ryder odbędzie się w niedzielę 7 września w stołecznym Parku Skaryszewskim. Pomysłodawcą biegu jest Fundacja Sue Ryder, a organizatorem - "Maraton warszawski".

- Wyścig szczurów to bieg popularny na zachodzie Europy. Teraz inaugurujemy imprezę w Warszawie - powiedziała PAP Joanna Chodor, dyrektor Fundacji Sue Ryder. - Jego uczestnicy to przede wszystkim biznesmeni, którzy chcą wspomóc instytucje charytatywne.

Na linii startowej "Wyścigu szczurów" pojawią się przedstawiciele warszawskich firm. Do uczestnictwa zaproszone zostały także służby mundurowe - policja, straż pożarna, straż miejska - oraz harcerze i klerycy z warszawskich seminariów duchownych. Czteroosobowe drużyny będą walczyć o medale na trzykilometrowym dystansie (dwa okrążenia Parku Skaryszewskiego).

Celem imprezy jest zebranie pieniędzy na Fundusz "Pierwszy krok", prowadzony przez Fundację Sue Ryder i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Fundusz wspiera młodych ludzi, którzy - np. w wyniku skoku do wody lub wypadku drogowego - mają uszkodzony kręgosłup i zmuszeni są do poruszania się na wózku inwalidzkim. W Polsce zdarza się rocznie około 2000 takich wypadków. Program pomaga młodym powrócić do aktywnego życia.

Organizatorzy proszą, aby uczestnicy pojawili się na mecie w strojach służbowych. Dla mężczyzn jest to garnitur lub marynarka, spodnie, koszula i - obowiązkowo - krawat. Dla kobiet - kostium, ewentualnie żakiet ze spódnicą. I panie, i panowie mogą wystąpić w sportowym obuwiu. Jednak wszystkich "biurowych" biegaczy obowiązuje aktówka.

Do uczestnictwa w imprezie zaproszony został prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski oraz aktorzy: Katarzyna Figura, Halina Rowicka, Justyna Sieńczyłło z mężem Emilianem Kamińskim oraz Marzena Trybała.

Warszawski "Wyścig szczurów" to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Wcześniej takie biegi organizowane były na Wall Street w Nowym Jorku, w Londynie i Rotterdamie.


PRESS-SERVICE Monitoring Mediów