YouTube zagra Vabank

YouTube zagra Vabank mzacha - sxc.hu

Studio filmowe Kadr chce uruchomić płatny kanał, w ramach kŧórego będzie można obejrzeć usunięte z serwisu komedie Seksmisja oraz Vabank.

Na umieszczenie filmów za darmo w serwisie nie zgodził się reżyser Juliusz Machulski. Kanał ma wystartować od marca tego roku. Według szacunków około 10 proc subskrybentów kanału decyduje się płacić za udostępnione tam treści. Dla studia filmowego Kadr, które ma ponad 50 tys. zapisanych odbiorców noznacza to około 5 tys. płacących abonentów.

Płatne kanały uruchomiono na YouTube w USA w maju w zeszłego roku. Amerykanie mogą na nich oglądać między innymi Ulicę Sezamkową oraz kanał National Geographic Kids. Miesięczny abonament waha się między 1 a 3 dolarami.

Podobne artykuły:

Po pół roku YouTube zdecydował się udostępnić opcję opłaty za treści także dla amatorów, którzy przyciągnęli ponad 10 tys. subskrybentów.

Wiesz, za co płacisz

Kanały płatne są na razie niedostępne w Polsce. Google planuje wprowadzenie ich jednocześnie na całym kontynencie europejskim.

Według polityki YouTube każdy użytkownik, który produkuje wartościowe treści może wymagać od oglądających opłaty – jeśli tylko uda się ich zebrać odpowiednią ilość. Twórca może zażądać za swoją pracę dowolnej stawki. Przed subskrybowaniem kanału na stałe, każdy internauta ma możliwość wypróbowania go przez dwa tygodnie za darmo.

Polska na YouTube

Oprócz studia filmowego Tor i Studia Kadr na YouTube można oglądać także kanał polskiego oddziału Walt Disney Co. Na wejście do internetu zdecydowało się także Studio Miniatur Filmowych, gdzie można obejrzeć ponad 300 odcinków takich produkcji jak „Koziołek Matołek” czy „Pomysłowy Dobromir”.

Podobne artykuły:

Udostępnienie swoich produkcji na YouTube pozwala studiom filmowym zarabiać na ich wyświetlaniu dzięki reklamom oraz usuwać z serwisu pirackie kopie – jako właściciel oryginału i praw autorskich mogą zgłosić znaleziony film administracji serwisu, która go usuwa.

Więcej na wyborcza.biz

red