Z myślą o dziecku - w mediacji nie ma przegranych

Z myślą o dziecku - w mediacji nie ma przegranych nf.pl

Komitet Ochrony Praw Dziecka, ogólnopolska organizacja pożytku publicznego działająca od 1981 roku, jako jedna z nielicznych placówek w Warszawie już od 10 lat prowadzi bezpłatne mediacje rodzinne. Mediacja jest ważnym instrumentem, który pozwala rodzinom odnaleźć rozwiązania podczas konfliktów różnego typu, np. około rozwodowych, czy w kwestiach związanych z opieką nad dziećmi. Pomaga oszczędzać wielu stresów i negatywnych emocji. Znakomicie przygotowani mediatorzy KOPD prowadzą mediacje rodzinne w dogodnej lokalizacji, w Centrum Interwencyjnym przy ul. Hożej 27A/5.

W celu zwiększenia dostępu do bezpłatnych mediacji rodzinnych dla mieszkańców Warszawy, Komitet Ochrony Praw Dziecka w dniu 5 października rozpoczyna publiczną zbiórkę pieniędzy, która odbędzie się w sklepach IKEA Janki oraz IKEA Targówek. Akcja potrwa do 30 października 2009 roku. Wesprą nas wolontariusze- uczniowie Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie oraz Stażyści i Wolontariusze Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wszyscy zbierający pieniądze do zaplombowanych puszek, oznakowani będą imiennymi identyfikatorami z logo KOPD.

W procesie mediacji rolą mediatora jest dbałość o dobro dziecka, o znalezienie takich rozwiązań, które będą w optymalnym stopniu zabezpieczały jego interesy, bezpośrednio poprzez zapisy dotyczące dzieci oraz pośrednio poprzez minimalizowanie nieporozumień pomiędzy rodzicami. Gorąco zapraszamy do wsparcia naszych działań. W akcji pomagają nam nieocenieni wolontariusze, którzy doskonale rozumieją i propagują misję KOPD. Zbiórka pieniędzy na rzecz mediacji rodzinnych przeprowadzona zostanie na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr AO/185/2009 z dnia 24 września 2009 roku.

Dwa sklepy: IKEA Janki oraz IKEA Targówek wsparły nas w naszej akcji - to dzięki decyzji IKEA możemy zbiórkę przeprowadzić. IKEA jako firma szwedzka nade wszystko ceni prawa dziecka, poszanowanie godności ludzkiej. To przecież Szwecja jest prekursorem w dziedzinie zakazu bicia dzieci. Magdalena Stachowiak, Szef Zespołu Projektów i PR KOPD: „Pomagamy dzieciom, rodzicom, opiekunom już 28 lat”. W akcji z myślą o dzieciach bardzo liczymy na wrażliwość i hojność ludzi. Dzięki mediacji chronimy dzieci, gdyż skonfliktowane strony uczą się rozwiązywania problemów w postawie dialogu. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, bez których zbiórka nie mogłaby się odbyć: firmie IKEA za umożliwienie nam przeprowadzenia zbiórki na terenie swoich sklepów oraz wolontariuszom zaangażowanym w naszą akcję.

Komitet Ochrony Praw Dziecka