Zainwestuj w swój biznes

Zainwestuj w swój biznes nf.pl

Przedsiębiorcy często mają kłopot ze sfinansowaniem początków swojej działalności. Bez zastrzyku gotówki trudno rozkręcić nawet najmniejszą firmę. Jak więc szybko zdobyć fundusze na odpowiednie biuro, sprzęt, czy zatrudnienie większej ilości pracowników, czy po prostu niezbędne inwestycje? Z propozycją wychodzi Unia Europejska i wybrane banki.

Komisja Europejska, na lata 2006-2015, przewidziała środki m.in. na finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) ze słabiej rozwiniętych regionów Polski. Dodatkowo tzw. start-up"om czyli firmom działającym na rynku mniej niż dwa lata, z pomocą wychodzą również instytucje finansowe.

Dla przykładu, Deutsche Bank PBC we współpracy z niemieckim bankiem KfW opracował specjalną ofertę dla przedsiębiorców.

Jednym z czynników ograniczających rozwój firm MSP w Polsce jest brak odpowiedniej ilości pieniędzy zarówno na modernizację, jak i na zwiększanie skali działania przedsiębiorstwa. Ponad 90 proc. polskich firm finansuje swój rozwój w oparciu o środki własne. To spore pole do działania dla banków, które przygotowują konkretne oferty także dla firm mniejszych i krócej istniejących na rynku - mówi Julian Soja, dyrektor departamentu zarządzania produktami kredytowymi i procesami biznesowymi, Deutsche Bank PBC S.A.

Źróło:interia.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów