3 powody, dla których warto wymienić starą drukarkę na urządzenie wielofunkcyjne nowej generacji

3 powody, dla których warto wymienić starą drukarkę na urządzenie wielofunkcyjne nowej generacji Drukarka HP

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne to sprzęty wychodzące naprzeciw potrzebom współczesnych przedsiębiorców. Ułatwiają i przyspieszają pracę, optymalizując jednocześnie koszty firmowe.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą stają przed wieloma wyzwaniami. Duża konkurencja, konieczność poszerzania rynku zbytu dla towarów i usług to dopiero wierzchołek góry lodowej. Przedsiębiorcy uczestniczący w badaniu „Bariery prowadzenia własnej działalności gospodarczej” z 2018 roku w czołówce największych przeszkód wskazywali: wysokie koszty pracy (32% respondentów), niestabilność prawa (18%) oraz nadmiar obowiązków związanych z biurokracją (11%). Postępujące zmiany w polskim prawie, takie jak wprowadzone z początkiem 2019 roku tzw. e-akta pracownicze, dążą do uproszczenia wymagań względem przedsiębiorców w kwestii prowadzonej dokumentacji oraz jej cyfryzacji. Jednak aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw zmian ustawowych i ułatwić sobie codzienną pracę, oszczędzając czas i pieniądze, warto zaopatrzyć swoją firmę w urządzenie wielofunkcyjne skrojone na miarę potrzeb nowoczesnego biznesu.

Jakie są zalety nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych?

 1. Wielozadaniowość i redukcja wydatków

 

Drukarka HP Drukarka HP

Nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne oferuje wszechstronne rozwiązania takie jak: drukowanie, skanowanie, kopiowanie czy faksowanie. W praktyce oznacza to oszczędność miejsca w biurze oraz ograniczenie kosztów – nie trzeba bowiem zaopatrywać się w cztery różne urządzenia niezbędne do codziennej pracy. Co więcej, urządzenia wielofunkcyjne nowej generacji umożliwiają ekonomiczne drukowanie, zużywając znacznie mniej tuszu bez zmniejszenia jakości wydruku - przy korzystaniu z oryginalnych wkładów atramentowych o dużej wydajności. Dodatkowo dwustronny druk wpływa na większe oszczędności.

 2. Oszczędność czasu dzięki automatyzacji zadań

 

Drukarka HP Drukarka HP

Mikroprzedsiębiorstwa zwykle dysponują ograniczonym budżetem, a wysokie koszty pracownicze nie pozwalają na zatrudnienie potrzebnej ilości personelu. Nie powinno zatem dziwić, że podstawowym celem właścicieli małych i średnich firm jest optymalizacja wykonywanych zadań i przyspieszenie ich realizacji. Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, takie jak HP OfficeJet Pro 9023, umożliwiają dwustronne skanowanie dokumentów, dzięki czemu jest możliwe szybkie i niemal bezobsługowe wykonanie cyfrowej kopii firmowej dokumentacji. Dzięki funkcji HP Smart Tasks automatyzacja tego rodzaju pracy oraz możliwość tworzenia własnych skrótów dla często wykonywanych zadań (np. skany i wysyłka faktur) trwa tylko chwilę. Tworząc nowe zadania, możemy zdefiniować sekwencje wydarzeń, np. jeśli skanujemy dokument, możemy wybrać, by zawsze po wykonaniu operacji lądował on w wybranym miejscu w chmurze (do wyboru są wszystkie popularne usługi).

 

3. Łatwa obsługa na odległość i bezpieczeństwo

 

Drukarka HP Drukarka HP

Prowadzenie biznesu wymaga od przedsiębiorców niemal nieustannego trzymania ręki na pulsie - również wtedy, gdy przebywają poza biurem. Niezawodnym rozwiązaniem jest zarządzanie częścią zadań z poziomu smartfona. Mnogość funkcji oraz stały dostęp do bezprzewodowego Internetu umożliwiają integrację danych na wielu platformach jednocześnie. Innowacyjne urządzenia wielofunkcyjne, jak wspomniana wcześniej HP OfficeJet Pro 9023, podążają technologicznie za tą zmianą . Aplikacji mobilna HP Smart App pozwala na zdalne i bezpieczne drukowanie dokumentów bądź fotografii bezpośrednio z dysku wirtualnego (chmury), jak również z poziomu poczty elektronicznej i serwisów społecznościowych. Co więcej, aplikacja kontroluje stan drukarki, informuje o kończącym się tuszu, umożliwia edycję i dodawanie nowych zadań Smart Tasks, a także wykorzystanie aparatu w telefonie w roli skanera.

 

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne wpisują się integralnie w postęp technologiczny i stanowią realną odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców. Solidny, szybki i łatwy w obsłudze wielozadaniowy sprzęt biurowy jest efektywnym sprzymierzeńcem wydajności, a dzięki stylowemu projektowi, również efektownym rzecznikiem biurowego designu.