7 usług finansowych, które wykonasz mobilnie

7 usług finansowych, które wykonasz mobilnie vivus.pl

Od kiedy dostęp do Internetu stał bardziej powszechny, wiele usług przeniosło się do świata online. Robienie zakupów, wysyłanie maili, a nawet rozliczanie podatku stają się normą. Usługi finansowe także znalazły swoją przestrzeń w Internecie. Jakie?

Płacenie BLIK-iem

BLIK jest polskim systemem płatności mobilnych. To odrębny system zintegrowany z aplikacją mobilną i z naszym kontem bankowym. Opisywana metoda płatności polega na wyświetleniu sześciocyfrowego kodu, który należy wpisać w dedykowane miejsce podczas dokonywania transakcji i potwierdzić ją za pomocą przycisku „Ok”. Może to zastąpić tradycyjny przelew, w którym musielibyśmy podać zdecydowanie więcej danych, przez co zająłby więcej czasu.

Pożyczka online

Firmy pożyczkowe działają zdecydowanie szybciej w kwestii udzielania pożyczek niż banki. Wszystko przez to, że mają znacznie bardziej uproszczone procedury. Właśnie dzięki temu istnieje możliwość otrzymania pożyczki przez Internet bez wychodzenia z domu.

Aby wnioskowanie i kontrola nad terminem spłaty były jeszcze wygodniejsze, większe instytucje pozabankowe stworzyły możliwość wzięcia pożyczki przez stronę internetową, rejestrując się, a potem logując w swoim panelu. Przykładem jest pożyczka przez Internet Vivus (RRSO 819,1%).

Rozliczanie PIT-ów przez Internet

Każdy dorosły człowiek osiągający przychody jest zobowiązany do rozliczenia podatków. Tego po prostu nie da się uniknąć, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo poważne. Można jednak ułatwić sobie cały proces wypełniania deklaracji PIT, korzystając z aplikacji mobilnych, stworzonych właśnie w tym celu.

Co więcej, gdy już to zrobimy, możemy wysłać dokument przez Internet do wskazanego urzędu skarbowego i… gotowe! To sprawia, że z roku na rok coraz częściej wybieramy opcję rozliczenia się online bez długiego stania w kolejkach do okienek w US.

Porównywarki cen

W pewnym sensie również jest to rodzaj usługi finansowej, pozwalającej nam na porównanie cen produktu, usług w różnych sklepach czy instytucjach. Porównywarki cen funkcjonują nie tylko w na polu produktów materialnych, ale pozwalają również zestawić ze sobą oferty konta osobistego, lokaty finansowe, całkowity koszt pożyczek czy kredytów.

Owszem, bezpośrednim wynikiem korzystania z porównywarki nie jest żadna transakcja finansowa, jednak bezpośrednio z nich mamy możliwość przechodzenia do stron z produktami, którymi się interesujemy i tam dokonać zakupu.

Kantor online

Dziś, aby uzyskać daną kwotę w obcej walucie, nie musimy udawać się do najbliższego kantoru w naszej okolicy i dokonywać całej transakcji gotówkowo. Dostępne kantory online często oferują dużo korzystniejszy kurs, a całość przebiega szybko i bez wychodzenia z domu. Jak to działa? Rejestrujemy się na stronie, podajemy numer swojego konta złotówkowego i konta walutowego.

Podajemy kwotę w obcej walucie, którą chcemy kupić, po czym wyświetla się informacja, po jakim kursie może odbyć się wymiana. Jeśli propozycja nam odpowiada, finalizujemy transakcję. Możemy też monitorować sytuację na bieżąco, wraz z nią zmieniający się kurs, wybierając moment, w którym wydaje się nam być najbardziej korzystny. Akceptujemy czynność, płacimy w złotówkach, a na wskazane konto otrzymujemy pieniądze w żądanej walucie np. euro.

Aplikacje bankowe i pożyczkowe

Największe banki już od dłuższego czasu proponują swoim klientom aplikacje mobilne. Inne instytucje nie chcąc zostawać w tyle, również przygotowują i udostępniają to nowoczesne narzędzie. Czym jest aplikacja bankowa? To łatwy do zainstalowania program, w telefonie lub innym urządzeniu, a który powstał we współpracy z bankiem. Dzięki niemu możemy między innymi:

  • na bieżąco sprawdzać stan naszego konta,
  • mieć wgląd do historii wszystkich transakcji,
  • w wygodny sposób wykonywać przelewy,
  • zarządzać usługami finansowymi, np. kontem walutowym,
  • ustawić zlecenia stałe,
  • realizować przelewy do takich instytucji jak US, ZUS,
  • monitorować swoje lokaty finansowe.

Firmy pożyczkowe nie są w tyle. Wspominaliśmy o możliwości wzięcia pożyczki online, jednak głównie dotyczyło to stron internetowych. Warto wiedzieć, że jest możliwość otrzymania dodatkowych środków także przez aplikację mobilną, np. vivus.pl/mobile. Można ją ściągnąć zarówno na smartfon z Androidem, jak i z oprogramowaniem iOS. Dodatkowo, jeśli jesteśmy stałym klientem, możemy nawet za pośrednictwem aplikacji złożyć kolejny wniosek o pożyczkę.

Elektroniczny portfel

Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, gdzie przechowujemy określoną przez nas kwotę online. Do czego więc służy e-portfel? Pieniądze, które trzymamy w takim miejscu, są odseparowane od pieniędzy na naszym koncie bankowym.

Najbardziej ta opcja przydaje się w przypadku robienia zakupów z zagranicznych sklepów przez Internet lub przelewania kwot między użytkownikami z różnych krajów. Całość jest dużo prostsza w kontekście procedur tradycyjnych przelewów walutowych. Niektórzy twierdzą, że w ten sposób mają również większą kontrolę nad swoimi wydatkami.

Artykuł sponsorowany przez Vivus Finance sp. z o.o.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. - Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2000; całkowita kwota do zapłaty 2400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 400 zł (prowizja 383,60zł, odsetki 16,40zł); umowa na 30 dni. Stan na 28.03.2019 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.