Concierge, assistance… wszystko to w twoim banku!

Concierge, assistance… wszystko to w twoim banku! praca-tychy.info

Prowadzisz firmę, korzystasz z produktów bankowych i nie wiesz, co to concierge czy assistance? Czas zapoznać się z możliwościami, które oferuje twój bank i w pełni wykorzystać jego ofertę.

W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się kilka nowych banków. Duża konkurencja między bankami jest szczególnie korzystna dla klientów, mogą oni liczyć na znacznie więcej niż dotychczas. Przykładem jest rozbudowana oferta skierowana do przedsiębiorców. Oni bowiem mogą skorzystać z szeregu dodatkowych usług, które zostały przewidziane jako dodatek do rachunku firmowego. Concierge i assistance to właśnie przykłady dodatkowych usług. 

Concierge. A co to takiego?

Z myślą o klientach indywidualnych mBank przygotował specjalną ofertę  – mogą oni skorzystać m.in. z usługi concierge. W większości banków działających na rynku usługa ta jest jednak dostępna wyłącznie dla klientów biznesowych. Na czym ona polega? Klienci mBanku posiadający m.in. kartę Visa Premium mogą liczyć na pomoc w różnych sytuacjach. Przykładem takiej jest wypadek lub awaria pojazdu na drodze. Wówczas wystarczy jeden telefon do banku, by jego pracownicy zorganizowali pomoc drogową czy znaleźli najbliższy warsztat, z którego usług przedsiębiorca będzie mógł skorzystać.

Klienci banków oferujących usługi concierge klientom biznesowym powinni pamiętać, że mogą skorzystać z pomocy również wówczas, gdy awaria będzie miała miejsce w firmie. W takiej sytuacji wystarczy jeden telefon, aby pracownik banku umówił wizytę wybranego specjalisty, np. hydraulika czy elektryka. Dzięki temu każdy zainteresowany może zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ korzystając z takiego rozwiązania nie trzeba poszukiwać fachowca samodzielnie - dodaje specjalista z redakcji praca-tychy.info. 

Kiedy skorzystać z assistance?

Mówi się, że „wypadki chodzą po ludziach”. Jeżeli firma zajmuje się np. produkcją, to o wypadek wcale nie jest trudno. Assistance oferowane m.in. przez Alior Bank to specjalna usługa, polegająca na zorganizowaniu wizyty lekarza w miejscu pracy. Klient zostaje faktycznie ubezpieczony i może liczyć na pomoc medyczną w sytuacji, w której doszłoby do nieszczęśliwego wypadku.
Wybierając konto firmowe, warto zwrócić uwagę na to, czy bank – w ramach takiego produktu – oferuje usługę assistance. Jeżeli tak, to warto sprawdzić, w jakich godzinach będzie możliwe skorzystanie z niej. Większość banków oferuje możliwość skorzystania z assistance całodobowo, ale od tej reguły zdarzają się wyjątki. Takie rozwiązanie może być szczególnie korzystne dla początkujących firm, w budżecie której najczęściej brakuje środków na dodatkowe ubezpieczenia - dodaje ekspert portalu praca-tychy.info.

Specjalna infolinia dla klientów biznesowych

Banki, jako podmioty prowadzące działalność gospodarczą, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dla większości przedsiębiorców czas jest niezwykle cenny. Z tego też względu nierzadko uruchamiają one dodatkową infolinię dla klientów biznesowych lub też przypisują klientom opiekunów. Wybierając konto firmowe, warto sprawdzić, czy bank oferuje takie rozwiązania. Jest to o tyle istotne, że w ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu. Infolinie uruchamiane dla klientów biznesowych są najczęściej bezpłatne. Warto jednak dopytać o tę kwestię, bo opłata za możliwość porozmawiania z konsultantem może być zawyżona - radzi specjalista serwisu praca-tychy.info. 

Sprawdź, co oferuje twój bank

Konkurencję między bankami dobrze wykorzystać, by wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Jest to możliwe, bo dziś banki często stosują indywidualne podejście do klientów. Warto o tym pamiętać, by wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania i być pewnym, że bank wspomoże w każdej kryzysowej sytuacji.
Artykuł został przygotowany przy współpracy z ekspertem z portalu praca-tychy.info

ruchu