Czy samochodem z wypożyczalni można podróżować za granicę?

Czy samochodem z wypożyczalni można podróżować za granicę? carfree.pl

Podróżowanie wynajętym autem jest możliwe praktycznie po całej Polsce. Jak jednak wygląda sytuacja, w której chcielibyśmy wybrać się wynajętym autem poza granicę kraju? Czy podróżowanie wynajętym autem z Polski, poza granicami jest w ogóle możliwe?

Podróżowanie po Polsce autem wypożyczonym w kraju nie wymaga dodatkowych formalności i opłat. Wypożyczalnie samochodów umożliwiają podróżowanie praktycznie bez jakichkolwiek ograniczeń. Inaczej jednak sytuacja wygląda w momencie, gdy planujemy opuścić kraj. Podróżowanie samochodem z wypożyczalni poza granicami Polski może nie być dozwolone. Warto sprawdzić, czy ten czyn nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Wynajęty samochód, a wyjazd za granicę

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów wyrażają zgodę, aby klienci wyjeżdżali ich samochodami za granicę. O tym, czy taka możliwość istnieje w danej wypożyczalni, warto dowiedzieć się na miejscu w momencie wypożyczenia samochodu, bądź z regulaminu danej wypożyczalni. Regulamin jest bardzo ważny, więc w każdym przypadku należy sumiennie się z nim zapoznać, aby uniknąć jakichkolwiek nieprzyjemności.

W przypadku planowanego wyjazdu za granicę, należy przede wszystkim poinformować wypożyczalnię o swoich planach. Niedopuszczalne jest ukrywanie takich zamiarów i wyjazd poza granice Polski bez poinformowania o tym wypożyczalni. Bardzo często, wyjeżdżając za granicę wypożyczonym samochodem, należy uzyskać odpowiednie zezwolenie lub notarialne upoważnienie na wyjazd do danego kraju. Musisz, więc liczyć się z tym, że zostaniesz o to poproszony, przebywając na terytorium innego kraju.

Dodatkowo, warto pamiętać, że nie każdy kraj jest w strefie Schengen i nie po całym świecie można podróżować z tak dużą łatwością.

Kara za wyjazd wypożyczonym autem za granicę

Musisz liczyć się z tym, że w przypadku opuszczenia granic RP samochodem z wypożyczalni, bez otrzymania zgody wypożyczalni, możesz otrzymać karę finansową. W wielu wypożyczalniach opuszczenie przez pojazd granic Polski jest złamaniem regulaminu, które wiąże się z dodatkowymi opłatami.

carfree.pl carfree.pl

Ponadto w sytuacji opuszczenia terytorium RP autem z wypożyczalni, wszelkie koszty ewentualnych napraw samochodu, holowania pojazdu za granicami RP, dodatkowych ubezpieczeń, bardzo często są nałożone na najemcę. Zapoznaj się, więc dokładnie z regulaminem wypożyczalni, w której wypożyczasz auto.

Wypożyczenie samochodu bez kaucji

Czy wypożyczenie samochodu bez kaucji - czy we Wrocławiu jest to możliwe? Flotę wypożyczalni carfree.pl stanowią samochody wielu marek, a każdy wypożyczany pojazd wyposażony jest w ogumienie dostosowane do pory roku oraz komplet pasów transportowych do mocowania ładunku. To jedna z wypożyczalni, która nie pobiera kaucji za wynajem samochodu. Ponadto podstawienia samochodów dokonują za darmo na wszystkich lotniskach w Polsce.