Czyścisz duże powierzchnie podłóg? Wybierz dobrą szorowarkę!

Czyścisz duże powierzchnie podłóg? Wybierz dobrą szorowarkę! Kaercher

Wśród wielu urządzeń pomocnych w czyszczeniu powierzchni płaskich, szorowarki są tymi, które zasługują na szczególną uwagę. To świetna alternatywa dla tradycyjnego mopa, która zaoszczędzi czas, wysiłek oraz nada podłogom nowego blasku.

Przeznaczenie szorowarek

Na rynku występują różnego rodzaju sprzęty sprzątające, które najczęściej można zauważyć w marketach, galeriach handlowych czy na dworcach. O tym, jaki sprzęt najlepiej będzie spełniał swoje zadanie, zadecyduje rodzaj oraz wielkość powierzchni. Te kryteria należy brać pod uwagę przy zakupie szorowarek. Czystość to zawsze najlepsza wizytówka firmy, która sprawi, że klienci będą spędzać w jej siedzibie czas z przyjemnością. Maszyny czyszczące zapewnią sterylność oraz dokładne czyszczenie. Szorowarka przy pomocy człowieka jest w stanie wysprzątać wielkie powierzchnie bez potrzeby zatrudniania firmy sprzątającej. Obsługa takiej maszyny jest bowiem bardzo prosta i nie wymaga specjalnych uprawnień, a samo urządzenie jest bardzo wydajne.

Najlepsze szorowarki

Najpierw trzeba zastanowić się jaka szorowarka będzie odpowiednia do naszych potrzeb. Jest to zakup na lata i dlatego lepiej inwestować w sprzęt z górnej półki. W tym celu warto przewertować Internet i wziąć pod uwagę opinie innych klientów.

Przede wszystkim należy sprawdzić z jakich materiałów sprzęt został wykonany i czy gwarantuje on jego długą żywotność. Dobre szorowarki istnieją na rynku od lat i większość zapracowała już na swój prestiż. Między innymi renomowana firma Kaercher oferuje różnego rodzaju sprzęty sprzątające do każdej powierzchni wewnątrz, które czyszczą każdą powierzchnie i docierają do najgłębszych zakamarków. Duża oferta szorowarek dostępna jest na https://www.kaercher.com/pl/professional/szorowarki-automatyczne.html.

Przed zakupem nowego sprzętu czyszczącego należy przeanalizować również jak duża powierzchnia będzie sprzątana i czy posiada ona stałe umeblowanie. Lepiej rozważyć, czy potrzebny będzie większy sprzęt z fotelem dla operatora czy wystarczy mniejsza szorowarka prowadzona ręcznie (przydatna właśnie w miejscach, gdzie natrafimy na przeszkody). Stosowanie odpowiednich urządzeń ułatwia pracę oraz pozwala na utrzymanie porządku w miejscach obleganych przez klientów.

Rodzaje szorowarek

Istnieje kilka rodzajów szorowarek, które powstały z myślą o usprawnieniu pracy człowieka oraz utrzymaniu porządku. Spróbujmy pokrótce scharakteryzować najważniejsze z nich.

1) Samojezdne szorowarki z fotelem dla operatora

Dla wielkopowierzchniowych marketów, galerii handlowych, hal produkcyjnych, lotnisk czy dworców najczęściej stosowane są szorowarki z fotelem dla operatora. Wyglądem przypominają duże kosiarki, ale są o wiele cichsze, aby nie przeszkadzać klientom robiącym zakupy oraz pasażerom oczekującym na lot. Są to urządzenia łatwe w obsłudze, niewymagające siły fizycznej. Dokładnie sprzątają między regałami w marketach, ale też z powodzeniem czyszczą inne duże powierzchnie. Samojezdne szorowarki sprawdzą się też w hotelach czy na halach sportowych.

2) Urządzenia prowadzone ręcznie

W sklepach o mniejszej powierzchni, gdzie regały są stosunkowo blisko siebie, najlepiej sprawdzi się szorowarka prowadzona ręcznie. Jej obsługa jest równie prosta i też nie wymaga siły. Jeśli dobrana jest odpowiednio do rodzaju oraz wielkości powierzchni, to jej obsługa będzie przyjemnością. Wystarczy tylko uruchomić urządzenie oraz prowadzić je tak, aby wyczyściło wszelkie zanieczyszczenia napotkane na swojej drodze. Najnowocześniejsze szorowarki zapewniają zwiększone bezpieczeństwo pracy oraz ergonomię użytkowania.

3) Szorowarki step-on

To urządzenie sprawi, że poczujemy się jak na rydwanie - jednak jego obsługa będzie znacznie prostsza i bezpieczniejsza. Szorowarką step-on można w łatwy sposób manewrować i dlatego idealnie sprawdzi się zarówno na małych, jak i na średnich powierzchniach. Doskonale steruje się nią nawet w ciasnych pomieszczeniach, przez co sprzątanie jest sprawne i dokładne.

Kupując szorowarkę warto rozważyć co chcemy sprzątać oraz czy wielkość maszyny będzie odpowiednia do powierzchni wymagającej czyszczenia. Warto też inwestować w sprzęt, który posłuży przez lata, aby nie wyrzucać pieniędzy w przysłowiowe błoto. Jeśli nie jesteśmy pewni, która marka będzie najlepsza, zawsze można zasugerować się opiniami dostępnymi w sieci i wybrać sprzęt, który spełni oczekiwania.