Dzień Wolności Podatkowej – od dziś pracujemy na siebie

Dzień Wolności Podatkowej – od dziś pracujemy na siebie wallpaper.om

Jak informują eksperci Centrum im. Adama Smitha, dziś przypada symboliczny dzień spłacenie wszystkich podatków i innych zobowiązań należnych państwu. Od dziś w związku z tym pracujemy już wyłącznie na siebie.

Z obliczeń ekspertów Centrum im. Adama Smitha wynika, że licząc od początku roku to do dzisiaj właśnie zarobiliśmy na wszystkie zobowiązania i należności, jakie wpłacić musimy do budżetu państwa. Jest to symboliczna data obrazująca, kiedy zarobilibyśmy na wszystkie podatki, gdybyśmy przeznaczali na nie od początku roku każdą zarobioną złotówkę.

Od dwudziestu lat Centrum Adama Smitha oblicza datę, która pozwala nam uzmysłowić sobie, ile z zarabianych przez nas pieniędzy przekazujemy na działanie aparatu państwowy.

W Polsce wyjątkowo wysoko opodatkowane jest miejsce pracy. To jedne z najdotkliwszych należności, a zarazem jedna z największych trudności, z jakimi zmierzyć się musi każdy przedsiębiorca. Miedzy innymi te zobowiązania typowane są jako jedna z przyczyn usilnego unikania zobowiązań podatkowych przez polskich przedsiębiorców. 

red.