Handmade – dobry pomysł na biznes

Handmade – dobry pomysł na biznes NF.pl

Handmade przeżywa obecnie swój złoty czas. W dobie masowo i maszynowo produkowanych rzeczy, coraz bardziej docenia się te robione ręcznie, zazwyczaj w starodawnej stylistyce. Może się to okazać dobrym, bo twórczym i dochodowym pomysłem na biznes.

To nie rzemiosło, to sztuka

Przedmioty ręcznie wykonywane odznaczają się wielką wartością. Chodzi nie tylko o wartość autorską za sprawą twórcy, który to wykonuje w kreatywny i unikalny sposób. Chodzi także o wartość estetyczną, bo przy przedmiotach wykonywanych ręcznie przedmioty wykonywane masowo zdecydowanie bledną. W gronie rękodzieła znajdują się takie profesje jak: garncarstwo, wikliniarstwo, hafciarstwo, tkactwo, szydełkowanie, a nawet rzeźbiarstwo. Zazwyczaj rękodzieła zawierają motywy charakterystyczne dla kultury, w której powstawały. To na pozór zwykłe rzemiosło można niekiedy uznać za sztukę. Mimo rzemieślniczego charakteru przedmioty te posiadają bowiem walor artystyczny.

Handmade a marketing

W dwudziestym pierwszym stuleciu niestety oprócz sztuki samej w sobie liczy się marketing. Czy wykonywane ręcznie rzemiosło może odnieść finansowy sukces? Jak się okazuje może! Żyjemy w czasach, w których króluje styl vintage. Vintage to trend polegający na stylizowani nowych rzeczy na stare rzeczy oraz na łączeniu starych rzeczy z nowymi rzeczami. Vintage można uznać za synonim niebanalności. I w tym momencie dotykamy rdzenia sprawy. Otóż obecnie, wśród masowej i sieciowej produkcji, panuje zapotrzebowanie na rzeczy niebanalne. A żadne inne rzeczy nie okazują się tak niebanalne, jak te wykonywane ręcznie. Biznes handmade może zatem okazać się dla osoby go otwierającej strzałem w dziesiątkę z punktu widzenia marketingowego – handmade to twórczość i dochód.

Nasuwa się jednak zasadnicze pytanie – kto może otworzyć biznes handmade? Odpowiedź brzmi – każdy, ale najlepiej ktoś, kto sam trudni się rękodziełem! Przykładowo można otworzyć interes handmade z biżuterią i ubraniami. Daje to szanse na rozwój dla osób utalentowanych w dziedzinie stylu, ale nie mogących się nigdzie przebić. Chodzi oczywiście o rozwój swojej pasji oraz jednocześnie o rozwój finansowy. W gronie handmade mogą znaleźć również wyrabianie przedmiotów codziennego użytku, jak talerze, garnki, obrusy, firanki, wazony. Tak samo za handmade uznaje się elementy wystroju, z czego najbardziej znane to meble.

Handmade, wyparte przez masową produkcję, wraca do łask. Świadczy o tym coraz liczniejsze pojawienie się sklepów z ręcznymi wyrobami. Na zakupy może wybrać się dosłownie każdy, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Ktoś, kto kupuje przedmioty ręcznie wyrabiane, kupuje w rzeczywistości kawałek dobrego rzemiosła i dobrej sztuki. Taka osoba stawia na unikalność. Ktoś, kto sprzedaje przedmioty ręcznie wyrabiane, sprzedaje coś, co zostało wykonane z pasją i ekologicznie. Taka osoba stawia na kreatywność. Handmade to zatem wielka frajda i dla sprzedającego, i dla kupującego.

Nie wiecie od czego zacząć swój biznes handmade? Znajdźcie klientów już dziś z www.decobazaar.com/handmade.html

Decobazaar