Jak sfinansować projekt IT?

Jak sfinansować projekt IT? materiały PR

Po 2020 r. wsparcie unijne będzie zdecydowanie mniejsze niż obecnie. To ostatni dzwonek, by zainteresować się dotacjami UE. Alternatywą dla firm szukających środków na sfinansowanie projektu IT są programy producentów oprogramowania.

Polska na projekty unijne ma do wydania 82,5 mld zł. To nasz budżet dotacji na lata 2014-2020. W kolejnych latach wysokość dotacji spadnie prawdopodobnie kilkakrotnie. To zatem ostatnia szansa na sfinansowanie projektu z pieniędzy unijnych.

5 koncepcji na dotacje

Pobierz poradnik Poznaj sposoby finansowania projektów IT

Jeśli chciałbyś zainteresować się dotacjami z UE, możliwości masz kilka:

Program „Inteligentny Rozwój”

firmy chcące skorzystać ze środków Programu powinny stworzyć strategię swojego rozwoju w oparciu o działalność badawczo-rozwojową. Za organizowanie konkursów, wyłanianie projektów i zawieranie umów na dofinansowanie odpowiadają trzy instytucje: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Regionalne Programy Operacyjne

w programach regionalnych istotne jest wykazanie innowacyjności projektu. Może być to innowacyjność: produktowa, procesowa, organizacyjna i marketingowa. W naborach wydanie opinii nt. innowacyjności jest zwykle obligatoryjne i musi być wydane przez uczelnie, instytucje przemysłowe, organizacje techniczne lub jednostki B+R.

Inicjatywa Jeremie

– wsparcie z tej inicjatywy może być przeznaczane właściwie większość inwestycji firmowych., m.in. na wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych, unowocześnienie składników majątku trwałego np. zakup maszyn, urządzeń czy informatyzację.

Program Polska Wschodnia

– projekty IT możemy realizować obecnie za pomocą dwóch działań:platformy startowe dla nowych pomysłów i  wsparcie ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych. O dotacje w tym Programie mogą występować przed wszystkim: przedsiębiorstwa typu startup, MŚP, ośrodki innowacji, jako animatorzy platform startowych.

Kredyt na innowacje technologiczne

– to instrument występujący dokładnie pod nazwą „Kredyt na innowacje technologiczne” w ramach poddziałania 3.2.2 realizowanego w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka. W ramach kredytu można dostać finansowe wsparcie na projekty polegające na wprowadzeniu w życie nowych technologii. Pieniądze nie są przyznawane na samą technologię, ale na konkretne plany, jak ją wdrożyć. Chodzi o takie działania przedsiębiorców, które doprowadzą do praktycznego jej zastosowania, a w efekcie do produkcji towarów lub świadczenia usług.

Alternatywa dla dotacji

Ci, którzy z jakichś powodów jednak nie kwalifikują się do uzyskania środków unijnych, albo obawiają się samego rozliczania tego typu projektów lub z innych powodów nie planują korzystać z pieniędzy unijnych, np. szukają środków natychmiast, i do tego wraz z usługą serwisową, mogą skorzystać z preferencyjnych programów dostawców oprogramowania.

Jednym z najpopularniejszych na świecie jest program IBM-a, który od lat pomaga firmom finansować projekty w 60 krajach świata. IBM Global Financing to program, dzięki któremu można sfinansować nabycie najnowszych rozwiązań i usług technicznych, dzięki którym firma może stać się bardziej innowacyjna, działać inteligentniej i szybciej się rozwijać.

W ramach programu można sfinansować wszystkie produkty sprzętowe IBM-a,  rozwiązania chmurowe, zakup tabletów, oprogramowania, a także innych usług IT. Możliwości finansowania jest kilka: leasing, kredyty, pożyczki, płatności ratalne. Wsparcie na nowy sprzęt i nowe wdrożenia software finansowanie jest nieoprocentowane. Z rozwiązań IBM Global Financing, mogą korzystać klienci, którzy pozytywnie przejdą weryfikację zdolności kredytowej.

Pobierz poradnik Poznaj sposoby finansowania projektów IT 

Dalej

x

4 komentarze

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Hoffman Hoffman

  Witam Panie i Panowie.Potrzebujesz pomocy finansowej?Wiele osób szuka pomocy finansowej, ale nie wie, jak to zrobić.Czy wiesz, że możesz ubiegać się o pożyczkę i uzyskać pożyczkę w mniej niż 24 godziny, aby rozwiązać swoją sytuację finansową? Niektórzy mogą myśleć, że uzyskanie pożyczki jest trudne, ale muszę wiedzieć, że uzyskanie pożyczki od mojej firmy jest bardzo łatwe, ponieważ staramy się, aby pożyczki były łatwe, wygodne i niedrogie.Oferujemy elastyczne i wielokrotne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone dostosowane do twoich potrzeb.Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna. Możesz pożyczyć od 1 000 do 20 milionów EUR według subsydiowanych rocznych stóp procentowych w wysokości 3%. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się w razie pilnej potrzeby pożyczki.NoviCap zapewnia rozwiązania finansowe. Firma oferuje wszelkiego rodzaju usługi finansowe, w tym pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste itp. Możesz złożyć wniosek w dowolnym miejscu i czasie, możesz złożyć wniosek online, telefonicznie lub za pomocą laptopa.Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. Aby uzyskać więcej zapytań / pytań? - Skontaktuj się z nami za pośrednictwemE-mail: (novicapfinancialservices@gmail.com) LUBNapisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819.

  2020-04-07 01:02:27

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Steve Hoffman Steve Hoffman

  Witam Panie i Panowie.Witamy w NoviCap Financial Service Provider.Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb.NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819O NOVICAPNoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty.Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki.Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com || Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819

  2020-03-15 22:31:42

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Lisa Becker Lisa Becker

  Witam Panie i Panowie.Witamy w NoviCap Financial Service Provider.Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb.NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com ||O NOVICAPNoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty.Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki.Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com ||

  2020-02-23 01:53:15

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • +16789614259 +16789614259

  Dzień dobry,Wyzwanie Usługi finansowe może zapewnić Ci pożyczki na Twoje potrzeby. Czy potrzebujesz osobistej lub biznesowej pożyczki bez presji i szybkiej akceptacji? Mamy otwarte możliwości finansowe dla osób, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy finansowej. To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, otrzymujemy wszystkie rodzaje pożyczek z 3% odsetkami. oceń, zgłoś się teraz Jeśli jesteś zainteresowany. skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby uzyskać więcej informacji na temat ofert kredytowych, a my zakończymy Twoje problemy finansowe ZarządzanieRzuć wyzwanie usługom finansowymEmail:: challengefinancialservics@gmail.comEmail: challengefin@outlook.comTel .: +16789614259

  2018-11-16 06:19:16

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz