Jak technologie poprawiają komfort życia

Jak technologie poprawiają komfort życia Pixabay.com

Każdego roku w Polsce powstają nowe, dobrze rokujące startupy. To młode firmy, często z branży nowych technologii, jakie oferują bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązania w wielu dziedzinach.

Efektem działań takich firm są choćby aplikacje mobilne, bez których wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Istnieje wiele przykładów ciekawych aplikacji, które szturmem wdarły się na rynek i mają swoich wiernych fanów. Jakie korzyści płyną z ich użytkowania?

Wygoda

Nie można nie zgodzić się z tym, że korzystanie z aplikacji jest po prostu wygodniejsze aniżeli kontakt telefoniczny czy choćby wychodzenie z domu, aby daną sprawę załatwić. Tutaj warto podać przykład PizzaPortal, czyli aplikacji, jaka poprawiła komfort zamawiania jedzenia do domu. Już nie musimy szukać numerów telefonów, czy menu na osobnych stronach restauracji, które oferują jedzenie z dowozem, ale mamy wszystko w jednym miejscu. Posiłek, na który mamy ochotę, zamówimy dzięki jednej aplikacji, przez jaką możemy też uiścić opłatę. Wystarczy wybrać interesującą nas potrawę, zapłacić i czekać na dowóz.

Dostępność dwadzieścia cztery godziny na dobę w wielu miastach

Aplikacje mobilne dostępne są całą dobę. Nie musimy się obawiać, że nie zdążymy załatwić ważnej sprawy, bo telefon z aplikacją mamy zawsze pod ręką. To szczególnie ważne, kiedy chcemy na przykład w środku nocy skorzystać z jakiejś usługi. W tym kontekście warto wspomnieć o aplikacji iTaxi, jaka pozwala zamówić taksówkę szybko i wygodnie o każdej porze dnia i nocy. Ta aplikacja jest już dostępna w ponad 150 miastach w Polsce, dlatego o taksówkę już nie będziemy musieli się martwić. Warto dodać, że dzięki aplikacji możemy od razu zapłacić za kurs i wybrać najtańszą dostępną opcję. Kwestia oszczędności jest tematem wartym rozwinięcia.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wiele aplikacji oferuje możliwość porównania ceny towaru czy usługi. Można zatem skorzystać z najtańszej opcji, jaka jest dostępna. To szczególnie istotne, kiedy dane produkty mają taką samą albo podobną jakość, więc nie ma sensu przepłacać. Aplikacja często gromadzi potrzebne informacje w jednym miejscu, więc nie musimy sprawdzać kilku osobnych stron w internecie, ale mamy wszystko wygodnie przedstawione w aplikacji. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu, poszukując najlepszej możliwej oferty na rynku. Aplikacja Listonic na przykład pozwala stworzyć swoją listę zakupów, a od jakiegoś czasu również wyświetla informacje z gazetek promocyjnych różnych marketów. Możemy zatem sprawdzić, gdzie kupimy dany produkt najtaniej.

Twórcy takich aplikacji mobilnych nie spoczywają na laurach, ale stale udostępniają nowe opcje, zwiększają zasięg działania czy wygodę użytkowania takich systemów. To sprawia, że mają coraz więcej użytkowników, którzy są wierni danej aplikacji. Nie ulega wątpliwości, że branża ta będzie się stale rozwijała i wprowadzała na rynek ciekawe i innowacyjne produkty. Na pewno warto śledzić ten temat, bo nowe technologie to niezwykle dynamiczny rynek.