Jaki smartfon dla ucznia wybrać?

Jaki smartfon dla ucznia wybrać? Smartfon dla ucznia

Wielu rodziców ma duży problem z doborem smartfona dla swojej pociechy.

Dzieci i nastolatki są obecnie bardzo wymagające, często lepiej od swoich rodziców znają rynek elektroniki i marzą o najnowszych gadżetach, których cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Budżet zwykle jest kwestią sporną pomiędzy uczniem, który marzy o modnym telefonie, a rodzicami, którzy jednak bardziej rozsądnie chcą podejść do inwestycji. Drogi smartfon dla ucznia stanowi pokusę dla złodziei, a jego upadek i przypadkowe zniszczenie to o wiele większa strata niż  zniszczenie modelu budżetowego. Jak więc wybrać telefon dla ucznia, aby niepotrzebnie nie przepłacać, a zarazem zapewnić dziecku to, czego potrzebuje? Specjaliści sklepu Dragonist.pl przygotowali kilka cennych porad.

Smartfony dla uczniów – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru pomiędzy szerokim wachlarzem modeli, warto pamiętać o wieku oraz potrzebach naszej pociechy i pod tym właśnie kątem oceniać poszczególne telefony. W przypadku młodszego dziecka, smartfon do szkoły ma służyć przede wszystkim bezpieczeństwu i możliwości stałego kontaktu z pociechą. Nieco starszym dzieciom zależy już jednak nie tylko na kontakcie z rodzicami, ale także szeregu dodatkowych funkcji. Dobry smartfon dla ucznia musi płynnie działać, mieć dostęp do szybkiego Internetu, być w miarę wydajny i dostosowany do nowych gier. Zarówno uczniom szkoły podstawowej, jak i średniej zależy także na wysokiej rozdzielczości aparatu. Dzieci najczęściej pstrykają telefonem o wiele więcej fotek niż dorośli, z upodobaniem je zapisują w folderach, upiększają i przerabiają, wrzucają na swoje profile w mediach społecznościowych. Warto pamiętać, że młodzieży zależy na selfie, dlatego tak ważna jest wysoka rozdzielczość nie tylko aparatu głównego, ale i przedniej kamerki.

Jaki wyświetlacz?

Nowoczesne smartfony dla uczniów posiadają oczywiście ekrany dotykowe. Jaką przekątną ekranu wybrać? Dzieci zwykle intensywnie wykorzystują swój telefon do rozrywki – przeglądają i modyfikują na nim zdjęcia, oglądają filmiki, grają w gry. W tej grupie docelowej królują więc smartfony z dobrej jakości wyświetlaczami o przekątnej od 5 do 6 cala, wykonane w technologii IPS. Większość nastolatków chce modele z rozdzielczością minimum Full HD.

Smartfon do szkoły – solidna obudowa

Kolejną kwestią podczas doboru telefonu dla ucznia jest obudowa. Powinna być ona dość wytrzymała. Dzieci zwykle noszą telefon w plecaku, czasami w kieszeni spodni czy kurtki. Wielu dorosłych po prostu kładzie telefon na biurku w pracy lub na blacie w domu. Uczniowie najczęściej telefon mają niemal cały czas przy sobie. Niestety wiele maluchów i nastolatków nie obchodzi się ze smartfonem ostrożnie, nie dbają o niego tak, jak dorośli.  W szkole drogi smartfon może być narażony na upadki i zarysowania. Warto więc sięgać po mocne obudowy, wykonane z wysokiej jakości metali. Tworzywa sztuczne szybko mogą się porysować, a modne modele z dużą ilością szkła wprawdzie świetnie się prezentują, ale są podatne na zbicie. Najlepiej dokupić dla dziecka szkło ochronne na ekran oraz praktyczne etui.

Inne parametry

Gdy wybieramy telefon dla ucznia, warto zainteresować się modelami wodoszczelnymi. Szczególne znaczenie ma to w przypadku najmłodszych (np. pierwszoklasistów). Warto sięgać po modele oznaczone normą IP67 lub IP68.Kolejną kwestią jest czas pracy baterii. Dzieci i młodzież potrzebują smartfona z baterią, która wystarczy na dłuższy czas bez ładowania. Użytkownicy najczęściej korzystają bowiem ze swojego telefonu o wiele bardziej intensywnie niż dorośli. Najlepiej, gdy akumulator będzie miał pojemność co najmniej 3000 mAh.

Zobacz ofertę smartfonów w atrakcyjnych cenach w sklepie Dragonist.pl