Jeden kredyt zamiast kilku – czym jest konsolidacja?

Jeden kredyt zamiast kilku – czym jest konsolidacja? www.sxc.hu

Chociaż Polacy są ostrożni w kwestii pożyczek, wielu zakupów dokonują właśnie przy wsparciu banków. Kupno mieszkania, remont, nowy samochód lub nowoczesny sprzęt AGD w Polsce często wiążą się z kredytami.

Konsolidacja to rozwiązanie dla tych, którzy spłacają kilka rat w miesiącu. Opłaca się, gdy kredytobiorca chce obniżyć wydatki i podreperować domowy budżet. Warto jednak przeanalizować, czy to na pewno korzystny wybór.

Najpopularniejszym produktem bankowym w Polsce jest kredyt hipoteczny, bez którego trudno wyobrazić sobie zakup nieruchomości. Z danych Banku Centralnego i Eurostatu wynika, że w 2015 r. zadłużenie z tego tytułu w kraju nad Wisłą stanowiło 21,7 proc. PKB. To połowę mniej niż średnia w całej Europie. Liczne badania potwierdzają, że w trudnej sytuacji lub przy poważnych zakupach i inwestycjach Polacy sięgają po kredyty. Z analizy Biura Informacji Kredytowej wynika, że zastrzyk gotówki na remont to plan aż 24 proc. Polaków w 2016 roku. Może się okazać, że, pomimo ostrożnego doboru ofert bankowych, wiele długów stanie się obciążeniem domowego lub firmowego budżetu. Wtedy właśnie można pomyśleć nad ich połączeniem.

Połączenie kilku kredytów w jeden – jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny jest po prostu wsparciem konkretnego celu: pozwala na spłatę wszystkich zobowiązań finansowych. – Konsolidacja oznacza wydłużenie okresu spłaty i bardzo często obniżenie kwoty miesięcznych opłat. Dotychczasowe kredyty są sumowane, naliczane jest nowe oprocentowanie, a harmonogram spłat zostaje dopasowany do możliwości kredytobiorcy. W ten sposób reguluje się wszystkie długi w bankach, a następnie opłaca już tylko jeden: kredyt konsolidacyjny. W związku z tym maleją koszty obsługi bankowej – wyjaśnia termin Michał Błaszko, dyrektor departamentu sprzedaży Futuro Finance. Takie rozwiązanie pozwala na spłatę m.in. zakupów na raty, kredytów odnawialnych i gotówkowych oraz kart kredytowych. Konsolidacja porządkuje również terminową regulację długów w firmie. Zamiast kilku wpłat do różnych banków, przedsiębiorca raz w miesiącu musi pamiętać tylko o jednej racie.

Konsolidacja od strony formalnej

Ważne, by dobrze przygotować się formalnie do zmiany w sposobie regulacji długów. Poza standardowymi dokumentami finansowymi, dopasowanymi do źródła uzyskiwania dochodu, potrzebne są umowy kredytowe konsolidowanych kredytów – głównie do obliczenia, czy ten krok jest uzasadniony. W oparciu o te dane zostanie stworzona odpowiednia oferta banku. W efekcie kredytobiorca ma szanse na korzystne oprocentowanie (nawet 6,9 proc.). Jednak bank może odmówić udzielenia takiego wsparcia, jeśli historia finansowa kredytobiorcy daje powody do obaw. 

Ratunek dla budżetu – tylko dzięki dopasowanej ofercie

Warto pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to kolejny produkt bankowy. Jest ratunkiem w trudnej sytuacji, gdy spłata długów zaczyna być problemem. Wybierają go również ci, którzy chcą zapanować nad wieloma zobowiązaniami i spłacać kredyt zawsze w terminie. Sprawdzenie ofert największych banków daje szansę na wyszukanie propozycji, która rzeczywiście będzie ułatwieniem. – Często problemy ze spłatą kredytów wynikają właśnie z pośpiechu i wyboru drogich rozwiązań. Decyzję należy oprzeć o szczegółową analizę sytuacji finansowej i podjąć ją dopiero po odpowiednim przygotowaniu. Konsolidacja porządkuje sytuację w BIK, wspiera również przygotowanie zdolności kredytowej pod zakup nieruchomości czy inwestycji. To rozwiązanie daje realną szansę wyjścia z zadłużenia, dzięki temu, że wskazany jest konkretny termin zakończenia spłaty. Inaczej jest w przypadku kart kredytowych, gdy co miesiąc opłacane są głównie koszty, a nie kapitał– tłumaczy Michał Błaszko.


Konsolidacja jest zawsze ustalana indywidualnie, a wysokość kwoty, którą zaproponuje bank zależy od zdolności kredytowej. Przy tej okazji można więc liczyć na dodatkowe środki na dowolny cel. Wydłużenie okresu spłaty jest jedynym sposobem na skuteczną pomoc w zamknięciu długu: pozwala na obniżenie miesięcznych opłat. Od tego zależy również oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Będzie ono również wiązało się z oprocentowaniem łączonych długów oraz aktualnymi stopami. Dzięki rozłożeniu rat, kredytobiorcy mają szansę na odbudowę budżetu i terminową regulację długu. Najważniejsze przy zamianie wielu kredytów na jeden jest podjęcie dobrej decyzji i wybór korzystnej oferty – przy wsparciu ekspertów. Tylko w ten sposób można uwolnić się z pętli zadłużenia, dlatego warto dać sobie czas na analizę wielu rozwiązań.

Futuro Finance Michał Błaszko

Dalej

x

2 komentarze

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Camilla Karlsen Camilla Karlsen

  DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki?Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na spłatę rachunków i wiele innych.Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu?Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego.Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!!Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.comCo oferujemy;Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe według bardzo rozsądnej stopy procentowej.Możemy pomóc!NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, rozwijania się gospodarek i realizacji celów przez osoby prywatne. Działamy od wielu lat i udzielamy niezliczonych pożyczek w naszych czasach .Wyślij wniosek pożyczki teraz !!!Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego)Kontaktowy adres: (novaglobalfinances@gmail.com)Kontakt WhatsApp / telegram: (+33751156474)

  2020-06-26 01:14:33

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Claudia Klein Claudia Klein

  Witaj, sezon świąteczny znów tu jest, ci, którzy otrzymali od nas pożyczkę, powinni wyjść i zacząć zeznawać, a ci, którzy potrzebują pilnej pożyczki, powinni się z nami skontaktować.Małe wprowadzenie o mnie.Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek według subsydiowanej stopy 3%Niezależnie od tego, czy jest to pożyczka na zakup domu lub samochodu, pożyczka na wakacje, czy pożyczka biznesowa, pożyczka osobista, oferujemy zarówno pożyczkę na okres, jak i pożyczkę krótkoterminową. Oto najlepsze rozwiązanie problemów finansowych. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |Jeśli chodzi o pożyczanie przez Internet, jesteśmy bardzo wiarygodni i godni zaufania. Bardzo ważne jest, aby współpracować z odpowiednią firmą. Pomożemy Ci uzyskać najlepszą stopę oprocentowania pożyczki, niezależnie od wyniku kredytowego! Jeśli szukasz jakiejkolwiek pożyczki, jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować.Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania , niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodówSkontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki za pośrednictwem tego e-maila: | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

  2019-11-11 16:54:54

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz