Katena wygrywa warszawski Battle Hack

Katena wygrywa warszawski Battle Hack Battle Hack

400 litrów coca-coli, 150 puszek Red Bull, 1500 polskich pierogów pizzy i 22 zgłoszone aplikacje: inaguracyjny Battle Hack w Warszawie okazał się wielkim sukcesem. Światowy finał odbędzie się 14 - 16 listopada 2014r. w San Jose, w Kalifornii.

Katena to rozwiązanie sprzętowe zapewniające przestrzeń i rynek dla udostępniania urządzeń elektrycznych.


Pomysł stojący za zwycięską aplikacją przekonał sędziów, choć wybór nie był łatwy. Projekt zwycięskiego zespołu obejmował wykorzystanie sprzętu - w oparciu o Raspberry Pi i aplikację na Androida, pozwalające na tworzenie różnych profili użytkowników i administrowanie urządzeniami. Poprzez korzystanie z systemu PayPal i Braintree, urządzenie można zamówić za pośrednictwem zabezpieczonej komunikacji i korzystać z niego przez określony czas. Katena zapewniła absolwentom BattleHack 2013 (Barcelona i Austin) zwycięstwo dzięki najlepszej implementacji API PayPal.

- Szczerze wierzymy, że programowaniem można zmienić świat. Celem BattleHack jest znalezienie tych, którzy będą potrafili tego dokonać – najlepszych i najzdolniejszych programistów na świecie – powiedział John Lunn,  Global Director PayPal Developer i Braintree oraz sędzia. - Warszawski BattleHack udowodnił jak żywa i barwna jest polska scena programistyczna – dodał Lunn. - Jakość kodów jest naprawdę imponująca i tworzy dla programistów liczne perspektywy, zwłaszcza w mieście takim jak Warszawa, pełnym potencjału dla start-upów.

  • Katena (zwycięska aplikacja) okazała się być najlepszą spośród 22 zgłoszonych.
  • Programiści z drużyny Katena będą reprezentować nasz kraj na światowym finale w San Jose i zawalczą o główną nagrodę - 100 000 dolarów.
  • Katena poleci do San Francisco na swój czwarty BattleHack – po Barcelonie, Austin i Warszawie przyszedł czas na światowy finał.

Dzięki kreatywności, duchowi walki i pracy zespołowej, wspieranym dziesiątkami kubków kawy i tradycyjnymi polskimi potrawami, zwycięzcy udadzą się na światowy finał BattleHack w San Jose, w Kalifornii. Tam o 100 000 dolarów będa konkurować z drużynami z San Francisco, Miami, Instambułu, Toronto, Bostonu, Berlina, Chicago, Londynu i Moskwy.

Uczestnicy, którzy nie będą mieli szansy reprezentować Polski w Kalifornii, nie opuścili wydarzenia z pustymi rękoma: drużyna MedGenie, która zajęła drugie miejsce wygrała konsolę PS4, a ostatni na podium - Phoenix – aparaty Polaroid. MedsGenie to dozownik na tabletki z opcją przypomnienia i zdalnego monitorowania. Jest zasilany przez Spark Core Arduino i zintegrowany z PayPal. Drużyna Phoenix zbudowała aplikację dla Facebook i  iPhone, zintegrowaną z Pebble, umożliwiającą płatności za pośrednictwem natywnego SDK PayPal iOS. Ich rozwiązanie ma pomagać np. w crowd fundingu.

 


PayPal