Komputery poleasingowe do celów prywatnych i zawodowych

Komputery poleasingowe do celów prywatnych i zawodowych Komputery poleasingowe

Posiadanie dobrego, wydajnego komputera to marzenie wielu osób. Jest on narzędziem niezbędnym zarówno do celów prywatnych, jak i podczas zakładania małego przedsiębiorstwa.

Jednakże nie każdy może pozwolić sobie na nagły wydatek, związany ze sprzętem elektronicznym. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi możliwość wybrania komputera poleasingowego.

Co kryje się pod pojęciem komputera poleasingowego?


Komputery stacjonarne wykorzystywane są w wielu firmach zaledwie przez kilka lat, czasem nawet jedynie przez dwa czy trzy. Po tym czasie, kiedy kończy się leasing, wymieniane są na nowe, a same trafiają na rynek wtórny. To właśnie te urządzenia, niemal zupełnie nowe, kryją się pod nazwą PC poleasingowe. Posiadają one z reguły bardzo dobre parametry i wciąż mogą doskonale sprawdzić się w wielu zastosowaniach, a ich cena jest znacznie korzystniejsza niż urządzeń w zupełności nowych.


Komputer poleasingowy do celów prywatnych


W codziennym życiu komputer stacjonarny jest przydatny do wielu celów - od zwykłej korespondencji i przeglądania internetu, poprzez naukę, aż do grania w gry komputerowe. Praktycznie każde z tych zastosowań wymaga odpowiedniego sprzętu, aby wykorzystywanie go było komfortowe i sprawiało użytkownikowi prawdziwą przyjemność, a także niezbędną mu wiedzę.


Komputer poleasingowy może być wyborem idealnym dla tych osób, które wymagają odpowiedniej sprawności sprzętu, przy jednocześnie niewielkich nakładach finansowych. Ich możliwości wciąż nie odbiegają od podobnych modeli dostępnych u pierwotnego dystrybutora, ale ze względu na pewne zużycie są atrakcyjniejsze pod względem kosztu. Bez wątpienia doskonale poradzą sobie z takimi zadaniami jak pomoc w nauce lub rozrywka.


Komputer poleasingowy do jednoosobowej firmy


Zakładając i rozkręcając własny biznes, trzeba liczyć się z idącymi za nim kosztami. Jednym ze sporych wydatków może okazać się dobry sprzęt elektroniczny, który pozwala między innymi na prowadzenie księgowości, obsługę klientów czy wykonanie innych, niezbędnych zadań.


Również w tym przypadku wykupienie komputera stacjonarnego ze sklepu, do którego trafił po leasingu, może być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niemu firma będzie mogła funkcjonować i rozwijać się w odpowiedni sposób, bez generowania nadmiernych kosztów. Może się to okazać kluczowe dla dalszego jej rozwoju, zwłaszcza na pierwszym etapie. Dlatego warto wykorzystać taką możliwość, jaką daje Cebit.pl, aby dopiero w późniejszym czasie wymienić go na nowszy.


Jakich parametrów warto szukać?


Decyzja o zakupie komputera poleasingowego powinna wiązać się z przewidywanymi dla niego zadaniami. Odpowiedni dobór podzespołów będzie bowiem kluczowy, aby w późniejszym czasie praca przebiegała bezproblemowo.


W przypadku wykorzystywania komputera do wymagających zadań, w tym również gier, rekomendujemy wybranie sprzętu wyposażonego w procesor Intel Core i5 lub i7 trzeciej generacji lub nowszy. Decydując się przy tym na minimum 4 fizyczne rdzenie, uzyskać można jednostkę o dużej wydajności i szybkości, co przekłada się na płynne działanie programów i gier. Jednocześnie możliwe będzie wykorzystanie potencjału szybkiego portu USB 3.0.


Kolejny istotny parametr to pamięć operacyjna. Ze względu na wymagania najnowszego oprogramowania polecana jest pamięć licząca przynajmniej 8 GB RAM, najlepiej z możliwością późniejszej rozbudowy.


Trzecia ważna cecha komputera to karta graficzna. Dla osób korzystających z zaawansowanego renderowania, w tym dla graczy, niezbędna jest samodzielna karta, najlepiej z serii Nvidia GeForce GTX, posiadająca własną pamięć. Tylko ona zapewnia wysokie odtwarzanie szczegółów, również w 3D, a przede wszystkim płynność animacji. Dla osób pragnących zaoszczędzić, a nie przewidujących wykorzystania potencjału kart NVidia, dobrym wyborem może być komputer z kartą zintegrowaną z płytą główną, na przykład z serii Intel Graphics.


Ostatni podstawowy parametr, który decyduje o pojemności komputera, to dysk twardy. W chwili obecnej coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dysku SSD, który odznacza się dużą szybkością. Ze względu na szybko rozbudowującą się ilość aplikacji i danych, lepiej jest wybrać dysk o pojemności większej niż 256 GB. Dzięki temu przez długi czas nie będzie trzeba go rozbudowywać, a doskonałe parametry pracy SSD gwarantują szybką odpowiedź dysku na komendę użytkownika.


Nie można także zapomnieć o chłodzeniu. W tym przypadku najlepszymi możliwościami odznacza się komputer Alienware Aurora, który posiada chłodzenie procesora z pomocą cieczy i system aktywnych otworów wentylacyjnych. Specjalnie dostosowane do umiejętności zaawansowanych użytkowników oprogramowanie pozwala na utworzenie specjalnych profili temperaturowych, dostosowanych do poszczególnych trybów pracy, np. biurowej i gry. Dzięki temu wydajność i żywotność komputera jest znacząco większa.