Kredyt dla firm w Nest Bank

Kredyt dla firm w Nest Bank NF.pl

Prowadzenie i rozwój nawet niedużej firmy bywa kosztowne. Osoby prowadzące własną działalność najczęściej finansują rozwój z wcześniej odłożonych oszczędności. W dłuższej perspektywie takie działanie może okazać się jednak niewystarczające.

Bariera finansowa nie powinna jednak powstrzymywać początkujących przedsiębiorców przed realizacją marzeń i planów.

Kredyt dla firmy to sposób na szybki rozwój

Pierwsze lata funkcjonowania firmy to czas wzmożonych inwestycji. W tym okresie nakłady finansowe najczęściej przewyższają osiągane dochody. Zakup lub wynajęcie lokalu, nabycie sprzętu potrzebnego do pracy, remont i wyposażenie biur, niezbędne koncesje, zezwolenia i opłaty skarbowe, a także reklama – to tylko wybrane wydatki, które musi na ogół ponieść przedsiębiorca rozwijający własną firmę. Warto już na początku zainwestować w sprzęt wysokiej klasy, komfortowe biuro oraz odpowiednio dużą przestrzeń magazynową. Wszelkie zmiany, związane na przykład z rozwojem przedsiębiorstwa, wprowadzane w toku działalności firmy będą generowały zdecydowanie większe koszty i trudności. Kapitał potrzebny do rozwoju zależy od wielkości firmy oraz specyfiki oferowanych przez nią produktów lub usług. Jeśli przedsiębiorca nie dysponuje wystarczającymi środkami, może skorzystać z pożyczek oferowanych przez banki. Jedną z instytucji finansowych, które udzielają kredytów firmowych jest Nest Bank z ofertą BIZnest Kredyt.

Na co można przeznaczyć kredyt dla firm udzielany przez Nest Bank

Aby uzyskać dotację lub dofinansowanie na rozwój lub prowadzenie działalności gospodarczej ze środków publicznych, najczęściej trzeba spełnić szereg kryteriów, takich jak np. odpowiedni wiek, miejsce zamieszkania, wkład własny. Zazwyczaj trzeba mieć również dużo cierpliwości potrzebnej zarówno do wypełniania wszystkich dokumentów, jak i oczekiwania na decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu pieniędzy. Do tego uzyskanych w ten sposób środków nie można przeznaczyć na dowolny cel. Często niedozwolone jest np. sfinansowanie z nich wynagrodzeń dla pracowników oraz zakupu nieruchomości. Przewagą kredytu dla firm udzielanego przez Nest Bank jest to, że można przeznaczyć go na dowolny cel. Wnioskowanie i uzyskanie decyzji kredytowej są zdecydowanie łatwiejsze i szybsze niż w przypadku większości innych form finansowania biznesu. Dodatkowo odsetki i opłaty związane z takim kredytem można zaliczyć do kosztów prowadzenia firmy.

Nest Bank – bank dla firm i oferowane przez niego kredyty

Marka Nest Bank pojawiła się na rynku usług finansowych pod koniec października 2016 roku. Nest Bank zastąpił FM Bank PBP oraz jego marki: Bank SMART i BIZ Bank. Jego oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów detalicznych oraz mikroprzedsiębiorstw, np. niedużych firm rodzinnych. Można zapoznać się z nią na stronie www.nestbank.pl. Nest Bank deklaruje, że ocenia biznes, a nie tylko papiery. Z tego rodzaju finansowania mogą korzystać firmy nawet od siódmego miesiąca prowadzenia firmy. Maksymalna kwota kredytu dla przedsiębiorców, jaką można uzyskać w Nest Banku, wynosi 550 tys. zł. Natomiast maksymalny okres spłaty kredytu to 144 miesiące, czyli aż 12 lat. Niezwykle korzystne jest także oprocentowanie kredytu, jego wysokość zaczyna się już od 2,47 proc. Minimalna prowizja wynosi natomiast 0 zł.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać kredyt

Kredyt dla firm w Nest Banku nie wymaga zabezpieczenia majątkowego ani poręczycieli. Wniosek o udzielenie kredytu można złożyć w dowolnej placówce Nest Banku. Po krótkiej rozmowie Doradca Klienta opracuje i przedstawi przedsiębiorcy najkorzystniejszą formę kredytowania działalności gospodarczej. Poinformuje on także o warunkach kredytu.

Wstępną decyzję kredytową można otrzymać nawet w ciągu pięciu minut.

Klienci, którzy potrzebują innych niż standardowe warunków kredytu, mogą wybrać Pakiet Elastyczny. Dzięki niemu możliwa jest zmiana dat płatności rat, zawieszenie spłaty rat kapitałowych na trzy miesiące, wydłużenie okresu kredytowania nawet o sześć miesięcy, obniżenie wysokości rat na określony czas.