Mieszkanie na wynajem, czyli jak zwiększyć emeryturę

Mieszkanie na wynajem, czyli jak zwiększyć emeryturę NF.pl

Jak ulokować kapitał, żeby na starość mieć z niego jak najwięcej korzyści? Coraz więcej ekspertów poleca kupno mieszkania przeznaczonego na wynajem jako stabilną formę oszczędzania, która jest coraz bardziej konkurencyjna wobec innych inwestycji.

Im człowiek ma więcej lat, tym bardziej jego potrzeby finansowe rosną. Chodzi zwłaszcza o wydatki związane ze zdrowiem. Niestety, nikt nie jest w stanie zagwarantować wysokości emerytury, dlatego lepiej zabezpieczyć się na starość i zaplanować dodatkowe źródła dochodu, żeby jak najdłużej zachować finansową niezależność.

Kiedy emerytura to za mało

Sytuacja polityczna i ekonomiczna w kraju i na świecie jest dynamiczna, ale niezmiennie od lat mieszkania są jedną z najpewniejszych i najlepiej rokujących lokat kapitału. Ten rodzaj inwestycji ma lepsze stopy zwrotu niż lokaty i inne tradycyjne formy oszczędzania i może się okazać, że przez wiele lat będzie dla gwarantem dodatkowego źródła dochodu. Zakup mieszkania to także sposób na zabezpieczenie przyszłości dzieci.

Mieszkaniowy boom

Inwestycjom mieszkaniowym sprzyja aktualna sytuacja na rynku nieruchomości. Nowe mieszkania na sprzedaż można znaleźć w każdym większym mieście, ofert jest dużo i są niezwykle atrakcyjne. Ceny mieszkań są stabilne, przy odpowiednim wkładzie własnym kredyty są dobrze dostępne i mają korzystne oprocentowanie, a deweloperzy prześcigają się w wymyślaniu kolejnych promocji zachęcających do zakupów. Bez względu na sytuację na światowych rynkach kapitałowych mieszkania uznawane są jedną z najbezpieczniejszych opcji inwestycyjnych.

Jak zarobić na mieszkaniu

Wynajem mieszkania najkorzystniejszy jest w dużych miastach. Małe mieszkania, w dobrej lokalizacji i ładnie wykończone zawsze cieszą się zainteresowaniem, zarówno przy wynajmie, jak i ewentualnej sprzedaży, gdyby konieczne było wcześniejsze wycofanie się z inwestycji. Mieszkanie to dobro materialne, które samo w sobie jest wartością i będzie zabezpieczeniem dla dzieci i wnuków. Jak pokazują dane z ostatnich kilkudziesięciu lat, większość mieszkań z czasem zyskują na wartości. Dlatego bez względu na to, ile lat pozostało do emerytury, warto rozważyć taki właśnie zakup jako inwestycję, która zwróci się w jesieni życia.

Artykuł powstał we współpracy z Vantage Development S.A.