Moment.pl – kolejny etap genialnego polskiego start-upu

Moment.pl – kolejny etap genialnego polskiego start-upu Moment

Sebastian Maśka i Paweł Kantyka to dwóch młodych przedsiębiorców, którzy przemienili obiecujący start-up w firmę oferująca oprogramowanie, z którego korzysta ponad 13 000 usługobiorców.

Za pośrednictwem Versum, bo tak właśnie nazywa się opracowany przez Polaków software, przeznaczony do zarządzania firmami z branży hair & beauty, codziennie dokonywanych jest ponad milion rezerwacji w kilkunastu krajach w Europie. Teraz przyszła pora na kolejny krok w rozwoju marki. Portal Moment.pl, który pozwoli użytkownikom Versum na szybkie i efektywne pozyskiwanie nowych klientów.

Versum i Moment.pl – duet idealny

Właściciele Versum – oprogramowania pozwalającego na wygodne zarządzanie firmami z branży hair & beauty, wprowadzają na rynek nowy produkt, który będzie adresowany do konsumentów. Jest to platforma internetowa, pozwalająca na szybką rezerwację wizyt w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych oraz spa. Na jej stronach zostaną zamieszczone wirtualne wizytówki firm z większych oraz mniejszych miast w całej Polsce. Już w dniu uruchomiania na portalu znalazło się kilkaset wirtualnych wizytówek, a ich liczba nieustannie rośnie. Docelowo na Moment.pl zostaną zgromadzone oferty salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych oraz spa z kraju i zza granicy, które obecnie w zarządzaniu firmą wykorzystują oprogramowanie Versum.

Co ważne, oprogramowanie Versum oraz wirtualna wizytówka w Moment.pl sprzedawane są w pakiecie. Dzięki temu właściciele firm z branży hair & beauty otrzymują nie tylko sprawdzony software pomagający w zarządzaniu firmą, ale także zyskują narzędzie, pozwalające na efektywne pozyskiwanie nowych klientów, zainteresowanych określoną usługą w konkretnym regionie.

Fryzjer Warszawa - portal rezerwacji wizyt online Moment

A wszystko zaczęło się od obiecującego start-upu

Za sukces Versum odpowiedzialnych jest dwóch młodych, polskich przedsiębiorców. Sebastian Maśka i Paweł Kantyka jeszcze na studiach postanowili wystartować ze start-upem, którym był zaawansowany program przeznaczony do zarządzania salonami z branży fryzjersko-kosmetycznej. Wszystko zaczęło się w 2011 r. w Bielsku-Białej, gdzie twórcy Versum odwiedzali salony fryzjerskie oraz gabinety kosmetyczne, by osobiście przedstawić ich właścicielom zalety oferowanych rozwiązań. Ich najważniejszym celem było dostarczenie firmom z branży hair & beauty oprogramowania, które pozwoli na wyeliminowanie papierowej dokumentacji na rzecz nowoczesnego software'u działającego w chmurze. Pierwsza wersja Versum umożliwiała obsługę zaawansowanego kalendarza, zarządzanie kartami lojalnościowymi, przeglądanie historii wizyt oraz wysyłanie przypomnień sms. Narzędzie w obecnej wersji rozbudowane jest o wiele więcej funkcjonalności, takich jak choćby generowanie szczegółowych raportów czy zarządzanie stanami magazynowymi.

Versum spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem w branży. Zaledwie w ciągu kilku lat program stał się najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu w naszym kraju, a Sebastian Maśka i Paweł Kantyka rozpoczęli ekspansję na zagraniczne rynki. Obecnie z Versum korzysta ponad 13 000 firm z kilkunastu krajów Europy, a codziennie za pomocą oprogramowania dokonywanych jest ponad milion rezerwacji.

Hedgehog Fund inwestuje w rozwój projektu

Rozwój wymaga nowych inwestycji. Mając to na względzie, twórcy Versum postanowili poszukać inwestorów i rozszerzyć zakres oferowanych usług o nową platformę do internetowej rezerwacji wizyt Moment.pl. Ich ogromnym atutem było wieloletnie doświadczenie oraz dysponowanie bazą tysięcy firm, które mogą ogłaszać się na nowym portalu. Na wsparcie projektu zdecydowali się inwestorzy z funduszu venture capital Hedgehog Fund wraz ze skupionymi wokół niego aniołami biznesu.

Serwis Moment.pl swoją działalność rozpoczął w listopadzie i okazał się strzałem w dziesiątkę. Portal cieszy się ogromną popularnością wśród klientów, pozwalając pozyskiwać firmom korzystającym z Versum nowych usługobiorców. Co ważne, na jego stronach klienci nie tylko mogą łatwo porównywać oferty z zakresu hair & beauty ze swojej okolicy, ale także mają możliwość dzielenia się opiniami na temat usług. Już teraz z serwisu można korzystać zarówno z poziomu wyszukiwarek desktopowych, jak i mobilnych. W najbliższym czasie portal ma zostać wzbogacony o płatności on-line, które umożliwią opłacenie usługi tuż po jej rezerwacji. Dzięki tak wielu funkcjonalnościom Moment.pl jest wiarygodnym miejscem, w którym zyskują zarówno firmy, jak i ich usługobiorcy.

Portal rezerwacji wizyt online - Moment.pl