Obietnice premiera warte 20 mld

Obietnice premiera warte 20 mld kprm.gov.pl

Na realizację obietnic premiera będzie potrzebne nawet 20 mld złotych – wskazuje Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha.

W zeszłym tygodniu Donald Tusk zapowiedział wprowadzenie finansowania z podatków podręczników dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych oraz skrócenie kolejek do lekarzy. Rząd zapowiada także budowę 20 tys. mieszkań na wynajem i walkę z bezrobociem.

-Na wszystkie obietnice premiera potrzeba przynajmniej 20 miliardów złotych. Tylu wolnych pieniędzy w przyszłym budżecie na pewno nie będzie – mówi wiceszef centrum im. Adama Smitha– Minister Finansów może mieć problem.

Podobne artykuły:

Jabłoński nie popiera pomysłu, by państwo dotowało podręczniki dla wszystkich rodzin, a nie tylko dla najbiedniejszych. Wskazuje także, że państwowe pieniądze na 20 tys. mieszkań na wynajem pozwolą przede wszystkim zarobić developerom.

Minister finansów Mateusz Szczurek uważa, że darmowe podręczniki to wydatek rzędu kilku milionów złotych, w skali kraju niewielki. - To nie są propozycje rujnujące budżet państwa – mówi.

Wiecej na onet.pl

red