Podróż liniami Ryanair – sprawdź, jaki bagaż wniesiesz na pokład samolotu

Podróż liniami Ryanair – sprawdź, jaki bagaż wniesiesz na pokład samolotu Bagaż na pokład samolotu

Podróż samolotem wiąże się z koniecznością przygotowania bagażu o konkretnych wymiarach, który jednocześnie nie przekracza odgórnie ustalonych limitów wagowych.


Szczegóły dotyczące polityki bagażowej są określone w regulaminie linii lotniczych, z którym trzeba się koniecznie zapoznać przed rozpoczęciem podróży. W tym artykule przedstawimy szczegóły dotyczące przewozu bagażu w samolotach linii Ryanair.

Zmiana polityki bagażowej Ryanair

1 listopada 2018 roku Ryanair wprowadził w życie znaczące zmiany dotyczące bagażu, jaki można wnieść na pokład samolotu. Do tego momentu pasażerowie mogli mieć przy sobie małą torbę podręczną (lub plecak/torbę na laptopa) o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm, a także niewielką walizkę o wadze 10 kg i wymiarach 55 cm x 20 cm x 40 cm. Zgodnie z nowymi regulacjami, od niedawna, jedynym bagażem, jaki można mieć ze sobą podczas lotu, jest wyżej wspomniana, mała torba. Większa walizka, po uprzedniej odprawie, zostanie umieszczona w luku bagażowym, a dodatkowo, będzie trzeba za nią zapłacić – od 10 €/£ do 12 €/£. Opłaty dokonuje się podczas rezerwacji biletu, dlatego opłata za bagaż, zostanie doliczona do ceny za przelot. Ci, którzy nie wykupią opcji przewożenia tego typu bagażu, będę mogli to zrobić na lotnisku, w punkcie odprawy, w bramce przy wejściu na pokład. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji, koszt bagażu jest większy niż w przypadku rezerwacji online i wynosi 20 €/£ lub 25 €/£. Możliwość wniesienia 10-kilogramowego bagażu na pokład mają jedynie pasażerowie, którzy wykupili opcję Priority & 2 Cabin Bags” lub bilety typu Plus, Flexi bądź Family. Poza tym, że walizka musi spełniać powyższe wymogi, to dodatkowo musi się zmieścić w koszu do mierzenia bagażu. Pomimo wzrostu kosztów, rozwiązanie to ma również jedną, wielką zaletę. Ponieważ bagaż będzie się znajdował w luku, można w nim umieścić większą ilość płynów. Dla przypomnienia, w walizkach wnoszonych na pokład, można mieć jedynie 100 ml płynu.

Walizki idealne na podróż samolotem

Komfort podczas podróży to coś, co jest niezwykle ważne, dlatego najlepszym rozwiązaniem są walizki, które posiadają kółka, dzięki którym nie będzie trzeba nosić bagażu w rękach lub na ramieniu. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana – najlepiej, aby był możliwie jak najlżejszy, a także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poniżej prezentujemy trzy typy walizek kabinowych, które ze względu na swoje uniwersalne rozmiary, nadają się do przewożenia bagażu w różnych liniach lotniczych, w tym w liniach Ryanair.

  • Walizki z ABS-u

Tworzywo ABS słynie nie tylko z tego, że jest lekkie, ale także ze swojej niewygórowanej ceny. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał średnio elastyczny, dlatego pod wpływem silnego nacisku lub uderzenia może ulec różnym uszkodzeniu. Walizka przedstawiona poniżej posiada wysuwany uchwyt oraz dwie gumowe rączki, co umożliwia jej swobodne przemieszczanie.

Walizka Walizka Wittchen

 

Źródło: https://www.wittchen.com/walizka-kabinowa,p7136360#892800

  • Walizka z polikarbonu

Polikarbon, w porównaniu do ABS-u, jest bardziej elastyczny. Pod wpływem ewentualnych uderzeń może się jedynie odkształcić, po czym szybko wraca do pierwotnego kształtu. Walizki tego typu są lekkie, jednak nieco droższe od tych wymienionych powyżej. Zaprezentowany model będzie idealnym wyborem na podróż samolotem nie tylko ze względu na swoje parametry, ale także na kolor – wyrazista, rzucająca się w oczy barwa, pozwoli z łatwością odróżnić własny bagaż od innych, a tym samym uniknąć ryzyka pomyłki. Dodatkowo walizka ta posiada zamek z systemem TSA, który w razie kontroli bagażu, umożliwia jego bezinwazyjne otwarcie.

 

 

Walizka Wittchen Walizka Wittchen

 

Źródło: https://www.wittchen.com/walizka-kabinowa,p7136272#892745

  • Walizka z poliestru

Tradycyjne walizki z włókien syntetycznych są bardzo odporne na uszkodzenie i odkształcenia, jednak w przypadku, gdy zaczepią się o ostry przedmiot, mogą się rozerwać. W przeciwieństwie do walizek z twardych materiałów, modele te posiadają więcej przegródek i kieszeni – zwłaszcza tych zewnętrznych. Podobnie jak dwie walizki opisane powyżej, posiada ona specjalne pasy, umieszczone w komorze głównej, które zapobiegają przemieszczaniu się umieszczonych w niej przedmiotów.

 

Walizka Wittchen Walizka Wittchen

 

Źródło: https://www.wittchen.com/walizkakabinowa,p7132640#890391

Jeżeli planujesz podróż samolotem linii Ryanair i nie tylko, oraz poszukujesz stylowych i wytrzymałych walizek kabinowych, zajrzyj na https://www.wittchen.com/bagaz/walizki/ryanair i zapoznaj się z ofertą. Ich uniwersalne rozmiary są zgodne z regulacjami wielu przewoźników, a wytrzymałość i precyzja wykonania z pewnością zadowoli wielu klientów.