Pokój konferencyjny i sala bilardowa w jednym, pomysł na połączenie pracy z relaksem

Pokój konferencyjny i sala bilardowa w jednym, pomysł na połączenie pracy z relaksem lissy.pl

Nowoczesne domy i biurowce są zaskakują rozwiązaniami. Standardem są już nie tylko systemy zabezpieczeń, centralne sterowanie urządzeniami, ale również meble, które potrafią dostosowywać się do potrzeb chwili.

Kiedy przychodzi czas na przerwę w pracy lub spotkanie w grupie znajomych, idealnym wydaje się mebel, który potrafi zmienić swoją funkcję w mgnieniu oka. Takim rozwiązaniem jest obrotowy stół bilardowy.

Stół bilardowy jako miejsce konferencyjne? To możliwe!

W dużych, nowoczesnych firmach pracodawcy przywiązują wiele wagi do stworzenia pracownikom takich warunków, które pobudzą ich potencjał kreatywny. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia forma relaksu pracownika. Efektywny odpoczynek sprzyja wydajności i pomaga uniknąć stresu i przemęczenia. Bywa, że najlepsze pomysły rodzą się nie podczas monotonnego zebrania firmowego, ale w czasie inspirującej rozmowy w czasie gry np. w bilard. Bilardowe stoły obrotowe umożliwiają metamorfozę firmowej sali konferencyjnej w miejsce, w którym można sprawdzić swoje umiejętności myślenia strategicznego, celności i rywalizacji.

Stół bilardowy w pracy lissy.pl

Stół bilardowy w pracy lissy.pl

Nużąca praca w domu? Czas na relaks przy bilardzie

Przedstawiciele wolnych zawodów wiedzą, jak ważne jest odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy w domu. Warunkiem koniecznym jest zaciszne pomieszczenie, które pozwoli odizolować się od domowego zgiełku i skupić na zadaniach. Nie może to być jednak miejsce, które będzie się kojarzyło tylko z obowiązkami. Konieczny jest również relaks przy pracy. Element rozrywki jest konieczny, aby po godzinach spędzonych przy komputerze lub nad dokumentami, poczuć rodzaj nagrody za wysiłek. Obrotowy stół bilardowy, umożliwia błyskawiczną zmianę pracowni w pokój rozrywki. Gra pomoże rozruszać ciało a umysłowi odpocząć.

Jak bilard inspiruje i buduje poczucie wartości

Popularność bilardu wynika z wielofunkcyjnego charakteru tej gry. Oprócz wyrabiania ogólnej koordynacji ruchowej, ta znana od ponad pięciu wieków gra, zmusza do strategicznego planowania kolejnych uderzeń, co niewątpliwie przyczynia się do doskonalenia cech potrzebnych menedżerom, dyrektorom i prezesom nowoczesnych firm. Planowanie w grze, przydaje się również w biznesie i pomaga rozwijać działalność. Kiedy gracze zajęci są wbijaniem bili do kolejnych łuz, czas gry najczęściej spędza się na rozmowie. Wtedy właśnie rodzą się najciekawsze pomysły. Ten czas koncepcyjny może być bardzo kreatywny. Odkryli to już zarządzający amerykańskimi  firmami branży informatycznej, którzy na twórczy relaks kładą równy, a nawet większy nacisk niż na typową pracę biurową. Więcej pomysłów rodzi się, kiedy pracownik jest odprężony i wypoczęty. Badania pokazują, że wydajność jest wówczas o połowę większa. Zabawa i rozrywka została już dawno określona przez psychologów jako okoliczność sprzyjająca pomysłom.

Stoły bilardowe dla biura i domu to oszczędność miejsca

Gabinety do pracy pojawiają się w coraz większej liczbie polskich domów, szczególnie w takich grupach zawodowych jak: prawnicy, lekarze, architekci, notariusze, geodeci i szefowie firm. Wynika to nie tylko z natłoku obowiązków i konieczności prowadzenia biznesu przez wiele godzin, ale chodzi też o prestiż. Domowe gabinety robią wrażenie na gościach podczas przyjęć, a ich odpowiednia aranżacja dodaje domowi stylu i elegancji, podkreślając pozycję społeczną. Gabinet musi być nie tylko wygodny, ale również funkcjonalny. Czy jednak strona praktyczna musi wykluczać rozrywkę? Niekoniecznie. Projektant wnętrza może zaproponować bilard, który po obróceniu służy jako biurko do pracy. Takie rozwiązanie ma kilka atutów. Przede wszystkim łączy dużą powierzchnię do pracy z dobrze zabezpieczonym stołem bilardowym. Na dużym blacie można swobodnie rozmieścić materiały do pracy i bezpiecznie ustawić komputer. W takiej pozycji stół bilardowy jest osłonięty przed kurzem i nie jest narażony na przypadkowe uszkodzenia, a to sprzyja długiemu użytkowaniu. 

Przerwa w pracy. Relaks przy bilardzie

Meble wielofunkcyjne cieszą się dużą popularnością, ponieważ w jednej cenie nabywamy przedmiot codziennego użytku, który potrafi spełnić kilka funkcji. Kiedy mamy dużo pracy przy dokumentach i z komputerem, wygodna, płaska powierzchnia ułatwia realizowanie zadań. Unikamy uciążliwego bałaganu i przekładania kartek z miejsca na miejsce. Wszystko jest pod ręką. Z kolei, kiedy chcemy się zrelaksować i odprężyć, z pomocą przychodzi biurko w formie stołu bilardowego. Szybko blat roboczy ustępuje miejsca specjalnej tkaninie, kijom i kulom bilardowym. Można rozegrać partię gry, która będzie sprzyjała koleżeńskiej pogawędce lub firmowej burzy mózgów.

Bilard sposobem na podniesienie statusu firmy

Przestrzeń biurowa w nowoczesnych firmach musi robić odpowiednie wrażenie na klientach i kontrahentach, których przyjmuje się w celach biznesowych. Ważny jest nie tylko ład i porządek, ale również wystrój wnętrza i detale. Urządzając biuro, możemy posiłkować się własnym zmysłem estetycznym i poradami projektantów. Każdy taki fachowiec zaproponuje nam umieszczenie w gabinecie lub biurze, elementu dodającego stylu, prestiżu i elegancji. Bilard w biurze podwyższa status firmy, gdyż nie jest powszechnie spotykany. Przedmioty będące synonimami elitarnych gier są sygnałem dla odwiedzających, że mają do czynienia z partnerem o wyjątkowym statusie. Ponadto, pracodawca, który dba o zdrowie pracowników i stwarza im oryginalne warunki do myślenia twórczego jest postrzegany szef o szerokich horyzontach i wysokiej świadomości.


Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lissy, producentem stołów bilardowych 2w1.

lissy.pl