Polska rekinem farmacji

Polska rekinem farmacji vekamaf.com.pl

Polska zajmuje 6 miejsce w całej Unii Europejskiej, jeśli pod uwagę weźmiemy wielkość produkcji wyrobów farmaceutycznych.

Co więcej, branża ta odnotowuje w naszym kraju coroczny wzrost, a jej wartość rynkowa stanowi 1% PKB. Nie ma więc wątpliwości, że inwestycje w farmaceutyczne linie produkcyjne stają się konieczne. Tym bardziej że tylko w I kwartale 2017 roku eksport rodzimych wyrobów farmaceutycznych przekroczył wartość aż 1 miliarda euro!

Mamy powody do dumy

Co ciekawe, nawet co drugi lek, który sprzedawany jest w polskich aptekach, produkowany jest w naszym kraju. Wszystko dlatego, że polskie zakłady farmaceutyczne mogą pochwalić się nie tylko doskonałą kadrą zatrudnionych specjalistów o wysokich kwalifikacjach, ale również profesjonalną linią produkcyjną na światowym poziomie, która spełnia najwyższe standardy. Polskie firmy mają ogromny zaszczyt uczestniczyć w rozwoju rynku farmaceutycznego w naszym kraju. W ofercie dla przemysłu farmaceutycznego znajdują się jakościowe, nowoczesne sprzęty, maszyny i urządzenia, które stają się niezbędne w celu produkcji leków. Tutaj wymienić możemy chociażby innowacyjne linie do sterylnego napełniania substancji wstrzykiwanych, kompaktowy system dezynfekcyjny, tester komór rękawicowych, destylatory, napełniacze butelek czy laboratoryjne testery proszków.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie możliwość współpracy z rzetelnymi specjalistami oraz korzystanie z profesjonalnych urządzeń wpływa na tak duży sukces polskiej farmacji. W ostatnich latach poszerzyliśmy nasz eksport i sprzedajemy leki do dziesiątek krajów w Europie i na świecie.

Z myślą o najlepszych

Priorytetem jest dążenie do zapewnienia wszystkim klientom poszczególnych elementów linii produkcyjnej, ich serwisowania oraz profesjonalnego doradztwa. Wszystko po to, by mogli generować innowacyjne leki. Polskie firmy już teraz zapewniają technologiczne wsparcie światowym koncernom, takim jak TEVA czy Sanofi Aventis, ale szczyci się również współpracą z polskimi „rekinami farmacji” - przykładem może być Polpharma.

Nie mamy wątpliwości, że kluczem do sukcesu jest w tym przypadku nie tylko opatentowany produkt, ale również technologiczne wsparcie wysoce wykwalifikowanych inżynierów i właśnie linia produkcyjna, która charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami, wydajnością, pełną automatyzacją i bezpieczeństwem.

Nowe horyzonty

W polskim przemyśle farmaceutycznym pracuje blisko 100 tysięcy osób. Leki, które produkowane są w naszym kraju, są tańsze od tych importowanych nawet o 20%. Nie ulega jednak wątpliwości, że na krajowym rynku pojawia się coraz większa konkurencja, niezbędna jest więc nowoczesna strategia rozwoju. Koncerny farmaceutyczne nie mogą również zapominać o najwyższych standardach i najlepszej jakości wyrobu. Leki ratują przecież zdrowie, a nierzadko życie pacjentów.

Polskie firmy wykazują ogromny potencjał. Prognozuje się, że już za kilka lat staniemy się europejskim liderem, osiągniemy również jeszcze silniejszą pozycję w skali całego świata. Co najważniejsze, polskie firmy sprzedaży maszyn gwarantują stałą współpracę i dostarczanie nowoczesnych technologii, a wszystko po to, by wspierać polski biznes i dbać o społeczeństwo.

Tekst powstał w inspiracji artykułami ze strony firmy zajmującej się sprzedażą maszyn do fabryk - Vekamaf.