Pożyczka hipoteczna czy kredyt gotówkowy – co wybrać?

Pożyczka hipoteczna czy kredyt gotówkowy – co wybrać? lowcachwilowek.pl

Zastanawiając się nad formą kredytowania, warto rozważyć także wzięcie pożyczki hipotecznej. Kredyt gotówkowy i pożyczkę hipoteczną wiele różni, pomimo tego, że z obydwu produktów uzyskamy pieniądze na rozwój firmy. Który rodzaj finansowania wybrać?

Wsparcie finansowe w banku lub w instytucjach pozabankowych można otrzymać na wiele sposobów. Wciąż najbardziej popularną formą jest kredyt gotówkowy. Jednak nie jest to jedyna forma uzyskania środków. Zastanawiając się nad formą kredytowania, warto rozważyć także wzięcie pożyczki hipotecznej. Kredyt gotówkowy i pożyczkę hipoteczną wiele różni, pomimo tego, że z obydwu produktów uzyskamy pieniądze na rozwój firmy. Który rodzaj finansowania wybrać? Wątpliwości przedsiębiorców rozwiewa Prezes Bogusław Kruczek, ekspert Kapitałowego Funduszu Pożyczkowego.

Podstawowe różnice

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na częste, lecz błędne, wymienne stosowanie nazwy kredyt i pożyczka. – Pamiętajmy, że są to dwa różne produkty finansowe. Głównymi cechami odróżniającymi te dwie formy finansowania są: forma zabezpieczenia, a także wysokość oprocentowania – tłumaczy Prezes Bogusław Kruczek, ekspert Kapitałowego Funduszu Pożyczkowego. Oprocentowanie pożyczki jest zazwyczaj niższe niż kredytów gotówkowych, ponieważ zabezpieczeniem jest wpis hipoteczny w księdze wieczystej nieruchomości należącej do pożyczkobiorcy.

Zaletą takiego rozwiązania jest jego cena, wysokość pożyczki, ale również znacznie dłuższy czas kredytowania. Jest to również bardziej elastyczna i dostępna forma finansowania – można wykorzystać ją na dowolny cel, a udzielić jej mogą nie tylko banki, ale też inne firmy lub osoby prywatne.

Dla kogo?

Podstawowym warunkiem otrzymania pożyczki hipotecznej przez przedsiębiorców i spółki kapitałowe, zarówno w bankach jak i instytucjach pozabankowych, jest posiadanie na własność nieruchomości (domu, mieszkania czy działki). Będzie ona stanowić zabezpieczenie finansowe dla pożyczkodawcy, w przypadku, gdy nie uda się spłacić zaciągniętej pożyczki.

Oprócz majątku nieruchomego starający się o taką formę dofinansowania musi przygotować odpowiednie dokumenty, takie jak akt notarialny, odpis z księgi wieczystej, a często także wycenę. Są to podstawowe dokumenty związane z nieruchomością, która ma być podstawą zabezpieczenia.  

Czy się opłaca?

– Jeżeli środki z pożyczki hipotecznej zamierzamy przeznaczyć na cele inwestycyjne, należy się najpierw upewnić, czy konkretna inwestycja może być finansowana tym sposobem. Jednak bez względu na to, co zechcemy sfinansować pożyczką, trzeba rzetelnie ocenić koszty obsługi kredytu – czy nie będą one wyższe niż zyski, jeżeli środki zamierzamy przeznaczyć na inwestycje ­– zwraca uwagę ekspert KFP. Niezależnie od tego, czy pożyczkę hipoteczną zamierzamy przeznaczyć na rozwój firmy, inwestycje, czy remont, warto upewnić się, że pożyczamy pieniądze na jak najkorzystniejszych warunkach.

Minimalne kwoty kredytów gotówkowych zaczynają się już od 500 zł; to minimum w przypadku ofert hipotecznych jest znacznie wyższe i na ogół wynosi od 20.000 zł. – Ubiegając się o taką formę finasowania watro także pamiętać, że ubiegamy się o znacznie większe świadczenia niż w przypadku kredytu gotówkowego. Tutaj sumy sięgają nawet paru milionów, gdyż maksymalna wysokość pożyczki zależy od wartości nieruchomości, na której zostanie ustanowiona hipoteka – zauważa Kruczek. Zgodnie z tym, że umowy pod zastaw z reguły zawierane są na korzystniejszych warunkach, rzeczywista roczna stopa oprocentowania przemawia na korzyść hipoteki. Pożyczkodawcy, zyskując gwarancję odzyskania pożyczonej kwoty, nie obciążają wypłaconych środków wysoką marżą. Pożyczka hipoteczna w stosunku do kredytu gotówkowego, może również oznaczać niższe miesięczne raty ze względu na znacznie dłuższy termin przyznawania jej. 

Biorąc pod uwagę koszty związane z ustanowieniem hipoteki, rozwiązanie to najbardziej opłaca się, szczególnie, gdy przedsiębiorca potrzebuje znacznie większej kwoty. 

Co z własnością nieruchomości?

Wiele osób obawia się ubiegania się o pożyczkę hipoteczną, gdyż przekonani są o tym, że jeśli w księdze wieczystej znajduje się wpis o obciążeniu hipotecznym, to właściciel nieruchomości ma ograniczone prawo dysponowania nią. Nie jest to prawda! Taki wpis oznacza jedynie to, że właściciel danej nieruchomości zaciągnął pożyczkę zabezpieczoną nieruchomością. Warto o tym pamiętać. – Właściciel nieruchomości w dalszym ciągu zachowuje pełne prawo do zarządzania nią. Prawo takie straci jedynie w przypadku niespłacania pożyczki – zapewnia ekspert Kapitałowego Funduszu Pożyczkowego.

Consulting&More Ewelina Grygiel

Dalej

x

3 komentarze

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Susan Benson Susan Benson

  Witaj, potrzebujesz wsparcia finansowego? Czy potrzebujesz pożyczki?Jestem Susan Benson z Sunshine Financial Group. Jestem pożyczkodawcą i doradcą finansowym.Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne i wiele innych). Udzielamy pożyczek zarówno długoterminowych, jak i krótkoterminowych, pożyczek zabezpieczonych i niezabezpieczonych o przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3% rocznie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi, możesz po prostu napisać do nas pocztą: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp lub Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź.Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci poprawić swoje długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem.W związku z tym, co dzieje się na całym świecie, wiele osób boryka się z przedwczesnymi wyzwaniami finansowymi, niektórym z takich powodów trudno jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych.Możemy Ci pomóc w rozwiązaniu problemów finansowych, po prostu napisz do mojej firmy, a my pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy składasz wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest stabilność finansowa.Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku pożyczki za pośrednictwem:E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) LUB;WhatsApp: +447903159998Możesz do nas napisać w dowolnym miejscu i czasie.2020 © ️ Wszelkie prawa zastrzeżone

  2020-06-30 16:18:31

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Camilla Karlsen Camilla Karlsen

  DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki?Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na spłatę rachunków i wiele innych.Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu?Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego.Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!!Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.comCo oferujemy;Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe według bardzo rozsądnej stopy procentowej.Możemy pomóc!NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, rozwijania się gospodarek i realizacji celów przez osoby prywatne. Działamy od wielu lat i udzielamy niezliczonych pożyczek w naszych czasach .Wyślij wniosek pożyczki teraz !!!Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego)Kontaktowy adres: (novaglobalfinances@gmail.com)Kontakt WhatsApp / telegram: (+33751156474)

  2020-06-26 01:13:28

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Claudia Klein Claudia Klein

  Witaj, sezon świąteczny znów tu jest, ci, którzy otrzymali od nas pożyczkę, powinni wyjść i zacząć zeznawać, a ci, którzy potrzebują pilnej pożyczki, powinni się z nami skontaktować.Małe wprowadzenie o mnie.Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek według subsydiowanej stopy 3%Niezależnie od tego, czy jest to pożyczka na zakup domu lub samochodu, pożyczka na wakacje, czy pożyczka biznesowa, pożyczka osobista, oferujemy zarówno pożyczkę na okres, jak i pożyczkę krótkoterminową. Oto najlepsze rozwiązanie problemów finansowych. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |Jeśli chodzi o pożyczanie przez Internet, jesteśmy bardzo wiarygodni i godni zaufania. Bardzo ważne jest, aby współpracować z odpowiednią firmą. Pomożemy Ci uzyskać najlepszą stopę oprocentowania pożyczki, niezależnie od wyniku kredytowego! Jeśli szukasz jakiejkolwiek pożyczki, jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować.Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania , niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodówSkontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki za pośrednictwem tego e-maila: | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

  2019-11-11 16:53:30

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz