Przegląd ofert na abonament

Przegląd ofert na abonament NF.pl

Decydując się na abonament, tak naprawdę wiążemy się z operatorem na dłużej. Warto przy tym wybrać takiego, który nie tylko wyróżnia się najlepszą ofertą, ale również docenia lojalność klientów i w przypadku dłuższej umowy oferuje dodatkowe benefity.

Minęły już czasy, kiedy sieci komórkowe w walce o nowego klienta zapominały o tym, którego już pozyskały. Jeszcze kilka lat temu na rynku telefonii komórkowej dochodziło do absurdalnych sytuacji, kiedy opłacało się ciągle zmieniać sieci lub nawet mieć kilka umów, ponieważ dla nowych klientów oferta była bardzo korzystna. Mało tego, wiele z promocji dostępnych dla nowych klientów nie było w zasięgu stałych klientów. Obecnie jednak w Polsce mamy kilka czołowych graczy, którzy doskonale zdają sobie sprawę, o co toczy się gra, i oferują coraz to lepsze pakiety i abonamenty, a klienci tylko na tym korzystają.

Zmiany widać szczególnie w ofercie mobilnego internetu LTE. Ten rodzaj dostępu jest coraz częściej traktowany jako alternatywa dla sieci kablowych, ponadto umożliwia dostęp do internetu z każdego zakątka w kraju. Jeszcze dwa lata temu w cenie 99 złotych mogliśmy otrzymać 35 GB transferu, dziś jest to już ponad 100 GB w abonamencie bez limitu po wyczerpaniu podstawowego pakietu danych.

Wszystko to przekłada się na to, że coraz więcej osób decyduje się na przejście z karty na abonament, a firmy coraz chętniej korzystają z ofert operatorów komórkowych.

Dlaczego warto wybrać abonament?

Używanie karty może wydawać się rozwiązaniem bardziej ekonomicznym i takim, dzięki któremu ma się kontrolę nad wydatkami. Jednak jeśli weźmiemy się pod uwagę możliwości abonamentu, czyli usługi znajdujące się w cenie, możemy bardziej na tym skorzystać. W pakiecie znajdują się bowiem nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i internet. Co ważne, nawet jeśli wyczerpiemy pakiet danych (GB), to i tak nadal możemy korzystać z internetu przy ograniczonej prędkości.

Operatorzy nie poprzestają tylko na zapewnieniu podstawowych usług. Tak na przykład Orange przez pierwsze trzy miesiące oddaje do użytku Spotify Premium, Play dostęp do HBO, a T-Mobile do Netfliksa. Orange ponadto oferuje nawet dwa razy więcej gigabajtów na korzystanie z internetu w pierwszych trzech miesiącach trwania umowy. W ramach abonamentu możemy aktywować również dodatkowe usługi z kategorii rozrywka, internet i ubezpieczenia, a także płacić za wybrane aplikacje w sklepie Google Play. Firmy ponadto mogą skorzystać ze specjalnej oferty roamingu dla firm, miejsca na aplikacje w tzw. chmurze czy nawet uzyskać dodatkowy pakiet danych do wykorzystania w krajach UE.

Abonament daje wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia komfort psychiczny – konto cały czas jest aktywne (pod warunkiem opłacenia faktury w terminie), nie trzeba pilnować terminu kolejnego doładowania, sprawdzać, ile danych zostało wykorzystanych itp. Koszt połączenia zgodnie z cennikami operatorów wynosi średnio 0,29 groszy. Jednak w zależności od wybranego pakietu mamy darmowe minuty – może to być 120, 200 lub nawet 600 minut miesięcznie. Oferty na abonament to przede wszystkim nielimitowane rozmowy, tutaj mogą być tylko w sieci, do wszystkich sieci oraz do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Wymieniając korzyści z podpisania umowy na abonament, nie można zapomnieć, że wiążąc się z jednym operatorem na dłużej, ma się dostęp do bogatej oferty promocji.

Przegląd wybranych ofert na abonament

Poniżej porównujemy oferty dwóch operatorów. Uwzględniamy najtańszy i najdroższy abonament dla nowych klientów bez telefonu. Pod uwagę bierzemy koszt połączenia oraz internet (GB). Stan na marzec 2017.

Najtańszy abonament dla nowych klientów w sieci T-Mobile to koszt miesięczny 49,95 zł. W tej cenie mamy rozmowy bez limitu na telefony stacjonarne i komórkowe oraz internet 2 GB, a koszt SMS i MMS 20 groszy. Zdecydowanie lepiej na tym tle wypada Orange. Dwa gigabajty internetu znajdziemy w pakiecie za 39,99 zł, a w nim również nielimitowane rozmowy i nielimitowane SMS-y i MMS-y. A to nie jest najtańsza oferta – najtańszy pakiet jest za 29,99 zł, w tej cenie 200 minut lub 200 SMS-ów do wszystkich sieci, nielimitowane rozmowy w Orange oraz internet 1,9 GB przez pierwsze 3 miesiące, potem 0,5 GB.

Jak zatem wypadają tutaj najdroższe abonamenty? W T-Mobile musimy zapłacić niecałe 100 zł (dokładnie 99,95 zł), w tej cenie otrzymujemy rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet bez limitu. Najdroższy abonament w Orange to 79,99 zł, a w nim: 20 GB przez 3 miesiące, potem 10 GB, nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y; dodatkowo 400 minut i 100 MB w roamingu w UE.

Korzyści z przejścia na abonament

Wybór pakietu, jak widać, zależny jest więc od potrzeb. Tanie abonamenty są najlepszą alternatywą dla kart, a jeszcze zyskujemy dostęp do internetu oraz darmowe rozmowy. Warto jednak odnotować, że przy każdym takim porównaniu nie należy opierać się wyłącznie na cenniku, ważny jest regulamin, który rozwiewa wszelkie wątpliwości co do tego, jakie zmiany w abonamencie mogą nas czekać podczas czasu trwania umowy. Tak na przykład w Orange przy przedłużaniu umowy można zyskać nawet 75 proc. więcej minut, a przechodząc z karty na abonament mamy telefon za złotówkę – można to sprawdzić tutaj: http://www.orange.pl/abonament_indywidualny.phtml.

Świat telefonii komórkowej ciągle się rozwija. Smartfon to nie tylko urządzenie do wykonywania połączeń telefonicznych, ale narzędzie pracy, komunikacji, a także aplikacje, które znacznie ułatwiają nam życie i prowadzenie firmy. Doskonale o tym wiedzą operatorzy komórkowi, którzy co chwilę oferują nowe promocje, proponują dodatkowe usługi, a przede wszystkim różnicują tak opcje abonamentów, aby każdy znalazł coś dla siebie.